Informacijos sklaida ir kliūčių pašalinimas naudojant CDC COVID-19 identifikavimo pokalbių robotą

Delivering information

Ištikus tokiai krizei, kaip COVID-19 pandemija, svarbi ne tik medicininė priežiūra, bet ir informacijos žmonėms sklaida, kuri padėtų priimti teisingus sprendimus ir užkirsti kelią sveikatos sistemos apkrovai. 

„Microsoft“ padeda spręsti šį iššūkį siūlydama savo „Healthcare Bot“ paslaugą, palaikomą „Microsoft Azure“. Paslauga skirta organizacijoms, esančioms kovos su COVID-19 priešakyje ir padeda pacientams nustatyti galimą infekciją ir priežiūros būtinybę. 

Pavyzdžiui, JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) neseniai išleido specializuotą COVID-19 identifikavimo pokalbių robotą, kuri padeda greitai įvertinti simptomus ir rizikos veiksnius žmonėms, įtariantiems sau šį virusą, taip pat pateikti informaciją ir pasiūlyti imtis kitų veiksmų, pavyzdžiui, susisiekti su medicinos paslaugų teikėjas arba parekomenduoti saugiai gydytis namuose tiems, kuriems nereikia intensyvios medicininės priežiūros. 

Minėta technologija, kurioje naudojama „Microsoft“ „Healthcare Bot“ paslauga, iš pradžių bus pasiekiama CDC  interneto svetainėje. 

Visuomenės sveikatos organizacijos, ligoninės ir kitos įstaigos, susijusios su COVID-19 valdymu, turi sugebėti atsakyti į užklausas, pateikti visuomenei naujausią informaciją apie viruso protrūkį, sekti jo poveikį, greitai nustatyti naujus atvejus ir numatyti kitus žingsnius. Daugelis žmonių išsako didelį susirūpinimą dėl didžiulės COVID-19 sukeltos apkrovos, tenkančios skubiosios pagalbos darbuotojams ir slaugytojams. 

Visų pirma, būtinybė apžiūrėti pacientus, kuriems pasireiškia bet koks peršalimo ar į gripą panašus simptomas, yra kliūtis šią krizę bandančioms įveikti sveikatos priežiūros sistemoms. Joms tenka kaskart nustatyti, kurie pacientai turi pakankamai didelius rizikos veiksnius, kad jiems pirmiausia būtų prieinami riboti medicinos ištekliai, o kurie pacientai gali saugiai pasirūpinti savimi namuose. 

„Microsoft Healthcare Bot“ paslauga yra vienas iš sprendimų, naudojančių dirbtinį intelektą, padedantį CDC ir kitoms kovos priešakyje esančioms organizacijoms reaguoti į pacientų klausimus, neapkraunant gydytojų, slaugytojų, administratorių ir kitų sveikatos priežiūros specialistų. Taip jie gali teikti kritiškai svarbią priežiūrą tiems, kuriems jos labiausiai reikia. 

Healthcare Bot“ paslauga yra greitai apadaptuojamaparemta Azure viešuoju debesiu ir leidžia organizacijoms greitai sukurti ir įdiegti dirbtinio intelekto valdomą pokalbių robotą svetainėms ar programoms, kurios leidžia pacientams ar plačiajai visuomenei gauti personalizuotą prieigą prie su sveikata susijusios informacijos per natūralaus pokalbio patirtį. Jį galima lengvai pritaikyti atsižvelgiant į pačios organizacijos kriterijus ir protokolus. 

Siekdama padėti klientams greitai įdiegti savo COVID-19 identifikavimo technologiją, „Microsoft“ pateikia atsakymų šablonų rinkinį, kurį klientai gali naudoti ir modifikuoti: 

  • COVID-19 rizikos vertinimas, pagrįstas CDC gairėmis 
  • COVID-19 klinikinis tyrimas, pagrįstas CDC protokolais 
  • COVID-19 naujausi atsakymai į dažnai užduodamus klausimus 
  • COVID-19 pasaulinė statistika 

Providence, viena didžiausių sveikatos priežiūros sistemų JAV, kurios būstinė įsikūrusi netoli Sietlo ir aptarnauja septynias vakarų valstijas, anksčiau naudojo „Azure“ veikiančią „Microsoft Healthcare Bot“ paslaugą, kuria sukūrė pokalbių apie sveikatos priežiūrą funkciją „Grace“, kuri padėjo atsakyti į opius pacientų klausimus internete. Remdamasi CDC gairėmis ir savo klinikiniais protokolais, „Providence“ vos per tris dienas sugebėjo sukurti panašų koronaviruso įvertinimo įrankį, kad padėtų jų paslaugomis besinaudojantiems žmonėms nuspręsti, ar reikėtų kreiptis į gydytoją dėl patiriamų kvėpavimo takų simptomų. 

Šis įrankis, kuris viešai startavo kovo pradžioje, gali nukreipti potencialų pacientą tiesiai į nuotolinę sveikatos konsultaciją su gydytoju, kad būtų suteikta neatidėliotina pagalba. Šia technologija taip pat siekiama padėti sveikiems žmonėms bei tiems, kuriems pasireiškia lengvi simptomai. Jie skatinami nesilankyti klinikose ir skubios pagalbos skyriuose, nes tai padeda apriboti viruso plitimą bendruomenėje ir išsaugoti vietas ligoninėse bei įrangą tiems, kuriems jos reikia. 

Kiti teikėjai, kurie dabar naudojasi „Microsoft“ sveikatos priežiūros paslauga, norėdami atsakyti į COVID-19 užklausas, yra šie: 

Virginia Mason Health System“, įsikūrusi Sietle ir aptarnaujanti Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų regioną, sukūrė pacientų įvertinimo įrankį, kad padėtų savo pacientams suprasti, ar jiems reikalinga medikų priežiūra. Ši priemonė jau naudojama ir turi tūkstančius kasdienių vartotojų. 

Novant Health, sveikatos priežiūros paslaugų teikėja keturiose Pietryčių valstijose, turinti vieną didžiausių medicinos grupių šalyje, sukūrė duomenų bazę COVID-19, kuri per kelias dienas po pasirodymo jau turėjo tūkstančius vartotojų. 

Visiems vartotojams pritaikyti „Microsoft Healthcare Bot“ paremti sprendimai per dieną sulaukia ir atsako daugiau nei 1 milijoną žinučių iš žmoniųsusirūpinusių COVID-19 virusu. Tai skaičius, kuris augant visuomenės poreikiams sparčiai augs. Tikimės, kad sprendimo pateikti atsakymai sumažins žmonių nerimą, kurį jie gali patirti neturėdami aiškių nurodymų, ir išgelbės gyvybes, pagreitindami spartesnę pagalbą tiems, kuriems to labiausiai reikia. 

Source: Delivering information and eliminating bottlenecks with CDC’s COVID-19 assessment bot

Tags: ,

Related Posts