Dwóch mężczyzn siedzących na kanapie z laptopami

KSIĘGA NOWOŚCI

Wstęp

Przedmowa Franka X. Shawa

Witamy wszystkich na Microsoft Ignite i po raz kolejny mamy dla was książkową porcję wiadomości o Azure, AI, aplikacjach biznesowych, chmurze przemysłowej, Microsoft 365, Power Platform, bezpieczeństwie i Windowsie gotowych do przeczytania!

Naszym celem w Księdze Nowości jest zapewnienie Państwu przewodnika po wszystkich ogłoszeniach, które robimy, ze wszystkimi szczegółami, których Państwo potrzebują. Naszym stałym celem pozostaje to, co zawsze - aby jak najbardziej ułatwić Ci nawigację po wszystkich najnowszych informacjach i dostarczyć kluczowych szczegółów na tematy, które najbardziej Cię interesują.

Na tegorocznym Microsoft Ignite powitamy ponad 200 000 osób wirtualnie i 7 500 osób z lokalizacji satelitarnych na całym świecie. Uczestnicy zdobędą światowej klasy umiejętności szkoleniowe, niezbędne do uzyskania pełnej wartości z technologii Microsoft, a jednocześnie będą mogli podejrzeć nowe produkty i usługi, które pojawią się w przyszłości.

Nie ma wątpliwości, że ostatnie kilka lat było okresem dramatycznych zmian dla globalnej społeczności, z zakłóceniami w naszym społeczeństwie, gospodarce, krajobrazie politycznym i sposobie pracy. Tłem dla naszych wiadomości na Microsoft Ignite jest to, jak chmura Microsoft może pomóc naszym klientom zrobić więcej za mniej, co reprezentuje nasz odnowiony nacisk na pomoc klientom w maksymalizacji ich istniejących inwestycji IT i optymalizacji kosztów w niepewnych ekonomicznie czasach.

W miarę jak organizacje wychodzą z kryzysu ostatnich lat i dostosowują się do nowych wyzwań, zwracają się do dostawców technologii, aby pomogli im odnieść sukces. Potrzebują zaufanych rozwiązań, które umożliwiają pracownikom wywieranie wpływu, pomagają im w maksymalnym wykorzystaniu inwestycji technologicznych i są wspierane przez dane i spostrzeżenia potrzebne do osiągnięcia znaczących wyników biznesowych.

Mamy wspaniałą linię nowości i kilka ekscytujących momentów zaplanowanych na tegoroczny Microsoft Ignite. Mam nadzieję, że możecie do nas dołączyć.

Jak zawsze, prześlij nam swoją opinię! Chcemy wiedzieć, jak możemy to zrobić lepiej. Czy otrzymujesz informacje i kontekst, których potrzebujesz? Co możemy zrobić, aby następnym razem doświadczenie było jeszcze lepsze?

fxs

Co to jest księga wiadomości?

Księga aktualności Microsoft Ignite to przewodnik po najważniejszych informacjach, które ogłaszamy na konferencji Microsoft Ignite. Interaktywny spis treści daje możliwość wybrania interesujących Cię pozycji, a możliwości tłumaczenia sprawiają, że Księga aktualności jest bardziej dostępna na całym świecie. (Aby włączyć tłumaczenie, wystarczy kliknąć przycisk translate pod spisem treści).

Zebraliśmy również folder z obrazami związanymi z kilkoma wiadomościami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć tutaj.

Mamy nadzieję, że "Book of News" dostarczy Ci wszystkich informacji, wgląd w kadrę kierowniczą i kontekst, którego potrzebujesz. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub opinie dotyczące treści zawartych w Book of News, napisz na adres [email protected].

Jeśli jesteś zainteresowany rozmową z analitykiem branżowym na temat zapowiedzi nowości na Microsoft Ignite lub szerszej strategii i oferty produktowej firmy Microsoft, skontaktuj się z [email protected].

Grupa osób spotykających się w pomieszczeniu

1. AI 1.1. AI

1.1.1. Zapowiedziane liczne aktualizacje Azure Cognitive Services

Azure OpenAI Service, dostępny z ograniczonym dostępem w wersji preview, będzie oferował dostęp do Dall-E 2, modelu, który pozwala użytkownikom generować niestandardowe obrazy za pomocą tekstu lub obrazów.

Dodanie modelu Dall-E 2 poszerzy zakres przypadków użycia, które mogą zastosować klienci Azure OpenAI Service. Wybrani klienci mogą generować treści, obrazy i kod, aby pomóc użytkownikom być bardziej produktywnymi przy wykonywaniu zadań krytycznych dla biznesu.

Azure Cognitive Service for Language zwiększa możliwości podsumowania i rozszerza wsparcie językowe dla wszystkich umiejętności językowych dzięki większym możliwościom rozumienia języka naturalnego (NLU) i generowania języka naturalnego (NLG), dzięki czemu klienci mogą efektywnie wdrażać aplikacje biznesowe dla scenariuszy digitalizacji dokumentów i rozmów.

Rozszerzone możliwości podsumowania, w tym abstrakcyjne podsumowanie dokumentów i ogólnych konwersacji, są już dostępne w podglądzie z ograniczonym dostępem. Rozszerzone pokrycie językowe dla różnych funkcji, rozszerzone możliwości sztucznej inteligencji w centrum kontaktowym oraz dostęp do Language Studio są już ogólnie dostępne.

Computer Vision dodaje dwie usługi, obecnie w wersji preview, Image Analysis 4.0 i Spatial Analysis on the Edge. Image Analysis 4.0 to zaktualizowany model, zaprojektowany do wydobywania z obrazów szerokiej gamy cech wizualnych w celu poprawy zarządzania zasobami cyfrowymi i dostępności dla klientów. Analiza przestrzenna na krawędzi (Spatial Analysis on the Edge) poprawi bezpieczeństwo i ochronę poprzez pobieranie strumieniowego wideo z kamer, wydobywanie wniosków i generowanie zdarzeń, które mogą być wykorzystane przez inne systemy.

Azure Cognitive Service for Speech dodaje nowe funkcje do swoich usług speech-to-text i text-to-speech. Usługi te pomogą przekształcić sposób, w jaki firmy dostarczają doświadczenia medialne, dostępność i obsługę klienta.

Obejmują one nowe języki i emocje dodane do Neural Text to Speech, aby poprawić i skalować zasięg asystentów głosowych i nie tylko; szkolenie syntetycznego głosu z Custom Neural Voice, w tym wielostylowe tony, takie jak wesoły lub smutny; Embedded Speech, umożliwiając firmom korzystanie z usług mowy Azure na swoich urządzeniach; funkcje dostosowywania, takie jak leksykony, aby poprawić dokładność rozpoznawania mowy; oraz ulepszone przetwarzanie dźwięku wszystkich prebuł Azure.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji lub pobierz materiały wizualne.

1.1.2. Możliwości Azure Form Recognizer w podglądzie

Azure Form Recognizer oferuje nowe możliwości, obecnie w fazie przedpremierowej, w tym wstępnie zbudowany model AI, który automatycznie wyodrębnia treści unikalne dla umów, takie jak strony i warunki płatności, oraz rozszerzone wsparcie językowe do 275 języków na całym świecie.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

1.1.3. Nowe możliwości Azure Machine Learning już w wersji preview

Azure Machine Learning nadal zapewnia wartość dla profesjonalistów uczenia maszynowego i administratorów IT, z nowymi funkcjami, które pomagają usprawnić i uprościć doświadczenia związane z rozwojem. Aktualizacje obejmują:

Rejestry Azure Machine Learning, w wersji wstępnej, pomogą profesjonalistom w dziedzinie uczenia maszynowego promować, udostępniać i odkrywać artefakty uczenia maszynowego, takie jak modele, rurociągi i środowiska w wielu przestrzeniach roboczych w organizacji. Umożliwi to klientom śledzenie pochodzenia modeli i danych w różnych przestrzeniach roboczych w różnych subskrypcjach Azure, co ułatwi operacje między zespołami.

Azure Container for PyTorch i Azure Data Science Virtual Machines for PyTorch, obecnie w fazie przedpremierowej, to kuratorskie środowiska i niestandardowe obrazy, które będą wiązać innowacyjne technologie wykorzystywane przez Microsoft do konfigurowania, rozwijania, przyspieszania i wspierania zoptymalizowanego szkolenia dla modeli PyTorch.

Pulpit nawigacyjny Responsible AI w Azure Machine Learning będzie wkrótce ogólnie dostępny, umożliwiając klientom łatwe wdrożenie Responsible AI poprzez debugowanie modeli uczenia maszynowego i podejmowanie świadomych decyzji opartych na danych. Karta wyników Responsible AI wprowadza doświadczenie UI na żądanie do generowania kart wyników PDF, umożliwiając klientom no-code/low-code tworzenie raportów dla swoich modeli.

Dodatkowe aktualizacje obejmują:

 • Funkcje zautomatyzowanego uczenia maszynowego, w tym obsługa zadań przetwarzania języka naturalnego i obrazów, są już ogólnie dostępne. Automatyczne generowanie kodu jest już ogólnie dostępne dla wszystkich zadań automatycznego uczenia maszynowego w zakresie danych tabelarycznych, obrazowych i tekstowych.
 • Python SDK v2, obecnie ogólnie dostępny, upraszcza zarządzanie całym cyklem życia uczenia maszynowego, od szkolenia pojedynczych zadań do rurociągów i wdrażania modeli za pomocą funkcji Pythona.
 • Integracja z pulami Apache Spark, będąca obecnie w fazie przedpremierowej, umożliwi profesjonalistom w dziedzinie uczenia maszynowego szybkie iteracyjne przygotowanie danych w skali na klastrach Spark w ramach platformy Azure Machine Learning.
 • Hugging Face będzie hostować BLOOM, największy na świecie otwarty wielojęzyczny model językowy o 176 miliardach parametrów, na AzureML Managed Endpoints dla społeczności w celu przetestowania wydajności.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

1.1.4. Microsoft Project Bonsai dodaje do platformy funkcje AI

Microsoft Project Bonsai to platforma rozwoju przemysłowej AI o niskim kodzie, w fazie przedpremierowej, w której inżynierowie będą mogli tworzyć automatyzację napędzaną AI bez konieczności posiadania rozległego zaplecza w zakresie nauki o danych. Firmy korzystają z Project Bonsai, aby pomóc w poprawie jakości i wydajności produktów.

Kilka aktualizacji i ulepszeń do Project Bonsai, wszystkie w wersji preview, obejmują:

 • Wsparcie dla maskowanie działań, która pomoże zagwarantować prawidłowe zachowanie i przyspieszy szkolenie poprzez ograniczenie działań, które system AI może podjąć w oparciu o aktualny stan systemu. Na przykład, teraz łatwiej jest wytrenować system, aby wiedział, że nie należy kierować pracy do elementu wyposażenia, który jest wyłączony z powodu konserwacji.
 • Trening z danych z OfflineRL umożliwi klientom budowanie systemów AI, które kontrolują lub optymalizują proces biorąc pod uwagę zarejestrowany zbiór danych o stanach i działaniach z historyka, systemu Internetu Rzeczy (IoT) lub innego zapisu.
 • Akceleracja szkolenia oparta na modelach wprowadzi możliwość wykorzystania modeli do przyspieszenia szkolenia dla wolniejszych symulacji. Skróci to czas i koszty obliczeniowe wymagane do wytrenowania polityki sterowania w kluczowym przypadku użycia przez klienta.
 • Assessment 2.0 będzie oferować bogate narzędzia analityczne, które pomogą klientom ocenić wydajność automatyzacji i wykorzystać spostrzeżenia do budowy lepszych systemów AI. Narzędzia te pomogą użytkownikom wizualizować trajektorie polityki, wnikać w odcinki o niskiej wydajności i porównywać wydajność różnych systemów AI.
 • Dostępność próbek Bonsai w Azure Marketplace. Są to przykłady i modele symulacyjne, które można wykorzystać do rozpoczęcia pracy z uczeniem maszynowym.
 • Project Bonsai dodaje Tata Consultancy Services (TCS) jako partnera partnera. Poprzez Project Bonsai, TCS pomoże organizacjom budować inteligentne systemy kontroli przemysłowej przy użyciu symulacji i rozwijać automatyzację napędzaną przez AI, aby poprawić wydajność produkcji i zmniejszyć przestoje - bez konieczności korzystania z nauki o danych. TCS będzie prezentować produkty systemów autonomicznych Microsoftu w swoich Pace Ports, globalnej sieci hubów koinnowacyjnych, które łączą ekosystem startupów, partnerów technologicznych i środowisk akademickich, aby pobudzić innowacje, umożliwić przedsiębiorstwom objęcie transformacji cyfrowej i wspierać kulturę przyspieszonej innowacji dla lepszych wyników.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

Dwie kobiety siedzą na zewnątrz i pracują na laptopie

2. Azure 2.1. Dane Azure

2.1.1. Microsoft Intelligent Data Platform dodaje zintegrowany Ekosystem Partnerski

Microsoft Intelligent Data Platform, która ujednolica bazy danych, analitykę i zarządzanie, dodała Partner Ecosystem, wybór uzupełniających i zintegrowanych rozwiązań partnerskich, aby pomóc klientom przyspieszyć integrację danych i tworzenie wartości. Partner Ecosystem, obecnie ogólnie dostępny, wychodzi naprzeciw klientom tam, gdzie się znajdują, oferując wybrane rozwiązania partnerskie oparte na chmurze, które uzupełniają natywne możliwości platformy Azure o lepsze wspólne rozwiązania, a wszystko to w ramach zintegrowanej platformy Microsoft Intelligent Data Platform. Pierwsza fala rozwiązań partnerskich obejmuje każdą warstwę platformy Microsoft Intelligent Data Platform, w tym:

 • Bazy danych: MongoDB i YugabyteDB przynoszą wiodące natywne dla chmury bazy danych NoSQL i NewSQL wraz z analityką i zarządzaniem danymi w ramach Microsoft Intelligent Data Platform.
 • Analytics: Informatica, Confluent, dbt Labs, Fivetran, Qlik i Striim przynoszą niskokodowe/niekodowe rozwiązania do integracji i transformacji danych dla analityki, aby uprościć proces budowania i obsługi złożonych rurociągów klasy korporacyjnej w celu integracji danych z różnych źródeł i transformacji rurociągów z doświadczeniem w jednym oknie w Microsoft Purview.
 • Zarządzanie danymi: Profisee, CluedIn, Delphix i OneTrust reprezentują rozwiązania do zarządzania danymi głównymi, zgodności i bezpieczeństwa dla hybrydowych i wielochmurowych estrów danych.

Dowiedz się więcej o tym aktualizacji lub pobierz materiały wizualne.

2.1.2. Azure Cosmos DB dodaje obsługę rozproszonego PostgreSQL

Azure Cosmos DB przynosi teraz szybką, elastyczną i skalowalną obsługę danych relacyjnych open-source dzięki wprowadzeniu obsługi rozproszonego PostgreSQL. Zbudowany na silniku Hyperscale (Citus), nowy Azure Cosmos DB dla PostgreSQL przynosi wszystko, co programiści kochają w PostgreSQL i potężnym rozszerzeniu Citus do szybkiej i skalowalnej bazy danych Microsoftu do tworzenia aplikacji w chmurze. Programiści mogą teraz budować aplikacje z danymi relacyjnymi i nierelacyjnymi (NoSQL) przy użyciu tej samej, znanej usługi bazy danych.

Azure Cosmos DB zawiera ulepszenia doświadczenia deweloperskiego dla technologii open-source. Programiści MongoDB mogą teraz przechowywać większe dokumenty dzięki obsłudze dokumentów 16 MB w Azure Cosmos DB dla MongoDB. Te aktualizacje są ogólnie dostępne.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.1.3. Szyfrowanie w czasie spoczynku za pomocą kluczy zarządzanych przez klienta w Azure Database dla PostgreSQL - elastyczny serwer już w wersji preview

Azure Database for PostgreSQL - Flexible Server, w pełni zarządzana i inteligentna usługa bazy danych PostgreSQL, obsługuje teraz szyfrowanie danych w spoczynku za pomocą kluczy zarządzanych przez klienta. Ta funkcja, będąca obecnie w fazie przedpremierowej, oferuje klientom dodatkową warstwę kontroli poprzez umożliwienie centralnego zarządzania kluczami szyfrowania, spełniając specyficzne wymagania dotyczące bezpieczeństwa i zgodności oraz dając organizacjom pełną kontrolę nad uprawnieniami i cyklem życia klucza. Klucze zarządzane przez klienta są przechowywane w Azure Key Vault, scentralizowanej usłudze zarządzania kluczami, która zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, wysoką dostępność i możliwości odzyskiwania danych po awarii.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.1.4. Funkcja Autoscale IO dla bazy danych Azure dla MySQL jest już w fazie wstępnej

Baza danych Azure dla MySQL, w pełni zarządzana i skalowalna usługa bazy danych MySQL, może teraz skalować operacje wejścia/wyjścia (IO) na żądanie bez konieczności wstępnego zapewniania określonej ilości IO na sekundę. Klienci będą mogli cieszyć się bezproblemowym zarządzaniem operacjami wejścia/wyjścia w ramach elastycznego serwera Azure Database for MySQL, ponieważ serwer będzie automatycznie zwiększał lub zmniejszał liczbę operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) w zależności od potrzeb obciążenia.

Dzięki podglądowi Autoscale IO klienci Azure Database for MySQL płacą tylko za IO, które zużywają i nie muszą już dostarczać i płacić za zasoby, których nie wykorzystują w pełni, oszczędzając czas i pieniądze. Ponadto aplikacje o znaczeniu krytycznym warstwy 1 mogą osiągnąć stałą wydajność dzięki udostępnieniu dodatkowego IO dla obciążenia w dowolnym momencie. Autoscale IO eliminuje administrację wymaganą do zapewnienia najlepszej wydajności przy najniższych kosztach dla klientów Azure Database for MySQL. Ta funkcja jest obecnie w fazie wstępnej.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.1.5. Azure Data Studio wspiera teraz oceny Oracle Database przy migracji do baz zarządzanych przez Azure

Database Migration Assessment for Oracle, rozszerzenie Azure Data Studio zasilane przez Azure Database Migration Service, oferuje teraz ocenę migracji w przypadku przejścia z Oracle Database do Azure Database for PostgreSQL. Ocena zawiera zalecenia dotyczące migracji bazy danych oraz ocenę złożoności kodu bazy danych. Za pomocą tego samego narzędzia klienci mogą uzyskać zalecenia dotyczące docelowego rozmiaru migracji bazy danych Oracle Database do bazy Azure Database for PostgreSQL i Azure SQL, w tym Azure SQL Database Hyperscale, która jest idealna dla dużych obciążeń do 100 TB. Te aktualizacje są w fazie przedpremierowej.

Dzięki tym zmianom planowanie migracji zostało uproszczone dla klientów Oracle, którzy chcą zmodernizować swoje zasoby danych w kierunku zarządzanych baz danych Azure. Bazy danych Azure Database for PostgreSQL i Azure SQL Database oferują doskonałą wartość dla klientów Oracle, którzy chcą zmniejszyć koszty administracyjne i zoptymalizować koszty licencji baz danych przy zachowaniu wydajności. Nowe scenariusze oceny pomagają klientom przyspieszyć migrację przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka, dzięki czemu przeniesienie Oracle Database do Azure jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.1.6. Nowe funkcje Azure Synapse Analytics już wkrótce w wersji preview

Azure Synapse Analytics dodaje dwie nowe funkcje, aby zapewnić proste doświadczenie bez kodu do integracji danych Microsoft 365 z Azure Synapse Analytics.

Nowy szablon rurociągu dla danych Microsoft 365, który pojawi się wkrótce w wersji preview, uprości doświadczenie konfiguracyjne, umożliwiając konfigurację przepływów danych mapowania za pomocą jednego kliknięcia. Ta nowa funkcja wyeliminuje dodatkowe kroki potrzebne do połączenia danych źródłowych Microsoft 365 dla analityki, ułatwiając klientom konfigurację zawsze zsynchronizowanej i zgodnej integracji.

Mapping Data Flows, który pojawi się wkrótce w wersji preview, stanowi rozwinięcie funkcjonalności Copy Activity, usprawniając sposób wprowadzania danych Microsoft 365 do analizy. Mapping Data Flows oczyści, znormalizuje i spłaszczy dane (format Parquet) w wielu pochłaniaczach danych, takich jak Azure Data Lake Storage (ADLS), Azure Cosmos DB i Synapse SQL DW (dedykowana pula SQL). Spłaszczone dane są znacznie tańsze i szybsze w przetwarzaniu big data. Dodatkowa obsługa synchronizacji danych daje klientom elastyczność i większą wydajność w konstruowaniu rurociągów danych optymalizujących przepływy pracy.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.1.7. Nowe aktualizacje uczenia maszynowego w Azure Synapse

Azure Synapse wprowadza dwie nowe aktualizacje związane z uczeniem maszynowym:

 • Obsługa języka R z kluczowymi możliwościami zarządzania biblioteką jest już w wersji preview. Język R umożliwi naukowcom zajmującym się badaniem danych zastosowanie branżowego języka R do przetwarzania danych i tworzenia modeli uczenia maszynowego.
 • Dostępna jest już nowa wersja biblioteki SynapseML . SynapseML to masowo skalowalna biblioteka uczenia maszynowego zbudowana na Apache Spark, mająca na celu uproszczenie tworzenia potoków uczenia maszynowego. Nowa wersja zawiera wsparcie .NET, integrację z modelami językowymi Generative Pre-trained Transformer (GPT), integrację MLflow i inne.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.1.8. Azure Data Explorer dodaje nowe źródła dla analityki w czasie zbliżonym do rzeczywistego

Azure Data Explorer to w pełni zarządzana, wysokowydajna platforma analityczna big data, która ułatwia analizę dużych ilości danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Zestaw narzędzi Azure Data Explorer daje klientom kompletne rozwiązanie do pobierania danych, zapytań, wizualizacji i zarządzania.

Ingestion danych to proces, w którym dane są dodawane do tabeli i udostępniane do zapytań w Azure Data Explorer.

Azure Data Explorer dodaje obsługę ingestii z następujących źródeł danych:

 • Amazon Simple Storage Service (S3)
 • Azure Synapse Link z Azure Cosmos DB do Azure Data Explorer
 • Metryki, logi i ślady OpenTelemetry
 • Wyjście Azure Stream Analytics
 • Obsługa pobierania strumieniowego dla danych wyjściowych agenta Telegraph

Dodatki te ułatwiają wprowadzanie danych do Azure Data Explorer w celu zapewnienia analityki w czasie zbliżonym do rzeczywistego i dają klientom kompletne rozwiązanie do pobierania danych, zapytań, wizualizacji i zarządzania.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.1.9. SAP Change Data Connector dla Azure Data Factory już ogólnie dostępny

SAP Change Data Connector (CDC) dla Azure Data Factory jest już ogólnie dostępny. Funkcja ta, której przedpremierowy pokaz odbył się w czerwcu 2022 r., pozwala klientom łatwo wprowadzić dane SAP do Azure na potrzeby analityki, AI i innych aplikacji.

Korzystając z Azure Data Factory, wiodącej w branży usługi integracji danych, klienci mogą pobierać dane z różnych źródeł danych (np. multicloud, SaaS i on-premises) i przekształcać dane w skali. Azure Data Factory działa bezproblemowo, łącząc dane i przygotowując je w skali chmury. Klienci wykorzystują Azure Data Factory do ingestacji danych z różnych źródeł danych SAP (m.in. SAP Hana i SAP Cloud for Customers) i łączenia ich z danymi ze swoich magazynów operacyjnych (np. Azure Cosmos DB i rodziny Azure SQL). Dzięki temu klienci mogą uzyskiwać głębokie spostrzeżenia zarówno z danych SAP, jak i nie-SAP.

Korzystając z Azure Data Factory Mapping Data Flows, klienci mogą wydobywać zmiany z różnych systemów SAP za pomocą nowego SAP CDC, przekształcać dane w skali i dostarczać je do jeziora danych lub hurtowni danych w celu przeprowadzenia analiz.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacja.

2.1.10. Microsoft Purview Data Governance pomaga użytkownikom biznesowym robić więcej

Microsoft Purview Data Governance, ujednolicona platforma zarządzania dla hybrydowych estrów danych, ma kilka nowych funkcji, w tym:

 • Ulepszona analiza pierwotnej przyczyny i identyfikowalność dzięki dynamicznemu powiązaniu z SQL (obecnie ogólnie dostępne) i dokładnemu powiązaniu z zestawami danych w Power BI (w wersji wstępnej). Klienci mogą przeprowadzić dokładną analizę przyczyn źródłowych z jednej lokalizacji w Microsoft Purview.
 • Metamodele, które umożliwią klientom definiowanie organizacji, działów, domen danych i procesów biznesowych na ich danych technicznych. Ta funkcja jest w fazie przedpremierowej.
 • Klasyfikacje oparte na uczeniu maszynowym sprawią, że wykrywanie ludzkich nazwisk i adresów będzie proste i skalowalne w danych użytkowników. Ta funkcja jest w fazie wstępnej.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.2. Azure Hybrid, Multicloud & Edge

2.2.1. Nowe, zbliżone do chmury możliwości dostępne dla SQL Servera z obsługą Azure Arc

SQL Server z obsługą Azure Arc ma kilka nowych funkcji, obecnie ogólnie dostępnych, które pozwalają klientom korzystać z doświadczenia zbliżonego do chmury, w tym:

 • Doświadczenie pojedynczego log owania, które integruje się z Azure Active Directory (Azure AD). Klienci mogą zalogować się i zarządzać wszystkimi zasobami Azure oraz swoimi środowiskami SQL za pośrednictwem tego samego portalu w jednym zintegrowanym kroku.
 • Ulepszone zabezpieczenia i monitorowanie z Microsoft Defender, które pozwala klientom oceniać i zabezpieczać estry SQL Server w środowiskach wielochmurowych, hybrydowych.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.2.2. Nowe opcje wdrażania dla Azure Kubernetes Service włączone przez Azure Arc

Hybrydowe oferty Azure zapewniają spójne doświadczenia dla klientów w obrębie on-premises, jednej lub więcej chmur i krawędzi. Dzięki nowym opcjom hybrydowego wdrożenia Azure Kubernetes Service (AKS), w wersji preview, klienci mogą teraz skutecznie rozszerzyć chmurę na krawędź, ponieważ centralnie wdrażają i zarządzają AKS włączonym przez Azure Arc na urządzeniach Windows, Windows IoT, Windows Server 2019/2022 i Azure Stack HCI. Dzięki temu spójnemu zarządzanemu doświadczeniu Kubernetes, organizacje mogą uruchamiać skonteneryzowane aplikacje niezależnie od ich lokalizacji w centrum danych, chmurze Azure i / lub fizycznej lokalizacji lub urządzenia.

Dodatkowe korzyści wynikające z nowych opcji wdrażania to:

 • Spójne doświadczenie wdrażania w Azure w zakresie tworzenia, zarządzania i zabezpieczania klastrów AKS działających w dowolnym miejscu w celu uruchamiania aplikacji na infrastrukturze użytkownika.
 • Tworzenie i wdrażanie implementacji on-premises AKS na obsługiwanych infrastrukturach z portalu Azure lub interfejsu wiersza poleceń (CLI).
 • Wdrażanie skonteneryzowanych aplikacji Windows i Linux w centrach danych i na obrzeżach.
 • Tworzenie konfiguracji GitOps w celu utrzymania klastrów Kubernetes w synchronizacji i automatyzacji aktualizacji dla nowych i istniejących wdrożeń.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.2.3. Nowe wydanie funkcji dla Azure Stack HCI

Azure Stack HCI oferuje zarządzanie oparte na subskrypcji dla klientów, którzy potrzebują hybrydowej infrastruktury we własnych centrach danych. Umożliwione przez Azure Arc, Azure Stack HCI wprowadza nowe wydanie z wieloma nowymi funkcjami zwiększającymi bezpieczeństwo, wszechstronność i wydajność. Obejmują one:

 • Ulepszone zdalne wsparcie Azure: Użytkownicy mogą na bieżąco udzielać zgody na zdalne gromadzenie dzienników i poleceń przez personel firmy Microsoft, co znacznie upraszcza wsparcie. Ta funkcja znajduje się w wersji preview.
 • Azure Marketplace do samoobsługi maszyn wirtualnych: Dostęp do obrazów maszyn wirtualnych, w tym Windows 10 Enterprise multi-session i Windows 11 Enterprise multi-session, bezpośrednio z Azure Marketplace. Ta funkcja znajduje się w wersji preview.
 • Automatyzacja sieci oparta na intencjach z Network ATC jest ogólnie dostępna.

Dowiedz się więcej o tych aktualizacjach.

2.3. Infrastruktura Azure

2.3.1. Azure Automanage teraz dostępny dla serwerów i maszyn wirtualnych Azure z obsługą Azure Arc

Azure Automanage oszczędza czas, automatyzując konfigurację i zarządzanie serwerami w całym cyklu życia klienta w skali, niezależnie od tego, czy znajdują się one w Azure, czy w środowiskach hybrydowych, które umożliwia Azure Arc.

Wraz z ogólną dostępnością dla maszyn wirtualnych (VM) Azure i serwerów z obsługą Arc, Microsoft dodaje nowe możliwości, aby jeszcze bardziej zautomatyzować konfigurację i zarządzanie dowolnym serwerem, w tym:

 • Stosowanie rozszerzonych ustawień tworzenia kopii zapasowych i różnych trybów audytu dla Compute Server Baselines.
 • Określanie niestandardowych tagów Log Analytics Workspace i Azure w celu identyfikacji zasobów na podstawie ustawień istotnych dla organizacji.
 • Wsparcie dla maszyn wirtualnych z systemem Windows 10.
 • Wsparcie dla włączenia programu Microsoft Antimalware.

Azure Automanage zapewnia wyjątkowe możliwości dla maszyn wirtualnych Windows Server w Azure, które upraszczają zarządzanie i poprawiają czas pracy, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność i oszczędności. Jedną z tych możliwości jest Hotpatch, który umożliwia łatanie bez konieczności ponownego uruchamiania każdej instalacji, co zmniejsza czas przestoju maszyn wirtualnych Windows Server edycji Azure w Azure.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

2.3.2. Nowe możliwości Virtual Machine Scale Set i Spot Virtual Machines

Nowa funkcja dla zestawów skalowania maszyn wirtualnych umożliwi klientom Azure mieszanie standardowych i spotowych maszyn wirtualnych (VM) w tym samym zestawie skalowania maszyn wirtualnych. Ta nowa funkcja jest dostępna w trybie elastycznej orkiestracji i może pomóc klientom Azure w osiągnięciu znacznych oszczędności*, biorąc pod uwagę głębokie zniżki, jakie zwykle zapewniają maszyny wirtualne Spot.

Elastyczny tryb orkiestracji Virtual Machines Scale Sets zapewnia klientom Azure możliwość szybkiego, niezawodnego i łatwego wdrażania wysoko dostępnej infrastruktury chmurowej o dużej skali.

Klienci mogą również skonfigurować zasady określające procentowy przydział standardowych maszyn wirtualnych w stosunku do maszyn wirtualnych Spot. Oprócz procentowego udziału maszyn wirtualnych typu Spot można również zdefiniować liczbę standardowych maszyn wirtualnych, które muszą być uruchomione w danym momencie.

*Realne rabaty mogą się różnić w zależności od regionu, typu maszyny wirtualnej i pojemności obliczeniowej Azure dostępnej w momencie wdrożenia obciążenia.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.3.3. Aktualizacje Azure Premium SSD i Azure Elastic SAN

Następna generacja Azure Premium SSD Disk Storage jest już ogólnie dostępna

Premium SSD v2 daje klientom Azure możliwość poprawy relacji ceny do wydajności ich systemów pamięci masowej i optymalizacji kosztów. Nowa oferta Azure Disk Storage jest idealna dla aplikacji, które wymagają wysokiego poziomu wydajności bez konieczności zwiększania pojemności pamięci masowej.

To zaawansowane rozwiązanie pamięci blokowej jest przeznaczone do obciążeń roboczych o krytycznej wydajności, które stale wymagają submilisekundowych opóźnień w połączeniu z wysoką liczbą operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) i przepustowością. Premium SSD v2 zapewnia najbardziej elastyczną i skalowalną pamięć blokową ogólnego przeznaczenia w chmurze, umożliwiając klientom spełnienie stale rosnących wymagań obciążeń produkcyjnych, takich jak SQL Server, Oracle, MariaDB, SAP, Cassandra, MongoDB, big data, analityka, gry, maszyny wirtualne (VM) lub kontenery stanowe.

Dzięki Premium SSD v2 klienci Azure mogą teraz udostępnić na jednym dysku do 64 tebibajtów (TiB) pojemności, 80 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) i 1200 megabitów na sekundę przepustowości. Ponadto klienci mogą oddzielnie dostarczać pojemność pamięci masowej, liczbę operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) i przepustowość w oparciu o wymagania dotyczące obciążenia, co zapewnia większą elastyczność w zarządzaniu wydajnością i kosztami. Ponadto, klienci mogą teraz przechowywać przyrostowe migawki dla Premium SSD v2 na standardowej pamięci masowej SSD.

Azure Elastic SAN już w fazie wstępnej

Azure Elastic SAN, obecnie w fazie przedpremierowej, to wyjątkowa, natywna dla chmury i w pełni zarządzana usługa sieci pamięci masowej (SAN). Łącząc możliwości podobne do SAN z korzyściami wynikającymi z bycia usługą natywną w chmurze, Azure Elastic SAN zaoferuje skalowalne, opłacalne, wysokowydajne i niezawodne rozwiązanie pamięci masowej. Może ona łączyć się z różnymi usługami obliczeniowymi Azure, umożliwiając klientom płynne podnoszenie i przenoszenie obciążeń SAN do chmury bez konieczności zmiany modelu dostarczania i zarządzania.

Do cech tych należą:

 • Wdrażanie, zarządzanie i hostowanie obciążeń roboczych w Azure z doświadczeniem end-to-end jak w przypadku SAN on-premises.
 • Masowe dostarczanie blokowej pamięci masowej, która może osiągnąć masową skalę do milionów IOPS, dwucyfrową przepustowość GB/s i niskie jednocyfrowe milisekundowe opóźnienia podczas obsługi wielu obciążeń w organizacji.
 • Uproszczenie zarządzania woluminami poprzez grupowanie i egzekwowanie zasad z doświadczeniem SAN w siedzibie firmy.
 • Osiągnięcie większej odporności i zminimalizowanie przestojów dzięki strefowo redundantnej pamięci masowej, co zapewnia organizacjom wysoki poziom dostępności podczas uruchamiania krytycznych aplikacji biznesowych na platformie Azure.

Dowiedz się więcej o Azure Premium SSD oraz . Azure Elastic SAN.

2.3.4. Nowe możliwości i funkcje Azure Monitor

Nowe możliwości Azure Monitor mają pomóc klientom w dalszej modernizacji ich środowisk i optymalizacji kosztów. Aktualizacje te obejmują:

Predictive autoscale dla Virtual Machine Scale Sets, już ogólnie dostępne.

 • Użytkownicy mogą wykorzystać uczenie maszynowe do zarządzania i skalowania zasobów Azure Virtual Machine Scale Sets, prognozując ogólne obciążenie procesora i zapewniając, że skalowanie nastąpi w odpowiednim czasie, aby sprostać zapotrzebowaniu.

Aktualizacja Azure Monitor Log umożliwiająca optymalizację kosztów, już ogólnie dostępna

 • Dzięki podstawowym logom i archiwum danych Azure Monitor użytkownicy mogą pobierać logi za jedną piątą obecnych kosztów pobierania i archiwizować je nawet przez siedem lat.

Aktualizacje Azure Monitor Agent

Azure Monitor Agent (AMA) zapewnia bezpieczny, opłacalny i uproszczony sposób zbierania danych telemetrycznych z zasobów użytkownika. Zastępuje on starsze agenty Log Analytics (zwane również agentami MMA i OMS).

 • Narzędzie do migracji agentów, obecnie ogólnie dostępne, zapewnia wskazówki i automatyzację w celu wsparcia migracji ze starszych agentów Log Analytics do AMA.
 • Wsparcie AMA dla urządzeń z systemem Windows 10 i 11 jest również ogólnie dostępne przy użyciu instalatora klienta Windows.

Zalecane zasady wpisów, teraz w podglądzie

 • Dzięki Azure Kubernetes Service (AKS) i przestrzeni roboczej Log Analytics użytkownicy będą mogli szybko skonfigurować alerty Azure Monitor z nowymi zaleceniami dotyczącymi reguł alertów.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.3.5. Nutanix Cloud Clusters teraz ogólnie dostępne na Azure

Nutanix Cloud Clusters on Azure, teraz ogólnie dostępny, upraszcza i przyspiesza podróż klienta do chmury. Klienci Nutanix mogą migrować lub rozszerzać swoje obciążenia robocze do Azure, bez konieczności modyfikacji lub przebudowy.

Dzięki Nutanix Cloud Clusters on Azure klienci mogą wykorzystać swoje istniejące umiejętności i narzędzia Nutanix, dodać usługi Azure, takie jak bezpieczeństwo, tożsamość i analityka, a także zyskać efektywność kosztową dzięki możliwości przenoszenia licencji, która pozwala wykorzystać istniejące licencje do wdrożenia w Azure.

A żeby jeszcze bardziej wesprzeć model hybrydowy, klienci mogą również bezproblemowo rozszerzyć usługi danych Azure na swoje lokalne klastry Kubernetes z obsługą Azure Arc za pomocą platformy Nutanix.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

2.3.6. Nowe funkcje w Azure Networking

Nowe funkcje dla Azure Networking są już ogólnie dostępne i obejmują:

 • Azure Domain Name System (DNS) private resolver to chmurowa, natywna, wysoce dostępna i przyjazna DevOps usługa. Zapewnia prostą, niewymagającą konserwacji, niezawodną i bezpieczną usługę DNS do rozwiązywania i warunkowego przekazywania zapytań DNS z sieci wirtualnej, on-premises i do innych docelowych serwerów DNS bez konieczności tworzenia i zarządzania niestandardowym rozwiązaniem DNS. Dzięki temu infrastruktura DNS klientów będzie działać bezpiecznie, prywatnie i bezproblemowo w sieciach lokalnych oraz umożliwi realizację kluczowych scenariuszy sieci hybrydowych.
 • Azure public multi-access edge compute (MEC) pozwala przedsiębiorstwom i deweloperom dostarczać innowacyjne, wysokowydajne aplikacje o niskich opóźnieniach przy użyciu publicznych sieci 5G operatorów. Azure public MEC jest dostępny u AT&T w Atlancie i Dallas. Oferuje to klientom wyjątkową możliwość analizowania danych bliżej miejsca ich przechwytywania w celu podejmowania proaktywnych działań i decyzji.

Dowiedz się więcej o tych aktualizacjach.

2.3.7. Nowe korzyści i funkcje systemu Windows Server

Microsoft rozszerza Azure Hybrid Benefit, program umożliwiający klientom Software Assurance (SA) redukcję kosztów. Dzięki nowemu Azure Hybrid Benefit dla Azure Kubernetes Service (AKS) i Azure Stack HCI, klienci mogą:

 • Uruchom AKS na Windows Server i Azure Stack HCI bez dodatkowych kosztów z subskrypcjami Windows SA i Cloud Solution Provider (CSP). Dzięki temu klienci mogą wdrażać i zarządzać skonteneryzowanymi aplikacjami Linux i Windows od chmury do krawędzi za pomocą spójnej, zarządzanej usługi Kubernetes.
 • Uzyskaj Azure Stack HCI bez dodatkowych kosztów z Windows Server Datacenter SA. Klienci mogą zmodernizować swoje istniejące centra danych i infrastrukturę brzegową, aby uruchomić swoje obciążenia robocze oparte na maszynach wirtualnych (VM) i kontenerach na nowoczesnej infrastrukturze z wiodącą w branży ceną wydajności i wbudowaną łącznością z Azure.

Centrum administracyjne Windows, obecnie ogólnie dostępne w portalu Azure, umożliwia klientom konfigurację, rozwiązywanie problemów i wykonywanie zadań konserwacyjnych za pomocą znanego interfejsu użytkownika i funkcji centrum administracyjnego Windows, bez opuszczania portalu Azure.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.3.8. Azure savings plan for compute oferuje nową ofertę cenową

Microsoft wprowadza nową ofertę cenową - Azure savings plan for compute. Ta nowa oferta, ogólnie dostępna pod koniec października, pozwoli klientom zaoszczędzić na wybranych usługach obliczeniowych na całym świecie, zobowiązując się do wydawania stałej kwoty za godzinę (na przykład 5 dolarów za godzinę) przez rok lub trzy lata.

Gdy klienci korzystają z wybranych usług obliczeniowych na całym świecie, ich zużycie jest objęte planem po obniżonych cenach, co pomaga im uzyskać większą wartość z budżetu na chmurę. W okresach, gdy wykorzystanie przekracza ich godzinowe zobowiązanie, użytkownicy będą po prostu rozliczani według regularnych cen na zasadzie pay-as-you-go. Dzięki automatycznemu zastosowaniu oszczędności w zakresie globalnego wykorzystania mocy obliczeniowej, będą oni nadal oszczędzać, nawet jeśli ich potrzeby w zakresie użytkowania zmienią się w czasie. Ten plan pozwala klientom zwiększyć wartość budżetu przeznaczonego na chmurę, zachować kontrolę finansową i zoptymalizować koszty w warunkach rosnących wydatków na chmurę, aby pomóc im robić więcej za mniej.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.4. Rozwiązanie Azure VMware

2.4.1. Nowe funkcje dla Azure VMware Solution wspierają dostępność, bezpieczeństwo

Dwie nowe funkcje Azure VMware Solution wspierają wyższą dostępność i bezpieczeństwo krytycznych dla misji klientów obciążeń roboczych i obejmują:

99,99% czasu pracy w chmurze prywatnej: Stretched clusters for Azure VMware Solution, obecnie w wersji preview, zapewnią 99,99% czasu pracy dla krytycznych aplikacji, które wymagają najwyższej dostępności. W przypadku awarii strefy dostępności, maszyny wirtualne (VM) i aplikacje klientów automatycznie przechodzą do nienaruszonej strefy dostępności bez wpływu na aplikacje, co nie wymaga wsparcia IT.

Customer Managed Keys (CMK): Teraz w wersji preview, CMK zapewni klientom maksymalną kontrolę nad ich zaszyfrowanymi danymi vSAN na Azure VMware Solution. Dzięki tej funkcji klienci używają Azure Key Vault do generowania kluczy zarządzanych przez klienta oraz do centralizacji i usprawnienia procesu zarządzania kluczami, w tym:

 • Cofanie dostępu w dowolnym momencie i ochrona danych klientów z wnętrza ich prywatnej chmury.
 • Rotacja klucza szyfrującego w Azure Key Vault zgodnie z wymogami polityki zgodności klienta.
 • Pełna integracja z Azure Monitor i Azure Log Analytics dla kompletnych dzienników audytowych i alertów.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.5. Narzędzia dla programistów i DevOps

2.5.1. Azure Kubernetes Fleet Manager upraszcza zarządzanie klastrami i ich organizację

Zarządzanie rozproszonymi klastrami Kubernetes jest złożone i stanowi wyzwanie. Azure Kubernetes Fleet Manager, nowa usługa w wersji preview, upraszcza zarządzanie wieloma klastrami, umożliwiając scentralizowane zarządzanie wszystkimi klastrami w skali. Klienci mogą grupować dowolną kombinację klastrów Azure Kubernetes Service (AKS), aby uprościć przepływy pracy w wielu klastrach, takie jak propagacja obciążenia i sieciowanie w wielu klastrach.

Podczas zarządzania flotą Kubernetes użytkownicy potrzebują klastra Kubernetes do przechowywania konfiguracji dla polityki umieszczania i sieci. Azure Kubernetes Fleet Manager tworzy zarządzany klaster hubowy, aby rozwiązać ten problem. Azure Kubernetes Fleet Manager pozwala również użytkownikom skonfigurować równoważenie obciążenia dla ruchu północ-południe (płynącego od użytkownika do klastra) dla wielu punktów końcowych rozmieszczonych w klastrach członkowskich.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

2.5.2. Niezależni producenci oprogramowania mogą teraz tworzyć aplikacje Kubernetes jednym kliknięciem

Kubernetes apps to oferta Azure Marketplace wyspecjalizowana dla rozwiązań Kubernetes od partnerów niezależnych producentów oprogramowania (ISV) firmy Microsoft. Członkowie ISV mogą teraz tworzyć, publikować i zarządzać komercyjnymi ofertami Kubernetes w Azure Marketplace z modelami rozliczeniowymi.

Klienci mogą przeglądać katalog rozwiązań specjalizowanych dla platform Kubernetes w ramach oferty Kubernetes apps w Azure Marketplace i wybrać rozwiązanie do wdrożenia jednym kliknięciem do Azure Kubernetes Service (AKS) z automatycznym rozliczaniem Azure. Ta funkcja, w wersji preview, będzie pierwszą ofertą wyspecjalizowaną dla Kubernetes z automatycznym wdrożeniem i rozliczeniem w Azure Marketplace.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

2.5.3. Nowe funkcje Azure Monitor dla modernizacji i innowacji aplikacji

Wprowadzono dwie nowe funkcje, które pomogą klientom Azure Monitor zmodernizować ich środowiska cloud-native i wspierać innowacje aplikacji. Funkcje te, obie w wersji preview, obejmują:

 • Managed service for Prometheus, nowa usługa zarządzana, dostarczy to, co najlepsze z ekosystemu open-source, jednocześnie automatyzując złożone zadania, takie jak skalowanie, wysoka dostępność i długoterminowe przechowywanie danych. Może być używany jako samodzielny w ramach Azure Monitor lub z Azure Monitor container insights i Azure Managed Grafana.
 • Profilowanie Java z Java Flight Recorder (JFR) pozwoli klientom na zbieranie danych z maszyny wirtualnej Java i aplikacji Java w celu rozwiązywania problemów z wydajnością. Klienci mogą profilować na żądanie lub automatycznie za pomocą skonfigurowanych wyzwalaczy procesora i pamięci oraz mogą przeglądać i analizować nagrania za pomocą preferowanego narzędzia.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.5.4. Microsoft Dev Box już w fazie wstępnej

Sztywne stacje robocze często ograniczają produktywność programistów. Skonfigurowanie tych zasobów wymaga wsparcia ze strony zespołów administratorów, a rozciąganie ich na hybrydowe przestrzenie robocze może skutkować lukami w zabezpieczeniach. Microsoft Dev Box, nowa usługa zaprezentowana na Microsoft Build 2022, zapewnia programistom samoobsługowy dostęp do wysokowydajnych, opartych na chmurze stacji roboczych, wstępnie skonfigurowanych i gotowych do kodowania na potrzeby konkretnych projektów.

Obrazy Visual Studio dla Dev Box są już ogólnie dostępne na Azure Marketplace. Te gotowe do użycia obrazy zapewniają, że programiści mogą być produktywni od razu po utworzeniu Dev Boxa, wykorzystując powszechnie używane funkcje Visual Studio oraz dodatkowe narzędzia.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.5.5. Środowiska wdrażania w środowisku Azure są teraz w fazie przedpremierowej

Środowiska programistyczne i testowe są krytyczne dla programistów pracujących nad złożonymi, nowoczesnymi aplikacjami, które opierają się na wielu usługach w chmurze. Niestety, uzyskanie dostępu do tych zasobów może zająć dni - jeśli nie tygodnie - a po ich wdrożeniu organizacje mogą mieć problemy z zapewnieniem, że zasoby działają w sposób bezpieczny i zgodny z przepisami.

Azure Deployment Environments, obecnie w fazie przedpremierowej, umożliwi zespołom programistów szybkie tworzenie infrastruktury aplikacji za pomocą szablonów opartych na projektach, które zapewniają spójność i najlepsze praktyki, maksymalizując jednocześnie bezpieczeństwo, zgodność i efektywność kosztową.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.5.6. GitHub Advanced Security for Azure DevOps w wersji preview

GitHub Advanced Security for Azure DevOps zapewnia natywne rozwiązanie bezpieczeństwa aplikacji w ramach platformy Azure DevOps. Nowe funkcje, obecnie w prywatnym podglądzie, pozwolą organizacjom łatwo zidentyfikować i naprawić odsłonięte sekrety i podatne na ataki zależności open-source w całym cyklu życia oprogramowania. Advanced Security for Azure DevOps będzie zawierał potężny i dokładny skaner kodu CodeQL, aby zidentyfikować wszelkie luki i błędy w kodzie. Te nowe funkcje są płynnie zintegrowane z przepływem pracy deweloperów, aby pomóc im wdrożyć bezpieczeństwo na wcześniejszym etapie cyklu życia oprogramowania, aby znaleźć i naprawić problemy z bezpieczeństwem przed wdrożeniem oprogramowania do produkcji.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji lub pobierz materiały wizualne.

2.5.7. Najnowsza wersja Visual Studio 2022 już ogólnie dostępna

Najnowsza wersja Visual Studio 2022, v17.3, teraz ogólnie dostępna, zawiera nowe funkcje produktywności, nowy zestaw narzędzi do budowania aplikacji Microsoft Teams, ulepszenia wydajności dla rozwoju C++ oraz narzędzia dla .NET Multi-platform App UI (MAUI). Technologia ta pomaga użytkownikom budować i wysyłać aplikacje klienckie .NET na Androida, iOS, macOS i Windows z jednej bazy kodu.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.5.8. Microsoft i Postman współpracują przy Azure API Management

Microsoft podpisał z firmą Postman umowę o współpracy w zakresie integracji produktów i inicjatyw związanych ze współmarketingiem. Partnerstwo ma na celu przyspieszenie rozwoju API, umożliwiając deweloperom szybsze wprowadzanie na rynek nowych innowacji. Wstępne wsparcie obejmuje możliwości importowania API z Azure API management do Postmana oraz inicjowany przez Azure eksport API i API endpoint do kolekcji Postmana.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.5.9. Azure Communication Services uruchamiające automatyzację połączeń

Azure Communication Services wprowadza w przyszłym miesiącu w wersji preview automatyzację połączeń, nowy zestaw API, który pomoże deweloperom budować oparte na serwerze, inteligentne przepływy pracy związane z połączeniami. Ta nowa funkcja pomoże deweloperom sterować i kontrolować połączenia Public Switched Telephone Network (PSTN) lub VoIP w swoich aplikacjach.

Od codziennych rezerwacji wizyt i aktualizacji zamówień po złożone kontakty z klientami na potrzeby marketingu i obsługi klienta, automatyzacja połączeń z Azure Communication Services upraszcza dostarczanie spersonalizowanych interakcji z klientami.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.5.10. Możliwości eksploratora Service Bus są już ogólnie dostępne

Możliwości eksploratora Service Bus są teraz ogólnie dostępne w portalu Azure. Klienci mogą teraz korzystać z portalu w celu ułatwienia operacji na danych, w tym wysyłania wiadomości do kolejki lub tematu w przestrzeni nazw szyny usług, a także odbierania lub podglądania wiadomości z kolejki lub subskrypcji.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

2.5.11. Aktualizacje usługi Azure App Service

Nowe funkcje Azure App Service pozwalają użytkownikom na modernizację obciążeń roboczych i szybsze wprowadzanie innowacji. Te aktualizacje obejmują:

 • Opcje dużych jednostek SKU (64 GB/128 GB/256 GB) do obsługi bardziej wymagających obciążeń roboczych z App Service Environment (ASE) v3. Będą one ogólnie dostępne w listopadzie.
 • 14-dniowe wcześniejsze powiadomienie o planowanych konserwacjach platformy w ASE v3 będzie miało charakter podglądowy w listopadzie. Klienci będą mogli wybrać konkretne okno czasowe, w którym wystąpi konserwacja platformy.
 • Wsparcie dla najnowszych wersji.NET 7, Python 3.10 i 3.11, PHP 8.1, PHP 8.2 i Node 18 pomaga organizacjom uruchamiać swoje najpopularniejsze aplikacje na Azure App Service, umożliwiając szybszy czas wprowadzania na rynek z wykorzystaniem najnowszych możliwości chmury Azure. Będzie ona ogólnie dostępna w listopadzie.
 • Język Go, po raz pierwszy natywnie obsługiwany w Azure App Service, jest teraz w wersji preview. Programiści mogą teraz szybciej wprowadzać innowacje, korzystając z w pełni zarządzanych usług platformy aplikacji dla aplikacji internetowych w chmurze.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.5.12. Azure Managed Confidential Consortium Framework teraz w wersji preview

Azure Managed Confidential Consortium Framework, nowa usługa Azure, która oferuje wykonanie Confidential Consortium Framework (CCF) open-source software development kit (SDK) jako usługę zarządzaną, jest już w fazie przedpremierowej. Wyeliminuje to konieczność tworzenia, utrzymywania i zarządzania przez deweloperów własną infrastrukturą do obsługi usług opartych na CCF.

CCF to framework o otwartym kodzie źródłowym do budowania wysoce dostępnych, stanowych usług, które wymagają zdecentralizowanego zaufania ze scentralizowanym obliczaniem dla łatwości użycia i wydajności.

Azure Managed Confidential Consortium Framework umożliwia programistom budowanie, wdrażanie i zarządzanie wielostronnymi aplikacjami w zabezpieczonej i zarządzanej sieci. Aby zapewnić łatwość użytkowania, integralność i wydajność, sieci te wykorzystują scentralizowane funkcje poufnych obliczeń w ramach sprzętowych zaufanych środowisk wykonawczych (TEE).

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

2.5.13. Stworzenie przez Microsoft programu łączącego osoby poszukujące pracy z możliwościami zatrudnienia

Uznając, że na globalnym rynku istnieje znaczna luka w zakresie talentów, która utrudnia wielu firmom osiągnięcie celów rozwojowych, Microsoft planuje pomóc w wypełnieniu tej pustki.

Microsoft tworzy nowy program zwiększający szanse na zatrudnienie, który będzie miał na celu połączenie osób poszukujących pracy (studentów kończących studia, osób zmieniających karierę i osób zmieniających pracę) z możliwościami zatrudnienia w ekosystemie partnerów i klientów firmy Microsoft. Osoby poszukujące pracy będą miały możliwość uzupełnienia swoich umiejętności poprzez samodzielne szkolenia w ramach programu Microsoft Learn lub zdobycia umiejętności w szkołach w ramach programu Microsoft Learn for Educators, za pośrednictwem partnerów zajmujących się rozwojem siły roboczej lub kursów szkoleniowych prowadzonych przez instruktorów, prowadzonych przez Microsoft Learning Partners.

Osoby poszukujące pracy będą miały możliwość wyróżnienia się w oczach pracodawców, prezentując swoje umiejętności uczenia się na LinkedIn, a także zostaną przyjęte do prywatnej grupy LinkedIn, w której pracodawcy będą mogli angażować się w rozmowy z potencjalnymi pracownikami.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

Dwóch mężczyzn stojących i pracujących na swoich komputerach

3. Aplikacje biznesowe 3.1. Aplikacje Biznesowe

3.1.1. CBRE współpracuje z Microsoftem, aby wykorzystać technologię Industrial Metaverse do poprawy wyników klientów

Technologia Industrial Metaverse firmy Microsoft pomaga zjednoczyć to, co cyfrowe i fizyczne, poprzez sztuczną inteligencję, rzeczywistość mieszaną i uczenie maszynowe. Firma CBRE Group, Inc. współpracowała z Microsoftem w celu dostarczenia ulepszonej platformy do zarządzania obiektami, która umożliwia sprzedawcom detalicznym i innym klientom prowadzącym duże, rozproszone operacje poprawę łączności między aktywami i technikami, optymalizację operacji i realizację efektywności kosztowej.

Zbudowana na Microsoft Dynamics 365 Field Service, platforma CBRE demonstruje, w jaki sposób będzie dostarczać unikalnych, możliwych do podjęcia działań insightów dla operacji w obiektach poprzez wykorzystanie kombinacji fizycznej i cyfrowej.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

3.1.2. Klienci Microsoft Teams otrzymają dostęp do danych Business Central bez dodatkowych kosztów

Od listopada użytkownicy Microsoft Teams będą mieli dostęp do danych Business Central z poziomu aplikacji do współpracy, niezależnie od tego, czy posiadają licencję Dynamics 365. Administratorzy będą mogli ustawić uprawnienia i reguły dostępu, aby ograniczyć dostęp do zapisów biznesowych. Użytkownicy Business Central mogą zapraszać osoby z całej organizacji do łączenia się i współpracy w przepływie pracy, bez względu na to, gdzie pracują.

Dzięki Business Central wbudowanemu w Teams, ludzie mogą współpracować nad krytycznymi inicjatywami i projektami bezpośrednio tam, gdzie się łączą. Małe i średnie firmy (SMB) mogą teraz zapewnić, że wszyscy członkowie zespołu są wzmocnieni dzięki Context IQ, który zapewnia dostęp do odpowiednich informacji i spostrzeżeń w sposób kontekstowy, niezależnie od miejsca i sposobu pracy.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

3.1.3. Automatyczne podsumowanie rozmów w współpracy opartej na Teams w Dynamics 365 Customer Service

Użytkownicy mogą zautomatyzować generowane przez SI podsumowanie rozmowy w Dynamics 365 Customer Service, gdy agent prowadzi rozmowę z klientem i chce współpracować z innymi członkami zespołu za pomocą wbudowanego Microsoft Teams. Jeśli agent nie jest pierwotnym uczestnikiem czatu, może szybko zacząć działać, przechodząc do historii czatu klienta, aby uzyskać widoczność i kontekst rozmów. Jest to szczególnie pomocne w scenariuszach, w których pracownik działu obsługi klienta ma przekazaną sprawę.

Przyspiesza to rozwiązywanie problemów, dzięki automatycznie generowanemu, ustrukturyzowanemu podsumowaniu rozmowy, które udostępnia kontekst, w tym podsumowanie problemu klienta i wynik próby rozwiązania. Funkcja jest w wersji preview w ramach Dynamics 365 Customer Service i ma być ogólnie dostępna w październiku 2022 roku.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

3.1.4. Czat Teams osadzony w Dynamics 365

Dzięki wbudowanemu czatowi Microsoft Teams użytkownicy mogą współpracować z interesariuszami bezpośrednio z poziomu Dynamics 365. Dzięki temu użytkownicy mogą używać danych Dynamics 365 jako warstwy organizacyjnej dla aktywności współpracy Teams i łączyć czaty z rekordami Dynamics 365, w tym szansami sprzedaży i przypadkami serwisowymi, w celu zapewnienia wygodnego dostępu dla wszystkich uczestników. Funkcja, obecnie w wersji preview w ramach Dynamics 365 Customer Service, ma być ogólnie dostępna w październiku 2022 roku.

Agenci korzystający z Dynamics 365 Customer Service mogą łatwo współpracować z każdym w swojej organizacji, np. agentami z innych działów, przełożonymi, kolegami z działu obsługi klienta lub ekspertami ds. wsparcia, za pośrednictwem Teams w celu rozwiązania problemów klientów bez opuszczania sprawy lub rozmowy. Czaty za pośrednictwem Teams będą połączone bezpośrednio z rekordami Customer Service, umożliwiając kontekstowe doświadczenie.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

3.1.5. Nieograniczona inteligencja konwersacyjna dla Dynamics 365 Sales Enterprise i Microsoft Viva Sales

Inteligencja konwersacyjna jest teraz dostępna bez dodatkowych kosztów zarówno w Microsoft Dynamics 365 Sales Enterprise, jak i w nowo wydanym Microsoft Viva Sales. Conversation intelligence daje sprzedawcom moc wglądu, jednocześnie pomagając im być bardziej produktywnymi.

Ponadto, kilka aktualizacji dla inteligencji konwersacji sprzedaży pojawi się w podglądzie na początku przyszłego roku i obejmuje:

 • Wskazówki dla sprzedawców w czasie rzeczywistym, takie jak szczegóły dotyczące produktów i cen oraz informacje o konkurencji, będą wyświetlane podczas rozmowy z klientami w trakcie połączenia lub spotkania w ramach Microsoft Teams.
 • Zalecane zasoby, takie jak: punkty mówienia, ważne wzmianki, odczucia klientów i styl rozmowy, pomogą głębiej zrozumieć, co składa się na zwycięskie strategie sprzedaży i jak zachowanie sprzedawców bezpośrednio koreluje z wynikami biznesowymi.
 • Inteligencja e-mailowa dla sprzedawców będzie sugerować podpowiedzi dotyczące aktualizacji potrzebnych w systemie zarządzania relacjami z klientami.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

3.1.6. Microsoft Dynamics 365 zapowiada nowy certyfikat eksperta w dziedzinie zarządzania łańcuchem dostaw

Nowy certyfikat Microsoft Certified: Dynamics 365 Supply Chain Management Functional Consultant Expert jest już dostępny. Certyfikat ten jest idealny dla konsultantów funkcjonalnych z zaawansowanymi umiejętnościami, starszych lub głównych konsultantów funkcjonalnych dla partnerów Microsoft oraz ekspertów IT, programistów lub pracowników informacyjnych. Certyfikat jest ściśle dopasowany do rzeczywistych ról pełnionych obecnie w terenie i daje konsultantom funkcjonalnym, którzy zarządzają łańcuchem dostaw, ścieżkę certyfikacji w górę.

Aby zdobyć ten certyfikat, kandydaci muszą zdać egzamin MB-335: Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management Functional Consultant Expert. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest również zdanie egzaminu MB-330: Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management Functional Consultant.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

Kobieta siedzi przy biurku z laptopem

4. Krawędź 4.1. Edge

4.1.1. Wprowadzenie do przestrzeni roboczych Microsoft Edge

Microsoft kontynuuje inwestycje w odrębne doświadczenia, które ułatwiają dzień pracy, ogłaszając Microsoft Edge Workspaces. Microsoft Edge Workspaces to wspólny zestaw kart przeglądarki, który umożliwi grupom przeglądanie tych samych stron internetowych i najnowszych plików roboczych w jednym miejscu. Na przykład, powiedzmy, że nowy członek zespołu jest wprowadzany do istniejącego projektu. Zamiast zasypywać ich linkami i plikami za pośrednictwem poczty elektronicznej, zespół może udostępnić jedno łącze do ich przestrzeni roboczej Microsoft Edge, w której wszystkie istotne pliki i łącza są otwarte jako karty przeglądarki. W trakcie wspólnej pracy zespołu karty są aktualizowane w czasie rzeczywistym, więc wszyscy pozostają na tej samej stronie.

Profesjonaliści IT i ich organizacje mogą dołączyć do podglądu.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji lub pobierz materiały wizualne.

4.1.2. Microsoft Edge dodaje funkcje bezpieczeństwa

Dwie nowe funkcje zabezpieczeń dla Microsoft Edge rozbudowują jej ochronę przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem w systemie Windows. Funkcje te pomagają zmniejszyć powierzchnię dla cyberataków, zapewniając bezpieczniejsze doświadczenie przeglądarki. Te nowe funkcje, teraz ogólnie dostępne, obejmują:

 • Ochrona przed literówkami na stronie internetowej: Łatwo jest popełnić błędy podczas wypisywania adresu URL strony internetowej. Squatters żerują na tych małych błędów. Ochrona przed literówkami na stronie internetowej chroni użytkowników przed przypadkowym przejściem na strony oszustw internetowych po błędnym wpisaniu adresu strony internetowej, sugerując stronę, którą użytkownik zamierzał.
 • Tryb zwiększonej ochrony: Ta opcjonalna funkcja bezpieczeństwa pomaga zmniejszyć ryzyko ataku poprzez automatyczne stosowanie bardziej konserwatywnych ustawień na nieznanych stronach internetowych. Łagodzi luki związane z pamięcią poprzez wyłączenie kompilacji JavaScript just-in-time, które mogłyby zostać wykorzystane do ataku na urządzenia. Użytkownicy i administratorzy IT mogą ustawić poziom zabezpieczeń w oparciu o częstotliwość wizyt w witrynie lub dla konkretnych witryn. Na przykład tryb "podstawowy" stosuje zabezpieczenia do mniej odwiedzanych witryn, pozwalając jednocześnie na funkcjonowanie witryn, które są często odwiedzane, zgodnie z oczekiwaniami.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

4.1.3. Funkcje dostępności dla Microsoft Edge zwiększają integrację

Nowe wbudowane funkcje dostępności dla Microsoft Edge pomagają uczynić sieć bardziej dostępną dla wszystkich. Ponieważ ponad miliard osób identyfikuje się jako osoby z jakąś formą niepełnosprawności, funkcje te pomagają użytkownikom przeglądać strony internetowe w intuicyjny, integracyjny sposób.

Funkcje dostępności, obecnie ogólnie dostępne, obejmują:

 • Napisy na żywo, które są wyświetlane w oknie napisów na żywo, gdy media, takie jak podcast lub wideo, są odtwarzane w Microsoft Edge.
 • Natychmiastowe odpowiedzi , które zapewniają sugerowane wyniki, gdy użytkownicy wpiszą osobę, miejsce lub rzecz w pasku adresu Microsoft Edge. Na przykład wyszukiwanie "pogoda w Seattle" zwraca natychmiastową odpowiedź z aktualną temperaturą w Seattle. Błyskawiczne odpowiedzi mogą być również odczytywane przez czytniki ekranu.
 • Ulepszona funkcja Narrator zapewnia bardziej spójną nawigację podczas przeglądania stron internetowych, dostarczając kontekstowych informacji o nazwach pól i przycisków. Użytkownicy mogą również szybko aktualizować pola formularzy, ułatwiając wpisywanie w nich swojego nazwiska, adresu i innych informacji.

Kolory stron, teraz w podglądzie, można zmienić w Microsoft Edge według potrzeb, aby poprawić czytelność i kontrast kolorów.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

Kobieta pracuje przy biurku na swoim laptopie

5. Chmura przemysłowa 5.1. Chmura przemysłowa

5.1.1. Nowe możliwości dla Microsoft Cloud for Sustainability

Microsoft Cloud for Sustainability rośnie, wprowadzając nowe możliwości do Microsoft Sustainability Manager, który upoważnia organizacje do łatwego rejestrowania, raportowania i zmniejszania wpływu na środowisko. Nowe funkcje, obecnie ogólnie dostępne, obejmują rozszerzony model danych ze zwiększoną metodologią obliczania emisji Scope 3 dla kategorii priorytetowych, ponieważ firmy śledzą dane dotyczące emisji, aby zapewnić jasne i przejrzyste raportowanie.

Pulpit nawigacyjny Emissions Impact Dashboard dla Microsoft 365 jest również już ogólnie dostępny. Ten pulpit pozwala klientom obliczyć emisje związane z korzystaniem przez organizację z Microsoft Teams, Word, Excel, PowerPoint, Exchange Online, SharePoint Online i OneDrive for Business. Pozwala on również organizacjom na obliczenie oszczędności w zakresie emisji dzięki przeniesieniu obciążeń do chmury. Aby zwiększyć niezawodność roszczeń i kredytów środowiskowych, firma Microsoft wprowadza usługę Environmental Credit Service, zarządzaną usługę umożliwiającą stworzenie zaufanego systemu rekordów.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

5.1.2. Nowe możliwości dla Microsoft Cloud for Healthcare

Niedobór pracowników wywołuje efekt fali, który może spowodować, że lekarze ograniczą czas spędzany z pacjentami i utrudnią im zarówno rutynową opiekę profilaktyczną, jak i opiekę w nagłych wypadkach. Microsoft Cloud for Healthcare pomaga rozwiązać te problemy, upraszczając złożone zarządzanie przepływem pracy i automatyzując zadania, co poprawia doświadczenia lekarzy i ostatecznie prowadzi do lepszych wyników pacjentów.

Nowe możliwości w Chmurze dla opieki zdrowotnej, które umożliwią tworzenie modeli operacyjnych skoncentrowanych na konsumentach, odciążających dostawców i ułatwiających proaktywną opiekę zdrowotną, są już w fazie wstępnej i obejmują:

 • Poprawionowizualizacje wskaźników pacjenta w widoku Jednolity pacjent.
 • Nowe, nieszablonowe kampanie dla pacjentów wbudowane w szablony Podróży Pacjenta.
 • Zaktualizowany zestaw standardów w Provider Data Model, powszechnie wykorzystywany przez klientów i partnerów, do budowania lub rozszerzania własnych aplikacji opieki zdrowotnej wykorzystujących Cloud for Healthcare.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

Mężczyzna opiera się o biurko z komputerem trzymając szklankę

6. Microsoft 365 6.1. Microsoft Teams

6.1.1. Awatary siatkowe w Microsoft Teams w prywatnym podglądzie

Awatary Mesh są już dostępne dla spotkań Microsoft Teams w prywatnym podglądzie. Awatary Mesh zapewnią elastyczność i możliwość wyboru, w jaki sposób użytkownicy pokażą się na spotkaniu Teams z dostosowaną, animowaną wersją siebie bez włączania aparatu.

Korzystając z aplikacji Avatars w Microsoft Teams App Store, użytkownicy będą mogli zaprojektować do trzech unikalnych awatarów, korzystając z setek opcji personalizacji - od atrybutów fizycznych po akcesoria i nie tylko.

Po utworzeniu spersonalizowanego awatara można go użyć podczas spotkania Teams, wybierając opcję z menu "Efekty i awatary" przed dołączeniem do spotkania. Podczas spotkania użytkownicy będą mogli wybierać spośród szerokiej gamy gestów, aby reagować na tematy.

Awatary siatkowe są dostępne w standardowym doświadczeniu spotkań Teams dla klientów Private Preview. Organizacje zainteresowane wypróbowaniem awatarów mogą zapisać się na aktualizacje w witrynie Team s, jeśli nie są jeszcze częścią programu dostępu technicznego Teams.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

6.1.2. Przedstawiamy Microsoft Teams Premium

Nowy dodatek Microsoft Teams Premium będzie dostępny w wersji preview w grudniu. Zbudowany na znanym, wszechstronnym doświadczeniu współpracy Teams, Teams Premium sprawi, że każde spotkanie - od spotkań 1:1 i wirtualnych spotkań po ratusze i webinaria - będzie bardziej spersonalizowane, inteligentne i bezpieczne.

Teams Premium połączy innowacje w zakresie spotkań Teams w jedną ofertę i sprawi, że spotkania będą bardziej spersonalizowane dzięki:

 • Przewodniki po spotkaniach, które pomogą użytkownikom wybrać odpowiednie doświadczenie. Ponieważ przewodniki są łatwo dostosowywane i zarządzane przez dział IT, użytkownicy mogą wybrać przewodnik - taki jak rozmowa z klientem, spotkanie typu "burza mózgów" lub wsparcie Help Desk - a opcje będą już ustawione, co skraca czas i proces myślowy związany z zapewnieniem właściwego spotkania.
 • Możliwość nadania marki spotkaniu dzięki niestandardowym logotypom i tłom dla lobby Teams, niestandardowym tłom na poziomie organizacyjnym oraz niestandardowym scenom dla trybu Together, aby wprowadzić markę firmy do wirtualnych interakcji.

Zespoły, z którymi Premium będzie bardziej inteligentny:

 • Inteligentne podsumowanie , które będzie dawać użytkownikom spersonalizowane podkreślenia ze spotkań Teams, aby pomóc odkryć informacje, które są najważniejsze. Użytkownicy mogą opuścić spotkanie, ale nie przegapić.
 • Zadania generowane przez AI, które są automatycznie przypisywane ze spotkań, więc elementy działań nie są pomijane. To tak, jakby w każdym spotkaniu uczestniczył wirtualny asystent.
 • Inteligentne odtwarzanie z automatycznie generowanymi rozdziałami, aby łatwo poruszać się po nagraniu spotkania Teams i pomóc zrozumieć treść dyskusji na spotkaniu.
 • Spersonalizowane spostrzeżenia w nagraniach spotkań, które przywołają ważne momenty spotkania, takie jak to, kiedy wymieniono nazwę użytkownika, udostępniono ekran oraz kiedy osoby dołączyły i opuściły spotkanie.
 • Inteligentne wyszukiwanie ułatwi przeszukiwanie transkryptów z sugerowanymi mówcami spersonalizowanymi dla użytkownika, aby mógł on szybko odnieść się do konkretnego punktu w celu odniesienia.
 • Funkcja Live Translations dla napisów zapewni zasilane sztuczną inteligencją tłumaczenia w czasie rzeczywistym dla 40 języków mówionych, dzięki czemu użytkownicy będą mogli czytać napisy na żywo w swoim języku. Ta funkcja pomoże przełamać bariery językowe i przyczyni się do stworzenia bardziej integracyjnych spotkań.

Zespoły, z którymi Premium będzie bezpieczniejszy:

 • Zaawansowana ochrona spotkań, która ułatwi zabezpieczenie poufnych spotkań, takich jak spotkania zarządu, rozmowy o finansach czy nieujawniony przegląd premiery produktu. Dzięki nowym opcjom spotkań, takim jak znak wodny zniechęcający do wycieków i ograniczenie tego, kto może nagrywać, użytkownicy zyskują dodatkowe zabezpieczenia, które pomogą zachować prywatność dyskusji. Klienci Microsoft 365 E5, którzy mają najbardziej zaawansowane wymagania dotyczące bezpieczeństwa, będą mogli wykorzystać istniejące etykiety wrażliwości Microsoft Purview Information Protection, aby automatycznie zastosować odpowiednie opcje ochrony spotkań.

Teams Premium rozszerzy znane doświadczenie Teams, aby pomóc użytkownikom głębiej angażować się w relacje z klientami, oferując:

 • Zaawansowane webinaria , które będą pomagają użytkownikom pogłębiać połączenia i zaangażowanie z wewnętrznymi i zewnętrznymi odbiorcami. Oprócz podstawowych funkcji webinarów dostępnych w Office 365 i Microsoft 365, zaawansowane webinary w Teams Premium będą obejmować listę oczekujących na rejestrację i ręczne zatwierdzenia, automatyczne wiadomości e-mail z przypomnieniem, wirtualny green room dla gospodarzy i prezenterów oraz możliwość zarządzania tym, co widzą uczestnicy.
 • Zaawansowane wirtual ne spotkania zaprojektowane z myślą o zaangażowaniach typu business-to-consumer (B2C). Oprócz podstawowej wartości wirtualnych spotkań w planach Microsoft 365 (dostęp do aplikacji Virtual Appointment, możliwość dołączenia do spotkania za pośrednictwem mobilnej przeglądarki internetowej i zaplanowania go za pośrednictwem kalendarza Microsoft Teams lub Microsoft Bookings), zaawansowane wirtualne spotkania w Teams Premium pomogą użytkownikom zarządzać całym procesem umawiania się na spotkanie, w tym przypomnieniami SMS przed spotkaniem, markowym doświadczeniem w lobby i kontynuacją po spotkaniu. Organizacje otrzymają również możliwość umawiania się na spotkania zarówno zaplanowane, jak i na żądanie, uproszczony widok wszystkich wirtualnych spotkań, aby śledzić klientów przystępujących do spotkania i czas oczekiwania, a także możliwości czatu przed umówieniem spotkania, aby komunikować się z klientami i analitykami.

Funkcje Teams Premium zaczną być wprowadzane w grudniu 2022 r. w ramach Teams Premium preview, a ogólna dostępność Teams Premium w lutym 2023 r. Dostępność nowych możliwości AI, takich jak inteligentne spotkania, rozpocznie się w pierwszej połowie 2023 roku.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji lub pobierz aktywa wizualne.

6.1.3. Nowe funkcje spotkań Teams zwiększają zaangażowanie i interaktywność

Kilka nowych funkcji dla spotkań Microsoft Teams zwiększa poziom zaangażowania i interaktywności użytkowników i obejmuje:

 • Cameo, doświadczenie PowerPoint, które płynnie integruje kanał kamery Teams z prezentacją PowerPoint Live, pozwalając użytkownikom dostosować sposób, w jaki chcą się pojawiać na slajdach, z zaleceniami dotyczącymi układu dla optymalnego oglądania. Ta funkcja jest ogólnie dostępna.
 • Excel Live umożliwia zespołom wspólne edytowanie skoroszytów programu Excel w czasie rzeczywistym, w oknie spotkania, na dowolnym urządzeniu, w tym na telefonach i tabletach z systemem Android i iOS. Widoki arkusza pozwalają wszystkim osobom współedytującym skoroszyt na dowolne sortowanie lub filtrowanie, bez zakłócania widoku innych osób. Ta funkcja będzie wprowadzana od października i będzie ogólnie dostępna do końca roku.
 • Tryb Razem sprawia, że uczestnicy spotkania czują się bardziej jak gdyby byli razem w tym samym pomieszczeniu podczas wirtualnego spotkania. Dzięki najnowszym innowacjom w trybie Together organizatorzy spotkań i prezenterzy będą mogli przypisać miejsca uczestnikom spotkania w widoku trybu Together (w podglądzie) oraz wybrać tryb Together dla wszystkich, dzięki czemu wszyscy uczestnicy spotkania będą mieli ten sam widok (teraz ogólnie dostępny).

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji, zobacz Wpis dotyczący Teams Premium aby dowiedzieć się o dodatkowe innowacje w zakresie spotkańlub pobierz materiały wizualne.

6.1.4. Microsoft Teams Phone Mobile już ogólnie dostępny

Microsoft Teams Phone Mobile, wcześniej znany jako Operator Connect Mobile, to usługa połączeń mobilnych klasy korporacyjnej oferowana we współpracy z najbardziej innowacyjnymi operatorami telekomunikacyjnymi na świecie. Jest już ogólnie dostępna.

Dzięki Teams Phone Mobile, Microsoft Teams jest zintegrowany z natywnym dialerem urządzenia mobilnego użytkownika, co oznacza, że użytkownicy mogą korzystać ze swoich telefonów komórkowych w sposób, do którego są przyzwyczajeni, a organizacja może włączyć funkcje i zasady połączeń biznesowych na tych urządzeniach mobilnych. Połączenia płynnie przechodzą przez sieci i urządzenia bez żadnych zakłóceń i mogą być konwertowane z sieci komórkowych na internetowe połączenia wideo w Teams, umożliwiając bogatą komunikację i współpracę.

Bez względu na to, gdzie użytkownik zdecyduje się pracować, jego rozmowy, poczta głosowa i transkrypcje są przenoszone razem z nim, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z wymogami przedsiębiorstwa w zakresie zgodności i prywatności. Teams Phone Mobile jest już dostępny u kanadyjskiego operatora Rogers, który jako pierwszy na świecie obsługuje Teams Phone Mobile, oraz u szwedzkiego operatora Telia. Verizon, Deutsche Telekom, BT i Swisscom rozpoczną działalność wkrótce, a kolejni operatorzy dołączą do programu.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

6.1.5. Nowe funkcje czatu i współpracy Microsoft Teams

Nowe funkcje czatu i współpracy nadchodzące do Microsoft Teams obejmują:

 • Klipy wideo: Krótkie, lekkie, bogate klipy wideo, które zapewniają bardziej osobisty akcent i wzmacniają połączenia. Wystarczy nagrać, wysłać, obejrzeć i odpowiedzieć z komputera lub telefonu komórkowego. Odbiorca klipu wideo może odtworzyć go na czacie i odpowiedzieć wiadomością na czacie lub własnym klipem wideo. Klipy wideo są już ogólnie dostępne.
 • Rozszerzone reakcje: Użytkownicy mogą wyrażać opinie bardziej kreatywnie dzięki ponad 800 emojis Teams. Dzięki rozszerzonym reakcjom użytkownicy będą mogli w prosty sposób przekazać swój status za pomocą reakcji takich jak "recenzja" czy "wstrzymanie". Rozszerzone reakcje będą ogólnie dostępne w listopadzie.
 • Sugerowane odpowiedzi: Sugerowane odpowiedzi, obecnie dostępne dla czatów jeden na jeden, pojawią się również w czatach grupowych. Sugerowane odpowiedzi wykorzystują uczenie maszynowe, aby wygenerować odpowiedzi najbardziej odpowiednie dla rozmowy grupowej. Zamiast wpisywać rutynowe odpowiedzi na przychodzące wiadomości, użytkownicy mogą po prostu kliknąć jedną z trzech odpowiedzi, zachowując produktywność w swojej pracy. Sugerowane odpowiedzi w czatach grupowych będą ogólnie dostępne w październiku.
 • Schedule send: Podobnie jak opóźnianie dostarczania wiadomości e-mail w programie Outlook, schedule send umożliwia użytkownikom ręczne wybranie przyszłej daty i godziny, w której chcieliby, aby wiadomość czatu została dostarczona. Funkcja Schedule send jest już ogólnie dostępna.
 • Usuwanie czatu: Korzystając z funkcji usuwania czatu, użytkownicy będą mogli łatwo usunąć się z rozmów w cztery oczy lub grupowych, w których nie chcą już uczestniczyć, bez wpływu na innych uczestników tej samej rozmowy. Funkcja usuwania czatu będzie ogólnie dostępna w listopadzie.
 • Dzięki wzmiance @everyone dla czatów grupowych, pojedyncze powiadomienie zostanie wysłane do wszystkich użytkowników w grupie, eliminując kłopotliwe wpisywanie nazwy każdej osoby po kolei, aby powiadomić całą grupę. Zapewnia to nadawcom, że ich wiadomość jest wysyłana do całej publiczności czatu i pomaga odbiorcom w bardziej efektywnym ustalaniu priorytetów wiadomości. Funkcja Mention @everyone pojawi się w Teams pod koniec roku.
 • Czat Teams kontynuuje rozszerzanie swojego zestawu funkcji produktywności, które wykorzystują modele AI do uczenia się na podstawie poprzednich współprac. Czat Teams wprowadzi rekomendacje osób z zerowym stanem, które będą sugerować osoby do inicjowania rozmów na czacie w oparciu o poprzednie współprace. Funkcja rekomendacji osób z zerowym stanem pojawi się w Teams do końca roku.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji lub pobierz aktywa wizualne

6.1.6. Ulepszona obsługa kanałów już wkrótce w Microsoft Teams

Microsoft poprawia wygląd kanałów Teams, aby czuć się zarówno znajomo, jak i nowocześnie. Doświadczenie kanałów będzie bardziej intuicyjne i wciągające, umożliwiając użytkownikom łatwe skupienie się na tematach i rozmowach, które mają największe znaczenie, pozostając w strumieniu swojej pracy.

Dzięki polu komponowania na górze strony, rozmowy będą łatwiejsze do znalezienia, zaangażowania i nadrobienia. Przypięte posty sprawią, że każdy będzie wiedział, co jest ważne w kanale. Podobnie jak w przypadku czatu Teams, użytkownicy będą mogli wyskakiwać z rozmowy, angażować się bezpośrednio i śledzić ją, jednocześnie skupiając się na innych obszarach kanału. Wreszcie, usprawnione okienko informacyjne zwiększy produktywność, ułatwiając nowemu członkowi zespołu szybkie rozpoczęcie pracy, a wszystkim członkom - utrzymanie się na bieżąco.

Kanały będzie można również dostosować, a nagłówek kanału będzie pasował do marki organizacji, dzięki czemu będzie on bardziej osobisty i odzwierciedlał sposób współpracy zespołów.

Microsoft wprowadza również wiele typów postów, dając użytkownikom skuteczne sposoby angażowania się i bycia bardziej ekspresyjnym z publicznością, takie jak ogłoszenia używane do podkreślenia kamienia milowego lub klip wideo do uznania osiągnięcia zespołu.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

6.1.7. Spotkania Microsoft Teams dostępne natywnie na certyfikowanych urządzeniach konferencyjnych Cisco

Po raz pierwszy spotkania Microsoft Teams będą dostępne natywnie w certyfikowanych urządzeniach konferencyjnych Cisco, umożliwiając klientom skonfigurowanie Teams jako domyślnego doświadczenia w zakresie spotkań.

Początkowo sześć najpopularniejszych urządzeń konferencyjnych firmy Cisco i trzy urządzenia peryferyjne będą certyfikowane dla spotkań Teams, a w przyszłości pojawią się kolejne. Pierwsza fala urządzeń, których certyfikacja spodziewana jest na początku 2023 roku, obejmie 55- i 75-calowe deski Cisco Board Pro, Cisco Room Bar i Cisco Room Kit Pro, które obejmują małe i duże przestrzenie sal konferencyjnych. Pierwsze urządzenie peryferyjne - Cisco Desk Camera 4K - to inteligentna kamera internetowa USB, która będzie dostępna pod koniec października. Chociaż domyślnym doświadczeniem użytkownika na tych urządzeniach będzie Microsoft Teams Rooms, urządzenia będą nadal obsługiwać dołączanie do spotkań WebEx.

Wszystkie certyfikowane urządzenia Cisco będą mogły być zarządzane w nowym portalu zarządzania Teams Rooms Pro. Cisco połączy również urządzenia z Cisco Cloud Control Hub jako opcjonalną wartość dodaną, poprzez którą Cisco zapewnia własne doświadczenia w zakresie zarządzania urządzeniami.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji lub pobierz aktywa wizualne

6.1.8. Microsoft wprowadza nową aplikację, Microsoft Places

Microsoft Places to nowa aplikacja do optymalizacji przestrzeni dla pracy hybrydowej. Gdy decydenci biznesowi rozważają przeprojektowanie fizycznych przestrzeni roboczych, aby lepiej dostosować je do hybrydowych środowisk pracy, potrzebna będzie technologia, która stworzy most pomiędzy dwoma historycznie różnymi światami - pracą osobistą i zdalną. Microsoft Places wykorzysta inteligencję, aby zoptymalizować miejsce pracy hybrydowej: połączy przestrzenie wirtualne i fizyczne, aby zwiększyć połączenia, zaangażowanie i produktywność, zapewniając jednocześnie całościowy obraz pracy hybrydowej, którego dziś brakuje.

Aplikacja Microsoft Places, wchodząca wkrótce w wersji preview, zapewni:

 • Widok na desce rozdzielczej, w których dniach osoby z zespołu lub sieci współpracy będą w biurze.
 • Obecność, która wskaże fizyczną lokalizację osób (w biurze, zdalnie lub mobilnie).
 • Możliwość zobaczenia przestrzeni roboczych zarezerwowanych przez innych użytkowników, dzięki czemu ktoś może zarezerwować taką w pobliżu.
 • Spostrzeżenia i wskazówki dotyczące dojazdów do pracy i mijającego czasu, plus możliwość automatycznego zaplanowania czasu podróży.
 • Pomoc w orientacji i nawigacji w obrębie lokalizacji biura.
 • Zmodernizowana rezerwacja sal konferencyjnych i technologia pozwalająca każdemu być uczestnikiem pierwszej klasy.
 • Wgląd i wskazówki dotyczące sentymentu związanego z polityką hybrydową, dzięki czemu menedżerowie mogą wdrażać najlepsze praktyki.
 • Spostrzeżenia i wskazówki dotyczące wykorzystania przestrzeni, dzięki którym liderzy mogą zabezpieczyć przestrzeń na przyszłość i dodać elastyczność do swojego portfela nieruchomości.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji lub pobierz aktywa wizualne

6.1.9. Ekosystem Microsoft Teams rośnie dzięki aplikacjom do współpracy od klientów i partnerów

Najlepsi partnerzy niezależnych producentów oprogramowania (ISV) nadal tworzą aplikacje do współpracy dla Teams. Najnowsze dodatki do Microsoft Teams App Store to:

 • Firma 3M, której aplikacja Post-It® App in Teams umożliwia użytkownikom digitalizację odręcznych notatek, jest już dostępna w sklepie Teams App Store. Aplikacja wspiera sposoby, w jakie ludzie lubią współpracować - od cyfrowych notatek pisanych na maszynie do pisanych notatek analogowych - podczas i po spotkaniu, aby umożliwić współpracę asynchroniczną. Dzięki aplikacji, odręczne/rysunkowe notatki Post-It® mogą być płynnie przenoszone na cyfrową tablicę za pomocą kamery laptopa lub telefonu. Wykorzystując uczenie maszynowe, aplikacja wyszukuje odpowiednie dokumenty, automatycznie grupuje treści i dołącza odpowiednie notatki, a wszystko to w ramach spotkania Teams.
 • SAP wykorzystuje oparte na Adaptive Card komponenty Microsoft Loop, aby umożliwić doświadczenie współpracy w systemie ERP. Użytkownicy mogą wchodzić w interakcje na kluczowych procesach i obiektach biznesowych oraz angażować się w dane SAP bezpiecznie z poziomu systemów SAP, począwszy od SAP S/4 HANA Cloud lub z Teams i Outlook. Dzięki temu ludzie nie tracą żadnego kontekstu i współpracy z dowolnej strony - SAP lub Microsoft - i przyspieszają podejmowanie decyzji w całej organizacji użytkowników. Ta nowa funkcja jest dostępna dla klientów SAP S/4HANA w ramach programu wczesnych adopcji SAP.
 • iHeartRadio, pierwsza aplikacja muzyczna w Teams, pozwala użytkownikom słuchać muzyki podczas pracy i udostępniać ulubione stacje współpracownikom.

Inni partnerzy ISV dostarczający innowacje dla swoich aplikacji Teams to Workday, Workplace by Meta, Zendesk, SurveyMonkey, Thrive Global, ServiceNow, Priority Matrix i Zoho.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

6.1.10. Aktualizacje platformy Teams dla deweloperów

Aktualizacje platformy Teams dla deweloperów obejmują:

Teams Live Share SDK: Teams Live Share SDK, który pozwoli programistom przekształcić dowolną aplikację, po udostępnieniu jej w ramach spotkania Teams, w wielostanowiskowe doświadczenie współpracy w czasie rzeczywistym. Będące obecnie w fazie przedpremierowej funkcje Teams Live Share SDK będą obejmować:

 • Dodanie narzędzi Canvas, które pozwolą uczestnikom zaznaczać spotkania w czasie rzeczywistym za pomocą wirtualnych długopisów, markerów i zakreślaczy.
 • Możliwość zgłaszania i publikowania przez programistów na całym świecie swoich aplikacji z obsługą Teams Live Share.

Rozszerzenie aplikacji Teams na Outlook i Office: Korzystając z Teams 2.0 JS SDK, ogłoszonego na Microsoft Build 2022, deweloperzy mogą teraz budować aplikacje produkcyjne, które rozszerzają Teams Pages i Message Extensions w całym Teams, Outlooku i Office przy użyciu jednej aplikacji i modelu wdrażania. Aplikacje te mogą działać w wersjach Win32 i webowych Microsoft 365, z podglądem dostępności aplikacji na urządzeniach zasilanych systemem Android.

Teams Toolkit w Visual Studio: Microsoft Teams Tool kit jest teraz częścią Visual Studio, flagowego zintegrowanego środowiska programistycznego (IDE) firmy Microsoft. Programiści mogą teraz używać Visual Studio do tworzenia bogatych, współpracujących aplikacji, które działają w Teams, a także mogą rozszerzyć doświadczenia aplikacji Teams na Outlook i Office.com.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

6.2. Microsoft Viva

6.2.1. Aktualizacje do Microsoft Viva Insights

Nowe funkcje w Microsoft Viva Insights pomagają pracownikom, menedżerom i liderom poprawić osobistą, zespołową i organizacyjną produktywność i dobre samopoczucie.

Aktualizacje, obecnie ogólnie dostępne, obejmują:

 • Ankiety dotyczące efektywności spotkań, wyświetlane na zakończenie wybranych spotkań Teams z pięcioma lub więcej uczestnikami, ułatwiają uczestnikom spotkania wyrażenie opinii na temat spotkania. Organizatorzy spotkań z subskrypcją Viva Insights mogą zobaczyć zagregowane wyniki w aplikacji Viva Insights w Teams, wraz z popartymi badaniami rekomendacjami, które mają na celu promowanie skutecznych nawyków podczas spotkań.
 • Sugestie zaplanowania wysyłania z Viva Insights są automatycznie wyświetlane na czacie Teams, gdy użytkownik tworzy czat 1:1 poza godzinami pracy odbiorcy, aby zminimalizować przerwy związane z pracą w czasie osobistym. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zaplanować wysłanie wiadomości na czacie na początku godzin pracy odbiorcy.
 • Nowe doświadczenie trybu Focus pomaga ludziom czynić postępy w ważnych projektach podczas ich czasu skupienia, dzieląc go na krótkie wybuchy produktywności, po których następują krótkie przerwy. Na początku zaplanowanego czasu skupienia, użytkownicy z subskrypcją Viva Insights otrzymają powiadomienie od zespołu, aby wejść w tryb skupienia, z możliwością ustawienia timerów, aby mogli pracować nad zadaniem przez określony czas, z zaplanowanymi przerwami pomiędzy nimi. Tryb Focus będzie również oferował możliwość kliknięcia w zestaw ćwiczeń mindfulness z Headspace, aby zresetować się pomiędzy interwałami skupienia.
 • Ustawienia Quiet Time umożliwiają użytkownikom lub administratorom IT ustawienie czasu ciszy, aby wyciszyć powiadomienia mobilne z Outlooka i Teams poza godzinami pracy. Użytkownicy mogą dostosować swoje ustawienia czasu ciszy w dowolnym momencie w aplikacji Viva Insights lub Outlook mobile lub Teams mobile. Administratorzy IT mogą również tworzyć polityki na poziomie organizacji, aby wyciszyć powiadomienia po godzinach pracy i ograniczyć korzystanie z aplikacji roboczych poza godzinami pracy.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

6.2.2. Nowe funkcje w Microsoft Viva Learning

Kilka nowych funkcji, obecnie w prywatnym podglądzie w Microsoft Viva Learning, obejmuje:

 • Ścieżki edukacyjne, które pozwolą administratorom i menedżerom wiedzy na tworzenie sekwencyjnych grup szkoleń i innych zasobów edukacyjnych oraz udostępnianie ich pracownikom w organizacji w formie Ścieżki Edukacyjnej, która może być odkrywana, polecana i udostępniana w ramach Viva Learning. Ścieżka edukacyjna może być stworzona wokół dowolnego tematu, np. jak ustawić ekspozycję sklepową dla pracowników handlu detalicznego.
 • Kolekcje edukacyjne, które będą pozwalają indywidualnym użytkownikom tworzyć osobiste kolekcje treści edukacyjnych dopasowanych do ich zainteresowań lub celów nauki. Każdy może stworzyć swoją kolekcję i zachować ją w tajemnicy lub sprawić, że będzie można ją odkryć w Viva Learning.
 • Uprawnienia, które pozwolą administratorom i menedżerom wiedzy skonfigurować dostęp do uprawnień do treści i zasobów edukacyjnych w ich organizacji, zapewniając, że użytkownicy zobaczą tylko treści, do których mają dostęp.

Nauka Viva jest teraz bardziej odkrywcza dzięki możliwości przeglądania przypisanych do niej szkoleń bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego Viva Connections oraz w codziennej poczcie elektronicznej Viva.

Nowe funkcje w aplikacji mobilnej Viva Learning obejmują:

 • Nowa strona główna, obecnie w prywatnym podglądzie, ułatwi przeglądanie obowiązkowych szkoleń wraz ze spersonalizowanymi doświadczeniami edukacyjnymi dla użytkowników.
 • Powiadomienia o przydzielonych i zalecanych szkoleniach.
 • Możliwość ukończenia kursów edukacyjnych w podróży w ramach aplikacji.
 • Możliwość przeszukiwania i filtrowania katalogów podłączonych dostawców usług edukacyjnych.

Dodatkowo, Viva Learning oferuje teraz głębszą integrację z SAP SuccessFactors, w tym pojedyncze logowanie (SSO), które pozwala użytkownikom na dostęp do treści hostowanych przez SAP SuccessFactors bez konieczności logowania; odtwarzanie w aplikacji, które pozwala użytkownikom na konsumpcję treści hostowanych przez SAP SuccessFactors bezpośrednio w aplikacji Viva Learning; dziedziczenie uprawnień, które pozwala Viva Learning na odczytanie uprawnień użytkowników z SAP SuccessFactors i zastosowanie tych samych uprawnień w Viva Learning; oraz dziedziczenie ścieżek edukacyjnych, które pozwala ścieżkom edukacyjnym skonfigurowanym w SAP SuccessFactors wyświetlać się w Viva Learning.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

6.2.3. Funkcja Viva Engage Storyline jest już ogólnie dostępna

Microsoft Viva Engage dostarcza organizacjom sposobów na tworzenie społecznych połączeń między liderami i pracownikami oraz w ramach społeczności interesów wewnątrz firmy.

Teraz każdy w firmie może tworzyć bogate posty zawierające linki, pliki, zdjęcia i filmy, aby dzielić się aktualizacjami i perspektywami z innymi członkami organizacji. Posty te pojawiają się w Storyline użytkownika, które inni mogą oglądać w Viva Engage, Outlooku i kanale Viva Connections w Microsoft Teams. Storyline jest już ogólnie dostępny.

Stories, obecnie w wersji preview, zapewni jeszcze bogatszy sposób dzielenia się na Storyline, pozwalając użytkownikom tworzyć krótkie filmy lub kolekcje zdjęć w znanym doświadczeniu. Storyline i Stories pomagają wzmocnić osobiste połączenia między kolegami z zespołu i współpracownikami w czasach, gdy zespoły często pracują w różnych miejscach i strefach czasowych.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

6.2.4. Nadchodzą nowe integracje z pierwszymi i trzecimi użytkownikami dla Viva Goals

Microsoft wprowadził niedawno usługę Microsoft Viva Goals, aby pomóc organizacjom w dopasowaniu pracy pracowników do wyników biznesowych. W ten sposób organizacje mogą upewnić się, że ich pracownicy pracują nad najważniejszymi priorytetami, które będą miały największy wpływ. Jednocześnie pracownicy rozumieją, w jaki sposób ich praca przyczynia się do zmian.

Nowe integracje firm trzecich dla Microsoft Viva Goals wprowadzają cele i zadania oraz kluczowe wyniki (OKR) do przepływu pracy. Nowe integracje z Slack i Google Sheets są dostępne już dziś, a dodatkowe integracje z Jira on-premises będą dostępne wkrótce.

Dzięki integracji ze Slack użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia, przypomnienia i przeprowadzać check-iny OKR bezpośrednio ze Slack. Integracja z danymi Google Sheets pozwala użytkownikom synchronizować check-iny kluczowych wyników z komórkami Google Sheets w celu aktualizacji postępów użytkownika w czasie rzeczywistym. Integracje Jira on-premises dla Jira Software Server i Jira Data Center pozwolą, aby wszystkie aktualizacje na powiązanych historiach użytkowników Jira, projektach lub biletach były automatycznie śledzone w postępach dla OKR w Viva Goals.

Udostępniamy również nowe integracje dla narzędzi Microsoft pierwszej generacji. Obejmuje to ulepszoną integrację Microsoft Teams dla powiadomień o aktywności OKR i spersonalizowanych wskazówek OKR oraz nowe integracje z Azure DevOps, Azure Data Explorer, Power BI, Dynamics 365, Microsoft Planner i Microsoft Project.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji. 

6.2.5. Nowe sposoby odkrywania treści Viva Topics w Microsoft 365

Microsoft Viva Topics wykorzystuje inteligencję do automatycznego organizowania treści w różnych systemach i identyfikowania ekspertów w organizacji, aby dostarczać wiedzę just-in-time w aplikacjach, z których ludzie korzystają każdego dnia. Nowe funkcje w Viva Topics, obecnie w wersji preview, oraz nowe sposoby odkrywania wiedzy w Microsoft 365 obejmują:

 • Viva Topics wykorzysta Context IQ , aby umożliwić ludziom inteligentne i szybkie wyszukiwanie informacji z wnętrza organizacji podczas tworzenia plików Word, Excel i PowerPoint.
 • Microsoft Syntex Connectors do integracji Viva Topics z usługami innych firm, takimi jak ServiceNow i EdCast.
 • Karty tematów Viva pojawią się w aplikacji Outlook dla systemu Windows, a także w pulpicie nawigacyjnym Viva Connections, ułatwiając użytkownikom dostęp do tematów Viva i ich śledzenie.
 • Viva Topics znajdzie odpowiednie osoby, skieruje pytania i odpowiedzi oraz zautomatyzuje odpowiedzi w połączeniu z Viva Engage.
 • Twórcy tematów będą widzieć rosnący wpływ stworzonych przez siebie tematów poprzez ikony odznak z liczbą wyświetleń.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

6.3. Microsoft 365

6.3.1. Program Microsoft Outlook dla komputerów Mac obsługuje teraz profile skoncentrowane

Microsoft Outlook dla Mac ogłasza wsparcie dla skupionych profili i filtrów skupienia Apple. Profil skoncentrowany zapewni doświadczenie wolne od rozproszenia, pozwalając użytkownikom skonfigurować określone ustawienia dla profilu konta w programie Outlook, aby lepiej wspierać pracę hybrydową. Profile te będą obejmowały powiązane konta, powiadomienia związane z tymi kontami, motywy i wygląd.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

6.3.2. Nadchodzą nowe funkcje dla Microsoft Project i Microsoft Planner

Nowe funkcje nadchodzące do programu Microsoft Project, a konkretnie Project for the web i Microsoft Planner, umożliwią zespołom śledzenie celów projektu, przechowywanie zadań w jednym miejscu, zwinne zarządzanie projektami, równoważenie obciążenia zespołu, dostrzeganie zmian w zadaniu, lepsze zarządzanie relacjami między zadaniami i skalowanie liczby zadań w planie projektu. Te nowe funkcje obejmują:

 • Płynne połączenie Planera i Projektu z Viva Goals umożliwi użytkownikom dostosowanie swojej pracy do celów i kluczowych wyników (OKR) organizacji, jednocześnie zapewniając interesariuszom wgląd w ogólny postęp. Ponadto, zespoły będą mogły ustalać cele w projekcie i śledzić postępy swojego zespołu na poziomie projektu.
 • Użytkownicy będą mogli przeglądać swoje zadania z Projektu wraz ze wszystkimi innymi zadaniami na liście Assigned to Me, która znajduje się w aplikacjach Tasks in Teams, Planner i ToDo.
 • Projekt będzie wspierał zwinność poprzez umożliwienie użytkownikom planowania, priorytetyzowania i rozkładania backlogu zadań na bloki czasowe Sprintów.
 • Nowy widok People w Project da menedżerom szybki wgląd w przydział pracy w całym zespole i pozwala na łatwe przydzielanie zadań w celu zrównoważenia obciążenia pracą.
 • Historia zadań w Project zapewni zespołom większą widoczność zmian wpływających na ich projekty.
 • Zaawansowane zależności w Project pozwolą na lepsze zarządzanie relacjami zadań poprzez dodanie zależności start-finish, start-finish, finish-finish oraz lead i lag.
 • Limity zadań w Projekcie dla sieci powiększą się do 1 000.

Viva Goals, Goals in Project, Assigned to Me, Task history, Advanced dependencies i Task limits będą dostępne w pierwszych miesiącach 2023 roku. Sprinty i widok People będą ogólnie dostępne do końca tego roku.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

6.3.3. Microsoft aktualizuje Outlooka o nowe narzędzia do pracy hybrydowej

Program Outlook dodaje nowe funkcje, aby pomóc ludziom zachować łączność i organizację w hybrydowych ustawieniach pracy.

Nowa funkcja godzin pracy i lokalizacji pozwoli użytkownikom zorganizować swój tydzień, aby poinformować kolegów z zespołu, w jakich godzinach będą dostępni i gdzie będą pracować, dzięki czemu będą mogli lepiej zaplanować spotkania. Dodatkowo, jeśli w ciągu dnia pojawi się nagła zmiana, ludzie mogą łatwo zmienić swoją lokalizację tylko na ten dzień z poziomu Microsoft Teams, Outlooka desktop lub Teams mobile bez wpływu na resztę tygodnia.

Meeting recap, dostępny teraz w programie Outlook, pozwala pracownikom łatwo znaleźć informacje o spotkaniu i uzyskać dostęp do nagrania bezpośrednio z wydarzenia kalendarza.

Aby dostosować się do potrzeb osób z różnych stref czasowych oraz uszanować godziny wolne i urlopy pracowników, Outlook i Teams dodają możliwość zaplanowania wiadomości do wysłania w późniejszym czasie i terminie. Outlook doda reakcje na wiadomości do platformy e-mail, dzięki czemu pracownicy będą mogli potwierdzać i reagować na wiadomości biznesowe w taki sam sposób, w jaki mogą reagować na wiadomości w Teams lub na platformach społecznościowych.

Edytor wykorzystujący Context IQ pozwala na wyświetlanie w Outlooku odpowiednich osób i plików w sieci. Używając @mentions, Edytor wykorzystujący Context IQ wyświetli odpowiednie osoby i pliki na podstawie kontekstu wpisanego w e-mailu. Context IQ to nowy zestaw możliwości od Microsoftu, który inteligentnie łączy ludzi z informacjami, których potrzebują, gdzie i kiedy ich potrzebują. Działa on w tle, łącząc treści w różnych aplikacjach Microsoft 365.

Funkcje te będą ogólnie dostępne do końca roku.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji lub pobierz materiały wizualne.

6.3.4. Nowe funkcje ułatwiają tworzenie i przeglądanie treści wideo w usłudze Microsoft 365

Od nagrań spotkań do komunikacji korporacyjnej i filmów instruktażowych, zawartość wideo w Microsoft 365 jest coraz bardziej popularnym sposobem utrzymywania hybrydowych i zdalnych zespołów w kontakcie, informowaniu i dopasowaniu. Microsoft Stream, zbudowany na SharePoint, sprawia, że filmy są tak samo łatwe do pracy i udostępniania jak dokumenty. Ponadto administratorzy IT mogą kontrolować zasady zgodności, retencji i uprawnień dla nagrań wideo i spotkań, tak jak w przypadku innych plików w Microsoft 365.

Ulepszone nagrywanie ekranu i kamery internetowej w Streamie, z nowymi opcjami, w tym rozmyciem tła, atramentem, tekstem i efektami są już ogólnie dostępne. Ponadto, nagrania ze spotkań Teams są teraz dostępne w aplikacji mobilnej Stream. Stream udostępni także nowe możliwości odtwarzania nagrań ze spotkań, w tym:

 • Spersonalizowane znaczniki osi czasu, które może zobaczyć tylko użytkownik. Znaczniki te pokazują, w którym momencie użytkownik dołączył do spotkania, opuścił je lub kiedy jego imię zostało wymienione.
 • Automatycznie generowane rozdziały, które pozwalają użytkownikowi przeskoczyć do dokładnie tych momentów, które mają największe znaczenie.
 • Inteligentne wyszukiwanie, które wyświetla spersonalizowane sugestie słów kluczowych i mówców, aby szybko dotrzeć do określonego punktu nagrania.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

6.3.5. Wprowadzenie do programu Microsoft Syntex

Microsoft odsłania Microsoft Syntex, nowy zestaw aplikacji i usług związanych z treścią, które wykorzystują sztuczną inteligencję do indeksowania i organizowania dużych ilości niestrukturalnych treści, dzięki czemu można je łatwo przeszukiwać i analizować. Syntex może również zautomatyzować przepływy pracy oparte na treści, takie jak przetwarzanie umów i podpis elektroniczny. Integruje on funkcje wyszukiwania Microsoft Search, ułatwiając użytkownikom nawigację i odkrywanie treści. Użytkownicy mogą korzystać z zaawansowanej przeglądarki , aby dodawać bezpieczne adnotacje i redakcje do dowolnego pliku, a także tworzyć nowe treści, pojedynczo lub w skali, oraz integrować Syntex eSignature z procesami biznesowymi.

Inne cechy Syntexu obejmują:

 • Zarządzanie i ochrona treści w całym cyklu życia, z kopiami zapasowymi, archiwizacją, analityką i zaawansowanym zarządzaniem , aby pomóc w kształtowaniu dostarczania treści do organizacji i poza nią.
 • Integracje z aplikacjami biznesowymi umożliwiające udostępnienie zawartości Microsoft 365 w systemach liniowych, takich jak Dynamics 365.
 • Kontenery , które umożliwiają programistom przechowywanie krytycznych treści w zarządzanym kontenerze o rozszerzonej pojemności i elastyczności licencji. Funkcja Content Lake pozwala użytkownikom wprowadzić ogromne zbiory danych do Azure Synapse w celu dodatkowej analizy danych i modelowania.
 • Akceleratory scenariuszy, takie jak zarządzanie umowami i zobowiązaniami.

Funkcje Syntex zaczynają być wprowadzane już teraz i będą wprowadzane do początku 2023 roku.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

6.3.6. Microsoft Editor wprowadza nowe możliwości AI do Microsoft 365

Microsoft Editor kontynuuje wprowadzanie rozszerzonych inteligentnych możliwości do doświadczeń Microsoft 365, w tym tych funkcji w wersji preview:

 • Sugestia tonu pomoże użytkownikom podejmować przemyślane decyzje dotyczące sposobu przekazywania wiadomości w e-mailach, czatach i dokumentach.
 • Podsumowania w Microsoft Editor wykorzystają inteligencję, aby wypełnić, za pomocą kliknięcia przycisku, krótkie i płynne streszczenie dłuższego dokumentu tekstowego, który pomaga czytelnikom szybciej skonsumować odpowiednie informacje.
 • Conciseness in Word for the web will utilize intelligence to identify wordy or run-on sentences and recommend an alternate version of the sentence to be clearer and more concise.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

6.3.7. Microsoft Editor wykorzystujący Context IQ preview zaczyna się zwijać

Dzięki Microsoft Editor wykorzystującemu Context IQ, użytkownicy otrzymują sugestie w kontekście podczas pisania. Podczas tworzenia wiadomości w programie Outlook w sieci lub pisania w programie Word dla sieci, użytkownicy mogą wpisać klawisz "@", aby wywołać Edytor wykorzystujący Context IQ. Lista elementów (osób, plików itp.) zostanie wyświetlona użytkownikom w zależności od kontekstu tekstu w ich wiadomości.

Kontynuowanie wpisywania spowoduje przeszukanie Microsoft 365 w poszukiwaniu odpowiedniej zawartości. Wybranie elementu za pomocą kursora lub naciśnięcie klawisza "enter" spowoduje wstawienie go do wiadomości. Wyniki wyświetlane na tej liście będą pochodzić z kontekstu bieżącej wiadomości, tego co jest wpisywane, kto jest zaangażowany i innych zmiennych wykorzystujących inteligencję. Podgląd Edytora wykorzystującego Context IQ zaczyna się rozwijać i będzie ogólnie dostępny w najbliższych miesiącach.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

6.3.8. Osobisty pasek narzędzi może inteligentnie wypełniać spersonalizowane polecenia

Osobisty pasek narzędzi, obecnie w wersji podglądowej, to nowa funkcja w programach Word, Excel i PowerPoint, która wykorzystuje inteligencję opartą na najczęściej używanych poleceniach, aby zapewnić proste, ale wydajne doświadczenie dostosowane do użytkownika. Dzięki osobistemu paskowi narzędzi użytkownicy zaoszczędzą czas, ponieważ ich najczęściej używane polecenia będą dostępne w razie potrzeby, co wyeliminuje konieczność wyszukiwania i klikania na kartach.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

6.3.9. Aplikacja Microsoft Loop w prywatnym podglądzie

Aplikacja Microsoft Loop, w wersji private preview, pomoże zespołom wspólnie myśleć, planować i tworzyć. Klienci mogą używać aplikacji Loop do wspólnej pracy nad projektami. Aplikacja Loop zawiera obszary robocze, strony i komponenty, które są synchronizowane w ramach usługi Microsoft 365. Microsoft będzie współpracował z klientami w ramach prywatnego podglądu, aby uwzględnić ich opinie podczas dalszego rozwoju aplikacji.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

6.3.10. Aktualizacje składników Microsoft Loop

Komponenty Microsoft Loop to fragmenty treści, które pozwalają użytkownikom współpracować w toku pracy - w czatach i spotkaniach Microsoft Teams, wiadomościach e-mail lub dokumentach. Microsoft rozszerza komponenty Loop na dodatkowe miejsca w całym Microsoft 365 i wprowadza więcej typów komponentów, aby zapewnić użytkownikom możliwość tworzenia i współpracy, a będą to:

 • Wstawianie ankiety, listy kontrolnej lub komponentu listy zadań do dokumentu Word for the web w menu Insert lub w edytorze przy użyciu Context IQ. Użytkownicy po prostu wpiszą znak "@" i na podstawie kontekstu tego, co jest wpisane, edytor wykorzystujący Context IQ wyszuka najbardziej odpowiednią zawartość - taką jak wstawienie ankiety, listy kontrolnej lub komponentu listy zadań. Ta aktualizacja będzie dostępna w prywatnym podglądzie do końca roku.
 • Kopiowanie istniejącego komponentu Loop i wklejanie go do Whiteboard w Teams, w sieci i na pulpicie. Podobnie jak w przypadku wszystkich komponentów Loop, zmiany wprowadzone w komponencie Loop w Whiteboard zostaną zsynchronizowane we wszystkich miejscach, w których ten komponent się znajduje. Ta aktualizacja będzie ogólnie dostępna do końca roku.
 • Typ komponentu Polls zasilany przez Microsoft Forms umożliwi użytkownikom tworzenie ankiet, quizów i chmur słów, które pozostają zsynchronizowane w programie Outlook w sieci i Word dla sieci. Ta aktualizacja będzie dostępna w prywatnym podglądzie do końca roku.
 • Q&A, nowy typ komponentu Loop, który umożliwi użytkownikom zbieranie odpowiedzi na pytania w czasie rzeczywistym. Q&A ma charakter podglądowy w Outlooku w sieci i będzie ogólnie dostępny w listopadzie.

Nowe zabezpieczenia dla komponentów Loop będą obejmować:

 • Etykiety wrażliwości , które umożliwią użytkownikom przypisanie poziomu bezpieczeństwa do komponentów Loop, aby zapewnić, że wrażliwe informacje nie zostaną niewłaściwie wykorzystane. Na przykład podczas tworzenia komponentu Loop można zmienić etykietę z "Ogólnej" na "Poufną", aby zaszyfrować komponent, ograniczyć dostęp do niego lub zwiększyć świadomość, że przetwarzane są dane wrażliwe. Administratorzy mają również możliwość umieszczenia znaku wodnego na różnych etykietach, dzięki czemu poziom bezpieczeństwa jest jeszcze bardziej wyraźny.
 • Zapobieganie utracie danych (DLP) dla komponentów Loop jest podobne do DLP w aplikacjach, takich jak Word, Excel i PowerPoint, gdzie administratorzy będą mogli ustawić treść i słowa kluczowe, aby automatycznie wywołać baner na komponentach Loop. Banery te zwiększają świadomość o potencjalnie wrażliwych danych w komponencie.

Zarówno etykiety wrażliwości, jak i komponenty Data Loss Prevention for Loop będą ogólnie dostępne w czacie Teams do końca roku.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji. 

6.3.11. Przedstawiamy nową aplikację Microsoft 365

Microsoft wprowadza nową aplikację Microsoft 365 dla sieci, systemu Windows i urządzeń mobilnych - dom dla ulubionych narzędzi i treści w całym systemie Microsoft 365 dla użytkowników komercyjnych i konsumenckich.

Aplikacja, która jest ewolucją pracy rozpoczętej z aplikacją Office, pokazuje wartość Microsoft 365, wszystko w jednym miejscu. Nie tylko ułatwia rozpoczęcie pracy, ale także wykorzystuje inteligencję generowaną z wnętrza rozwiązania Microsoft 365 w sposób ułatwiający pracę.

Podobnie jak wcześniej w przypadku aplikacji Office, nowa aplikacja Microsoft 365 zapewni innowacyjne doświadczenia dla:

 • Twórz nowe dokumenty z różnych aplikacji lub korzystaj z gotowych szablonów, w tym takich, które charakteryzują się brandingiem organizacji.
 • Uzyskaj dostęp do plików i treści tworzonych i udostępnianych przez użytkownika, bez względu na to, gdzie są przechowywane.
 • Odkryj, uruchom i przypnij wszystkie aplikacje i narzędzia.
 • Uzyskaj zalecenia dotyczące pracy, która prawdopodobnie wymaga uwagi na podstawie spotkań, przydzielonych zadań i aktywności w dokumentach.
 • Wykonuj typowe szybkie działania na zawartości bez przełączania się do innej aplikacji.

Jest też kilka nowych funkcji, które wzbogacą doświadczenie, w tym:

 • Feed: Nowy sposób na nadążanie za pracą poprzez prezentowanie udostępnionych plików od osób, z którymi pracują użytkownicy, oraz trendowych treści w formacie kart w kształcie kęsa.
 • Moduł Apps: Przeprojektowany interfejs umożliwiający dostęp do dowolnej aplikacji Microsoft 365 i powiązanych aplikacji innych firm. Moduł aplikacji jest teraz po raz pierwszy dostępny także w wersji mobilnej.
 • Tagowanie: Nowy, intuicyjny sposób organizowania przez użytkowników swojej pracy niezależnie od miejsca przechowywania plików.

Aplikacja Microsoft 365 zacznie być wdrażana od przyszłego miesiąca.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji lub pobierz aktywa wizualne

6.3.12. Microsoft Graph Data Connect umożliwia programistom dostęp do danych Microsoft 365 w Azure Synapse Analytics

Programiści i inżynierowie danych mogą uzyskać kompleksowy dostęp do niewykorzystywanych od dziesięcioleci danych Microsoft 365 swojej organizacji, które są gotowe do analityki biznesowej. Użytkownicy uzyskają ekstrakty istotnych danych Microsoft 365 szybciej niż kiedykolwiek wcześniej dzięki nowemu, jednoklikowemu doświadczeniu w Azure Synapse Analytics, które będzie obejmować:

 • Szablony Synapse: W ramach Synapse Analytics programiści mogą łączyć się z wieloma źródłami danych w celu prowadzenia zaawansowanej analityki. Programiści będą mogli łatwo połączyć się z danymi Microsoft 365 za pomocą nowego szablonu potoku. Szablon rurociągu uprości konfigurację, umożliwiając konfigurację przepływów danych mapowania za pomocą jednego kliknięcia, co pozwoli zaoszczędzić czas i wysiłek.
 • Mapping Data Flows będzie opierać się na funkcjonalności Copy Activity, poprawiając sposób, w jaki dane z Microsoft 365 są wprowadzane do analizy. Mapping Data Flows oczyści, znormalizuje i spłaszczy dane do formatu Parquet, który jest znacznie tańszy i szybszy w przetwarzaniu big data.

Microsoft usprawnia również proces rozpoczęcia pracy z tymi aktualizacjami:

 • ISV Flow: Niezależni producenci oprogramowania (ISV) będą mogli bezpośrednio rozwijać aplikacje analityczne na podstawie danych swoich klientów, za ich zgodą. Nowy model rozliczeń będzie bezpośrednio rozliczał ISV, a nie klienta.
 • Nowe doświadczenie zatwierdzania i zgody: Administratorzy Microsoft 365 będą mogli udzielać dostępu do danych Microsoft 365 bezpośrednio z centrum administracyjnego i kontrolować dostępność danych dla najemców.

Ponadto programiści będą mogli wdrażać gotowe szablony rozwiązań z kluczowych scenariuszy analitycznych, takich jak relacje z klientami, procesy biznesowe oraz bezpieczeństwo i zgodność. Wszystkie scenariusze są open source i rozszerzalne i obejmują:

 • Szablon analizy sieci organizacyjnej: Ten nowy szablon wykorzystuje zagregowane, anonimowe dane do wizualizacji połączeń w organizacji. Łączność sieciowa jest kluczem do zwiększenia produktywności, sprawności, innowacyjności i zaangażowania pracowników.
 • Szablon nadmiernego udostępniania informacji w SharePoint: Pozwala to klientom lepiej zrozumieć, w jaki sposób pliki w SharePoint są udostępniane w obrębie organizacji i poza nią, przeanalizować, czy pliki są oznaczone odpowiednimi etykietami Microsoft Information Protection (MIP) oraz stworzyć granice informacji, aby lepiej chronić pliki i dokumenty organizacji.

Poniższe aktualizacje zostały opracowane z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa, zarządzania i prywatności użytkowników, aby chronić wrażliwe dane i zmniejszyć narażenie na ryzyko, gotowe do użycia od razu po wyjęciu z pudełka:

 • Szyfrowanie end-to-end: Doda to dodatkowy poziom bezpieczeństwa, więc kiedy dane siedzą w Azure, są domyślnie szyfrowane w spoczynku. Złośliwi aktorzy nie będą mogli odczytać wrażliwych danych, nawet jeśli mieliby do nich dostęp. To dodaje dodatkowy poziom bezpieczeństwa dla organizacji, aby chronić wrażliwe dane Microsoft 365 przed niewłaściwym wykorzystaniem.
 • Rejestrowanie audytu w Microsoft Compliance Center (MCC): Aby lepiej zarządzać danymi, rejestrowanie audytu end-to-end w Microsoft Compliance Center (MCC) śledzi, jak aplikacja wykorzystuje wrażliwe dane Microsoft 365. Administratorzy Microsoft 365 mogą dowiedzieć się, w jaki sposób wykorzystywane są ich dane i egzekwować właściwe wykorzystanie danych, zmniejszając tym samym ryzyko ich wycieku.
 • Ulepszone zasłanianie tożsamości użytkownika: Domyślnie analitycy danych i strony trzecie opracowujące dane na podstawie Microsoft 365 nie będą mogli powiązać danych z konkretną osobą w organizacji, zachowując prywatność użytkowników i umożliwiając organizacjom prowadzenie analityki procesów biznesowych i raportowania na podstawie obfuskowanych danych.

Te aktualizacje pojawią się wkrótce w podglądzie.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji. 

Dwie osoby pracują razem na dużym ekranie komputera

7. Platforma zasilania 7.1. Power Platform

7.1.1. Power Automate wprowadzający nowy sposób automatyzacji z wykorzystaniem języka naturalnego i AI

Nowy sposób w Power Automate na przyspieszenie automatyzacji przy użyciu języka naturalnego pozwoli użytkownikom opisać, co chcą zautomatyzować, a AI zbuduje przepływ w ciągu kilku sekund bez wyszukiwania i zgadywania. Gdy użytkownik wybierze sugerowany przepływ, skonfiguruje odpowiednie łączniki, a następnie sfinalizuje go w ramach projektanta przepływów. Na stronie tworzenia dla Power Automate, nowa opcja pozwoli użytkownikom na stworzenie przepływu w chmurze poprzez proste opisanie przepływu, wybranie konektorów i sfinalizowanie automatyzacji. Ta funkcja jest obecnie w fazie podglądu.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

7.1.2. Innowacje Power Automate w zakresie zaangażowania użytkowników, wdrażania automatyzacji procesów robotycznych

Power Automate wprowadza nowe sposoby korzystania przez organizację z jej usług i wdrażania automatyzacji procesów robotycznych (RPA) w całym przedsiębiorstwie. Twórcy i automatycy Center of Excellences (CoE) skorzystają z tych najnowszych innowacji i obejmują:

 • Zestaw startowy automatyzacji CoE, który ma pomóc firmom w ustanowieniu tej praktyki z większą łatwością. Wraz z tym Microsoft wprowadza nowy zestaw zatwierdzeń biznesowych. Obie aktualizacje są ogólnie dostępne.
 • Power Automate expressions by example to nowa metoda generowania wyrażeń podczas tworzenia przepływów w chmurze, szczególnie jeśli chodzi o przekształcanie danych. Użytkownicy będą mogli podać przykład tego, jak chcą, aby ich dane zostały zwrócone do przepływu, a sugerowane wyrażenia będą generowane przy użyciu AI, aby zastosować sugerowane wyrażenie do ich przepływu chmury. Ta aktualizacja jest w fazie przedpremierowej.
 • Natywna integracja Power Automate w programie Excel pozwoli użytkownikom na dostęp do menu Automate i szablonów specyficznych dla programu Excel w celu automatyzacji, zachowując pracę w tym samym menu programu Excel. Ta aktualizacja jest w fazie podglądu.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji. 

7.1.3. Optymalizacja przepływów pracy i przetwarzania dokumentów dzięki AI Builder

Microsoft Intelligent Document Processing, zasilany przez AI Builder i Power Automate, umożliwia kompleksowe przetwarzanie dokumentów bez konieczności kodowania. Przetwarzanie dokumentów - od faktur po wyciągi z kont - może być uciążliwe, zwłaszcza jako zadanie ręczne. Automatyzacja tego procesu dzięki możliwościom AI Builder skraca czas jego trwania, zwiększa dokładność wyodrębnianych danych i pozwala użytkownikom skoncentrować się na bardziej priorytetowych przepływach pracy.

Aktualizacje funkcji obejmują:

 • Pętla sprzężenia zwrotnego, w wersji wstępnej, da użytkownikom możliwość ciągłej poprawy jakości danych wyjściowych z modeli AI. Elementy recenzji są przesyłane do użytkownika w celu sprawdzenia ich poprawności, a jeśli wymagane jest ponowne przeszkolenie, są one przesyłane przez kolejkę pętli zwrotnej. Użytkownicy mogą wziąć dokumenty o niskiej dokładności i przekwalifikować model, aby poprawić jego wydajność.
 • Unstructured Docs, obecnie ogólnie dostępny, dodaje dodatkowy typ dokumentu, z którego AI Builder może pobierać dane. Przy obsługiwanych już dokumentach ustrukturyzowanych i półstrukturalnych, obsługiwane są teraz również typy dokumentów o dowolnym kształcie (umowy, zestawienia prac, listy), co zwiększa możliwości zastosowania przypadków użycia.
 • Dodatkowe wsparcie języ kowe dla rozpoznawania tekstu obsługuje teraz 164 języki. Wykrywanie tekstu pisanego ręcznie jest teraz dostępne w dziewięciu językach, w tym angielskim, chińskim (uproszczonym), niemieckim, francuskim, włoskim, japońskim, koreańskim, portugalskim i hiszpańskim. Ta funkcja jest już ogólnie dostępna.
 • Multi-Table Extraction, obecnie ogólnie dostępny, obsługuje zarówno dokumenty ustrukturyzowane, jak i nieustrukturyzowane i może wyodrębnić dane z więcej niż dwóch stron dokumentacji, które użytkownik może oznaczyć. Gdy użytkownik oznaczy tabelę w pierwszym dokumencie, model przetworzy dokument strona po stronie, aby zidentyfikować wszystkie tabele i dane w nim zawarte.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

7.1.4. Power Platform Managed Environments oferuje zautomatyzowane zarządzanie niskim kodem oraz możliwości bezpieczeństwa w skali

Managed Environments for Power Platform to zbiór funkcji, które umożliwiają administratorom IT zarządzanie środowiskami Microsoft Power Platform i zarządzanie rozwiązaniami typu low-code w skali z większą kontrolą, większą widocznością i mniejszym nakładem pracy. Managed Environments for Power Platform, ogłoszony w lipcu w wersji preview, jest już ogólnie dostępny.

Dostępne już oferty dla Managed Environments dla Power Platform obejmują:

 • Weekly Digest zapewnia proaktywne powiadomienia dające wgląd w najczęściej i najmniej używane aplikacje w środowiskach low-code, pozwalając administratorom na czyszczenie nieużywanych zasobów lub obchodzenie aplikacji, które są intensywnie używane.
 • Kontrola Limit Sharing może być użyta do ograniczenia rozrostu aplikacji i zmniejszenia nadmiernego współdzielenia poprzez ograniczenie kto może używać aplikacji w środowisku Power Platform, usunięcie współdzielenia pomiędzy grupami bezpieczeństwa i ograniczenie liczby użytkowników.
 • Polityki DLP (Data Loss Protection) przypisane do środowiska zapewniają administratorom Power Platform wgląd w specyficzne dla środowiska polityki DLP, aby upewnić się, że polityki zostały utworzone.
 • Prosta aktywacja środowiska pozwala administratorom Power Platform w łatwy sposób aktywować środowiska zarządzane dla Power Platform w centrum administracyjnym Power Platform za pomocą kilku kliknięć.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji lub pobierz aktywa wizualne

7.1.5. Aktualizacje Microsoft Power Pages zapewniają ulepszone studio projektowe, nowe szablony

Microsoft Power Pages to platforma programistyczna i hostingowa typu low-code idealna do budowania stron internetowych skoncentrowanych na biznesie, zarówno dla twórców low-code, jak i profesjonalnych deweloperów. Power Pages, ogłoszony jako samodzielny produkt Microsoft Build 2022, jest już ogólnie dostępny. Aktualizacje dla Power Pages obejmują:

 • Design Studio pomaga twórcom projektować wieloetapowe formularze w sposób płynny i bez wysiłku, bez kodu, wszystko w ramach Design Studio. Twórcy będą mogli również dodawać niestandardowe kaskadowe arkusze stylów (CSS), podglądać strony witryny na różnych rozmiarach ekranu i kontrolować, kiedy zmiany wchodzą w życie podczas publikowania witryn.
 • Templates Hub umożliwia 16 nowych opcji szablonów. Zamiast zaczynać od zera, użytkownicy mogą łatwo dostosować wygląd i sposób działania, modelować dane i rozszerzyć funkcjonalność, aby rozwiązać typowe dla branży przypadki użycia, w tym pozwolenia na budowę, rejestracje po szkole i harmonogramy spotkań, a także rozszerzyć na scenariusze klientów i partnerów Dynamics 365.
 • Learn Hub zawiera teraz sekcję samouczków z filmami, dokumentami i zasobami, aby poprowadzić użytkowników przez doświadczenia związane z witryną.
 • Narzędzia dla programistów zostały zaktualizowane, aby umożliwić twórcom wykorzystanie najlepszego w swojej klasie Visual Studio (VS) Code Web do edycji kodu źródłowego zawartości strony (HTML i Liquid), stylów strony (CSS) i skryptów strony (JavaScript).
 • Aktualizacje dotyczące bezpieczeństwa i zarządzania obejmują integrację pod klucz z Azure Web Application Firewall, obsługę sieci dostarczania treści (CDN) z Azure Front Door, obsługę niestandardowych domen oraz dodaną obsługę nowych typów danych Microsoft Dataverse dla twórców i profesjonalnych programistów.
 • Model licencjonowania upraszcza model z codziennych logowań i odsłon do miesięcznych uwierzytelnionych i anonimowych użytkowników. Power Pages będzie dostępny poprzez subskrypcje pre-paid, oparte na pojemności oraz liczniki pay-as-you-go.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

7.1.6. Aktualizacja Power BI umożliwia samoobsługową analizę danych, dodaje łączność z OneDrive i SharePointem

Aktualizacje Power BI, obecnie w wersji preview, umożliwią organizacjom skalowanie samoobsługowej analityki poprzez dalsze usuwanie tarć w zakresie wdrażania, tworzenia i udostępniania oraz włączania:

 • Power BI w instalatorze Office: Power BI będzie automatycznie instalowany dla użytkowników pakietu Office, zmniejszając potrzebę ręcznego wdrażania przez dział IT. Dla klientów posiadających Office lub Microsoft 365 E5, gdzie Power BI jest dołączony, zaoszczędzą oni czas i będą mogli szybciej skalować Power BI.
 • Przeglądanie i edycja raportów Power BI bezpośrednio z OneDrive i SharePoint: Użytkownicy będą mogli przeglądać i edytować raporty Power BI z poziomu OneDrive i SharePoint bez konieczności pobierania Power BI Desktop. Funkcja ta ułatwi użytkownikom podgląd i współpracę nad raportami z ich plików OneDrive lub SharePoint.
 • Udostępnianie zbiorów danych B2B i odkrywanie raportów: Funkcja Business-to-business (B2B) Discoverability zapewni doświadczenie w ramach własnego tenanta użytkowników, aby pomóc im odkryć wszystkie treści udostępnione im przez użytkowników zewnętrznych. Funkcja udostępniania zbiorów danych umożliwia użytkownikom B2B odkrywanie, łączenie się i pracę ze zbiorami danych w ich macierzystej jednostce. Dzięki tej możliwości, użytkownicy B2B będą mogli budować nowe raporty i modele danych w ramach swojej macierzystej dzierżawy, korzystając z udostępnionych zbiorów danych.
 • Obsługa raportowania dużych zbiorów danych: Praca z bardzo dużymi zbiorami danych może tradycyjnie stanowić wyzwanie wydajnościowe pod względem czasu odpowiedzi w trybie DirectQuery. Ulepszenia wprowadzą ustawienie optymalizacji we wstążce Power BI Desktop, które umożliwi łatwy dostęp do konfiguracji ustawień, poprawiając czas odpowiedzi.
 • Łatwiejsza migracja do Power BI Premium: Klienci korzystający z Azure Analysis Service będą mogli migrować do Power BI Premium przy mniejszym wysiłku, zachowując jednocześnie pełen zestaw możliwości, na których polegają, co prowadzi do bardziej opłacalnej migracji.
 • Raporty i zestawy danych Power BI w rozwiązaniu Power App: Rozwiązania Power Apps to narzędzie Microsoft Power Platform, które umożliwia użytkownikom wdrażanie aplikacji zbudowanych przy użyciu Power Apps, Power Automate, Microsoft Dataverse i innych usług Power Platform. Do tej pory Power Platform nie obsługiwała treści stworzonych w Power BI. Wraz z wydaniem tej funkcji raporty i zbiory danych Power BI zostaną włączone jako część rozwiązania Power Platform do importu, eksportu i dostosowywania.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji lub pobierz materiały wizualne.

7.1.7. Aktualizacje Power Apps umożliwiają współpracę, rozwój fuzji, mikroaplikacje

Aktualizacje dla Power Apps, obecnie w wersji preview, mają umożliwić współpracę i obejmują:

Współautorstwo w nowoczesnym projektowaniu aplikacji: Co-authoring będzie opierać się na komentowaniu, umożliwiając programistom wszystkich środowisk jednoczesne edytowanie aplikacji w czasie rzeczywistym za pomocą doświadczenia przypominającego Microsoft PowerPoint.

Co-authoring pozwoli wielu twórcom - zarówno profesjonalnym, jak i obywatelskim - wprowadzać zmiany w aplikacji w tym samym czasie i widzieć te zmiany w czasie rzeczywistym. W rezultacie zespoły mogą wspólnie wprowadzać innowacje i budować silniejsze połączenia między profesjonalnymi programistami a ekspertami domeny biznesowej, co jest krytycznym składnikiem maksymalizacji rozwoju low-code.

Zintegrowany wirtualny agent w Power Apps: W miarę postępów twórców w ich podróży rozwojowej, naturalne jest, że mają wiele pytań, dlatego odkrycie właściwych zasobów wsparcia jest krytyczne. W tym miejscu pojawia się zintegrowany wirtualny agent. Wirtualny agent (wykorzystujący Power Virtual Agents) wskaże odpowiednie zasoby zewnętrzne, aby pomóc użytkownikom w procesie tworzenia aplikacji i promować budowanie wiedzy w wewnętrznej społeczności twórców. Poprzez inteligentne dopasowanie, połączy nowych twórców z doświadczonymi twórcami, doradcami i członkami wewnętrznej społeczności.

Karty w Power Apps: W hybrydowym świecie wykonywanie pracy w jednej aplikacji, współpraca ze współpracownikami w innej aplikacji i ciągłe przełączanie się między nimi to żniwo czasu i produktywności. Dlatego Microsoft wprowadza karty w Power Apps, nowy sposób tworzenia i wysyłania mikroaplikacji do udostępniania, gromadzenia i łączenia danych oraz podejmowania krytycznych decyzji biznesowych - wszystko bez opuszczania Microsoft Teams.

Power Apps da programistom low-code możliwość tworzenia kart w znanym projektancie drag-and-drop Power Apps, wraz z integracją Power Fx. Nowy projektant kart w Power Apps będzie skierowany do dzisiejszych bogatych i interaktywnych platform z małymi, skoncentrowanymi doświadczeniami oszczędzającymi czas - w tym ankiety, zbieranie danych i ankiety, a także bardziej zaawansowane przypadki biznesowe.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

7.1.8. Microsoft Dataverse umożliwia programistom łączenie się z zewnętrznymi źródłami danych

Microsoft Dataverse od dawna obsługuje wirtualne tabele. Są one niezwykle wydajne, ale mogą być trudne do skonfigurowania. Z nowym wydaniem, użytkownicy będą mogli tworzyć tabele w Dataverse, które będą eksponować zewnętrzne dane, wykorzystując proste połączenia, aby znaleźć te zewnętrzne dane. Na przykład, tabela Dataverse z danymi z skoroszytu Excel w OneDrive lub SQL Server w Azure.

W zależności od połączenia, tabela zostanie automatycznie wygenerowana z odpowiednim schematem i integracją. Użytkownicy mogą to wszystko zrobić poprzez prosty kreator w Power Apps, który daje im kontrolę nad konfiguracją szczegółów podczas tworzenia tabeli Dataverse. Ta aktualizacja pojawi się w podglądzie na początku 2023 roku.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

Ludzie skupieni przy swoich komputerach

8. Bezpieczeństwo 8.1. Bezpieczeństwo

8.1.1. Microsoft Defender for Cloud dodaje nowe zabezpieczenia dla kompleksowej ochrony

Nowe możliwości Microsoft Defender for Cloud pomogą organizacjom wzmocnić ich postawę bezpieczeństwa w chmurze, rozszerzyć ochronę przed zagrożeniami na obciążenia robocze i zintegrować bezpieczeństwo DevOps w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych. Te aktualizacje to najnowsze kroki Microsoftu, aby Defender for Cloud stał się kompleksową platformą ochrony aplikacji w chmurze.

Nowe możliwości w Defender for Cloud obejmują:

 • Microsoft Defender for DevOps: Nowe rozwiązanie, które zapewni widoczność w wielu środowiskach DevOps, aby centralnie zarządzać bezpieczeństwem DevOps, wzmocnić konfiguracje zasobów chmury w kodzie i pomóc w priorytetyzacji naprawy krytycznych problemów w kodzie w środowiskach wieloprzewodowych i wielochmurowych. Dzięki temu podglądowi obsługiwane są wiodące platformy, takie jak GitHub i Azure DevOps, a inne główne platformy DevOps będą obsługiwane wkrótce.
 • Microsoft Defender Cloud Security Posture Management (CSPM): To rozwiązanie, dostępne w wersji preview, będzie bazować na istniejących możliwościach, aby zapewnić zintegrowany wgląd w zasoby chmury, w tym DevOps, infrastrukturę runtime i zewnętrzne powierzchnie ataku, a także dostarczy kontekstowe informacje oparte na ryzyku zespołom bezpieczeństwa. Defender CSPM zapewnia proaktywną analizę ścieżki ataku, zbudowaną na nowym wykresie bezpieczeństwa chmury, aby pomóc zidentyfikować najbardziej podatne na exploity zasoby w ramach połączonych obciążeń roboczych, aby pomóc zredukować szum rekomendacji o 99%.
 • Wzorzec bezpieczeństwa w chmurze firmy Microsoft: Kompleksowy framework bezpieczeństwa dla wielu chmur jest teraz ogólnie dostępny z Microsoft Defender for Cloud jako część bezpłatnego doświadczenia Cloud Security Posture Management. Ten wbudowany wzorzec odwzorowuje najlepsze praktyki w różnych chmurach i ramach branżowych, umożliwiając zespołom ds. bezpieczeństwa zapewnienie zgodności z zabezpieczeniami w wielu chmurach.
 • Rozszerzone możliwości ochrony obciążeń roboczych: Microsoft Defender for Servers będzie wspierał skanowanie bez agenta, dodatkowo w podejściu opartym na agencie do maszyn wirtualnych (VM) w Azure i AWS. Defender for Servers P2 zapewni możliwości premium Microsoft Defender Vulnerability Management. Microsoft Defender for Containers rozszerzy ochronę przed zagrożeniami w wielu chmurach o skanowanie bez agenta w AWS Elastic Container Registry. Te aktualizacje są w wersji preview.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji lub pobierz materiały wizualne.

8.1.2. Oszczędzaj na Microsoft Defender for Endpoint przez ograniczony czas

Organizacje, które chcą zmodernizować ochronę punktów końcowych, odchodzą od starszych programów antywirusowych i zwracają się ku Microsoft Defender for Endpoint. Microsoft ogłasza ograniczoną czasowo wyprzedaż 50% licencji Defender for Endpoint Plan 1 i Plan 2, pozwalając organizacjom zrobić więcej i wydać mniej poprzez modernizację zabezpieczeń za pomocą wiodącej platformy ochrony punktów końcowych.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

8.1.3. Microsoft 365 Defender zakłóca teraz działanie ransomware z prędkością maszyny

Microsoft 365 Defender teraz automatycznie przerywa ataki ransomware. Jest to możliwe, ponieważ Microsoft 365 Defender zbiera i koreluje sygnały z punktów końcowych, tożsamości, wiadomości e-mail, dokumentów i aplikacji w chmurze w ujednolicone incydenty i wykorzystuje szerokość sygnału do wczesnego identyfikowania ataków z wysokim poziomem pewności.

Czas jest krytyczny w atakach ransomware, a teraz Microsoft 365 Defender może automatycznie zawierać dotknięte zasoby, takie jak punkty końcowe lub tożsamości użytkowników. Pomaga to powstrzymać ransomware przed rozprzestrzenianiem się na boki, co może znacznie zmniejszyć całkowity koszt ataku, jednocześnie zwiększając odporność firmy na odzyskanie danych. Zespół operacyjny ds. bezpieczeństwa zachowuje pełną kontrolę nad badaniem, usuwaniem skutków i przywracaniem zasobów do sieci po przywróceniu ich do zdrowego stanu.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

8.1.4. Aktualizacje Endpoint Management

Microsoft wprowadzi Advanced Management Suite w marcu 2023 roku jako nowy, opłacalny plan zarządzania punktami końcowymi premium. Wraz z planem budowy nowych możliwości premium w chmurze, Microsoft ogłasza również, że Microsoft Intune jest nową nazwą dla rozszerzającej się rodziny produktów do zarządzania punktami końcowymi. Microsoft Configuration Manager pozostanie częścią tej rodziny produktów.

Dodatkowo Microsoft zapowiada indywidualne rozwiązania dodatkowe do Microsoft Intune oraz nadchodzący pakiet rozwiązań w pakiecie, w tym:

Microsoft Tunnel for mobile app management (MAM) zostanie wydany w styczniu jako drugi dodatek i będzie wchodził w zakres przyszłego bundle'a. Tunnel for MAM umożliwi pracownikom bezpieczny dostęp do zasobów firmy bez konieczności rejestrowania urządzenia. Użytkownicy mogą pozostać produktywni na wybranym urządzeniu i zachować prywatność swoich danych osobowych, a jednocześnie upoważnić dział IT do stosowania zasad ochrony danych firmowych.

Zarządzanie uprawnieniami punktów końcowych, obecnie w wersji preview, zostanie wprowadzone w tym samym czasie co Microsoft Intune Suite. Ta możliwość pozwoli IT na ustawienie polityki dynamicznego podnoszenia standardowych użytkowników z uprawnieniami administratora, usuwając bariery dla produktywności, jednocześnie zmniejszając ryzyko ataku na użytkowników z uprawnieniami administratora.

Microsoft Intune Suite będzie również zawierał sposób na zmniejszenie ryzyka wystąpienia luk w zabezpieczeniach poprzez aktualizację aplikacji. Połączenie możliwości Microsoft Defender z Microsoft Intune pomoże zidentyfikować i usunąć potencjalne luki w zabezpieczeniach dzięki automatycznemu łataniu aplikacji jako dodatkowi.

Pakiet będzie również zawierał funkcje, które odzwierciedlają głębokie inwestycje Microsoftu w inteligentną automatyzację i wgląd w dane , a także ulepszenia istniejących funkcji zdalnej pomocy dla systemu Windows. Zostanie dodana zdalna pomoc dla systemu Android jako wartość dodatkowa do istniejącego dodatku zdalnej pomocy.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

8.1.5. Microsoft Entra Identity Governance w wersji preview

Microsoft Entra Identity Governance, obecnie w wersji preview, pomoże organizacjom zapewnić właściwym osobom właściwy dostęp do właściwych zasobów we właściwym czasie. Wydanie to dostarczy kompleksowy produkt zarządzania tożsamością dla katalogów użytkowników zarówno w siedzibie firmy, jak i w chmurze. Microsoft Entra Identity Governance pomoże organizacjom uprościć operacje, wspierać zgodność z przepisami i konsolidować wiele rozwiązań punktów tożsamości.

Nowo udostępnione możliwości obejmują przepływy pracy w cyklu życia w celu zautomatyzowania powtarzalnych zadań, połączenie z infrastrukturą lokalną w celu zapewnienia spójnych zasad dla wszystkich użytkowników oraz rozdzielenie obowiązków w zarządzaniu uprawnieniami w celu zabezpieczenia przed problemami związanymi ze zgodnością z przepisami. Stanowią one uzupełnienie istniejących funkcji Microsoft Entra Identity Governance, w tym przeglądów dostępu, certyfikacji dostępu, zarządzania uprawnieniami i zarządzania uprzywilejowanymi tożsamościami.

Dodatkowe zapowiedzi dotyczące Microsoft Entra obejmują:

 • Workload Identities, rozwiązanie do zarządzania tożsamością i dostępem, które zarządza i zabezpiecza tożsamości dla cyfrowych obciążeń, takich jak aplikacje i usługi oraz kontroluje dostęp do zasobów chmury, będzie ogólnie dostępne w listopadzie 2022 r. Klienci mogą tworzyć polityki oparte na ryzyku za pomocą dostępu warunkowego, wykrywać i reagować na zagrożone tożsamości obciążenia roboczego za pomocą Identity Protection i wykonywać Access Reviews, aby bezpieczniej egzekwować najmniej uprzywilejowany dostęp do tożsamości obciążenia roboczego.
 • Uwierzytelnianie oparte na certyfikatach (CBA), kluczowa metoda uwierzytelniania wieloczynnikowego, która spełnia wymagania amerykańskiego rozporządzenia wykonawczego w sprawie bezpieczeństwa cybernetycznego, jest już dostępna w wersji wstępnej. Umożliwi ona klientom łatwe wdrożenie uwierzytelniania odpornego na phishing z ulepszonym doświadczeniem użytkownika w zakresie identyfikacji czynników uwierzytelniania za pomocą certyfikatów.
 • Conditional Access Authentication Strengths, które pozwalają administratorom wymagać określonych metod uwierzytelniania w zależności od zasobu. Dzięki mocnym stronom uwierzytelniania administratorzy mogą używać odpowiedniego uwierzytelniania wieloczynnikowego (MFA) dla odpowiednich zasobów, np. odpornego na phishing MFA dla najbardziej krytycznych zasobów.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacja.

8.1.6. Microsoft Audit Search wypuszcza szybsze, niezawodne wyszukiwanie

Aktualizacja Microsoft Audit Search jest już ogólnie dostępna dla klientów Microsoft 365 E3 i E5. Ta zmiana narzędzia wyszukiwania opiera się na znanym interfejsie wyszukiwania, który obecnie umożliwia przeszukiwanie krytycznych zdarzeń dziennika audytu w celu zrozumienia działań użytkowników i uzyskania wglądu w bezpieczeństwo danych firmy.

Wraz z uruchomieniem funkcji New Search użytkownicy mogą uruchomić 10 równoległych zadań wyszukiwania audytu i przeglądać procentowy postęp, liczbę wyników i status zadania z poziomu interfejsu użytkownika. Historyczne wyniki wyszukiwania są przechowywane przez 30 dni i mogą być dostępne po zakończeniu. Dodatkowo, użytkownicy mogą filtrować i eksportować te dane. Okno przeglądarki może być również zamknięte podczas wykonywania zadań wyszukiwania.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

8.1.7. Nowe funkcje eDiscovery wspierające nowoczesną współpracę

Wielu klientów często traktuje współdzielone dokumenty lub załączniki w chmurze jako formę komunikacji, a zatem są zobowiązani do zachowania i umożliwienia odkrycia tych treści. Podczas gdy użytkownicy korzystają z szybkiego udostępniania plików w celu zapewnienia widoczności i współpracy, praktyka ta stanowi wyzwanie dla specjalistów z dziedziny eDiscovery i prawa.

Aby pomóc klientom w skutecznym wypełnianiu obowiązków regulacyjnych dotyczących ujawniania informacji, eDiscovery (Premium) będzie wspierać możliwość odkrywania wersji dokumentu w momencie jego udostępnienia. Pomoże to zapewnić, że prawidłowe informacje o dokumencie są dostępne dla procesów eDiscovery. Ta aktualizacja jest w fazie przedpremierowej.

Ponieważ coraz więcej informacji o znaczeniu biznesowym jest udostępnianych za pośrednictwem Microsoft Teams, reakcje na wiadomości są ważnym wskaźnikiem potwierdzenia i odpowiedzi na wiadomość, często informującym o zamiarze lub zatwierdzeniu wiadomości, która może zawierać ważne dowody w sprawie.

Microsoft Purview eDiscovery (Premium) obejmuje teraz przechwytywanie reakcji na określone wiadomości i konwersacje Teams w ramach kolekcji eDiscovery:

 • Zobacz, kto z jaką reakcją (kciuk w górę, serce, śmiech itp.) zareagował na jaką wiadomość w jakim czasie, aby zrozumieć, kto wiedział co kiedy.
 • W przypadku użytkowników w Legal Hold, patrz reakcje na edytowane i/lub usunięte wiadomości.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

8.1.8. Uprość zarządzanie danymi dzięki Microsoft Purview Data Lifecycle Management

Kompleksowe bezpieczeństwo wymaga proaktywnego podejścia do ochrony danych i zarządzania. Wraz ze wzrostem pracy hybrydowej, Microsoft wie, że użytkownicy chcą zrównoważyć nowoczesne bezpieczeństwo z nowoczesną współpracą. Najnowsze innowacje w Microsoft Purview Data Lifecycle Management mają na celu pomóc w rozwiązaniu tych wyzwań, koncentrując się na zarządzaniu danymi Microsoft Teams i rozszerzalności. Funkcje te obejmują:

 • Etykiety retencyjne: Umożliwia użytkownikom stosowanie ładu danych podczas wykonywania pracy. Teraz ogólnie dostępne, użytkownicy mogą stosować zasady przechowywania i usuwania danych bezpośrednio na karcie plików w Microsoft Teams.
 • Zachowaj wersje współdzielone: Ta funkcja pomoże oficerom ds. zgodności z przepisami spełnić regulacje dotyczące usług finansowych, a także ułatwi CISO prowadzenie wewnętrznych dochodzeń. Użytkownicy będą mogli zachować dokładną wersję pliku udostępnionego jako łącze w wiadomości lub e-mailu Microsoft Teams, co łączy kontekst wiadomości z wersją pliku oglądaną przez daną osobę. Ta funkcja jest obecnie w fazie podglądu.
 • Dostosowywanie procesu Microsoft Purview Data Lifecycle Management: Integracja Power Automate z Microsoft Purview Data Lifecycle Management pomoże klientom zbudować niestandardowy proces na koniec okresu retencji, aby spełnić ich wymagania. Na przykład powiadomić użytkowników przed usunięciem danych lub wymagać zatwierdzenia. Ta integracja jest obecnie w wersji preview.
 • Microsoft Graph APIs: Teraz w wersji preview, Interfejsy API Microsoft Graph pozwolą użytkownikom zarządzać etykietami retencji i retencją opartą na zdarzeniach. Te interfejsy API pozwolą organizacjom na podłączenie innych systemów do Microsoft Purview Data Lifecycle Management.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

8.1.9. Zarządzanie Ryzykiem Insiderów zawiera nowe możliwości

Insider Risk Management jest rozwiązaniem Microsoft Purview zaprojektowanym, aby pomóc organizacjom w identyfikacji i zarządzaniu ryzykiem związanym z insiderami. Aby pomóc użytkownikom w wykrywaniu, ustalaniu priorytetów i badaniu ryzyka, Microsoft wprowadza nowe funkcje, które zostały omówione w nowym raporcie, który pomaga klientom myśleć o ryzyku insiderów w sposób holistyczny.

Niektóre z nowych funkcji, w wersji preview, obejmują:

 • Usprawnienia w zakresie zdolności do rozwiązywania problemów i wykrywania.
 • Integracja Zarządzania Ryzykiem Insiderów i Zgodności Komunikacyjnej.
 • Spostrzeżenia dotyczące działań podejmowanych przez potencjalnych użytkowników o dużym wpływie.
 • Ulepszone spostrzeżenia dotyczące oceny analitycznej.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

8.1.10. Zabezpiecz wrażliwe dane dzięki rozszerzalnej ochronie danych

Kilka aktualizacji, w wersji preview dla Microsoft Purview, ma pomóc użytkownikom zabezpieczyć wrażliwe materiały w aplikacjach, platformach i chmurach przy użyciu rozszerzalnej ochrony danych i obejmuje:

 • Authorized Printer: Pozwoli to użytkownikom na tworzenie grup urządzeń drukujących i wyznaczanie działań ograniczających dla każdej grupy w ramach polityki zapobiegania utracie danych (DLP) w Microsoft Purview Data Loss Prevention.
 • Authorized USB: Użytkownicy będą mogli tworzyć grupy urządzeń USB i wyznaczać akcje ograniczające dla każdej grupy w ramach polityki DLP. Użytkownicy mogą tworzyć autoryzowane lub nieautoryzowane grupy urządzeń USB na podstawie numerów seryjnych oraz zezwalać na "kopiowanie" dokumentów do określonych grup urządzeń USB i blokować inne.
 • Autoryzowana ścieżka udziału sieciowego: Użytkownicy będą mogli tworzyć grupy ścieżek udziału sieciowego i wyznaczać akcje restrykcyjne dla każdej grupy w ramach polityki DLP.
 • Lokalizacja sieci jako warunek: Użytkownicy będą mogli umieścić lokalizację sieci jako warunek w politykach DLP. Na przykład, użytkownicy będą mogli zablokować kopiowanie wrażliwych treści do udziałów sieciowych w osobistej sieci Wi-Fi, ale nie w korporacyjnej sieci Wi-Fi lub VPN.
 • Sankcjonowane i niesankcjonowane grupy witryn dla różnych plików wrażliwych: Dzięki tej możliwości użytkownicy będą mogli tworzyć grupy domen usług i zarządzać ograniczeniami dla grup w ramach polityki DLP. Na przykład, zezwalaj na przesyłanie wrażliwych danych tylko do korporacyjnych witryn SharePoint i nigdzie indziej.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

8.1.11. Microsoft Purview Information Protection pomaga użytkownikom odkrywać, klasyfikować, chronić i zarządzać wrażliwymi informacjami

Microsoft Purview Information Protection to rozwiązanie, które pomaga użytkownikom posiadającym wrażliwe informacje. Nowe funkcje Purview Information Protection ułatwiają odkrywanie, klasyfikowanie, ochronę i zarządzanie treścią w wielu środowiskach i obejmują:

 • Nieszablonowe klasyfikatory, które można trenować: Będzie to obejmować ponad 20 klasyfikatorów, aby szybko odkryć i automatycznie sklasyfikować ponad 30 typów wrażliwych treści w różnych kategoriach. Ta funkcja jest w fazie podglądu.
 • Typy informacji wrażliwych na poświadczenia (SITs): Zapewnia to ponad 40 typów SIT, aby umożliwić automatyczną klasyfikację wrażliwych danych uwierzytelniających w celu ochrony Azure i innych zasobów multicloud przed cyberatakami. Ta funkcja jest ogólnie dostępna.
 • Współautorstwo zaszyfrowanych dokumentów: Wielu autorów może edytować oznakowane i chronione dokumenty, aby zapewnić bezpieczną współpracę i zwiększyć produktywność na urządzeniach mobilnych. Ta funkcja jest ogólnie dostępna.
 • Ręczne stosowanie/edycja: Etykiety czułości są natywnie zintegrowane z programem Adobe Acrobat, umożliwiając użytkownikom ręczne etykietowanie i edytowanie plików. Ta funkcja jest ogólnie dostępna.
 • Ochrona etykiet: Etykiety i zabezpieczenia zastosowane w dokumentach pakietu Office pozostaną podczas konwersji na pliki PDF w programach Microsoft Word, Excel i PowerPoint na komputerze z systemem Windows, zapewniając spójne etykietowanie w różnych typach plików i lepszą łatwość obsługi. Ta funkcja jest ogólnie dostępna.
 • Nowe funkcje wbudowane w pakiet Office: Nowe funkcje będą obejmować bardziej widoczny pasek czułości i szyfrowanie S/MIME w wiadomościach e-mail w programie Outlook oraz uprawnienia definiowane przez użytkownika w celu ograniczenia dostępu do nazw domen. Ta funkcja jest w fazie podglądu.
 • Doświadczenie administratora skanera Azure Information Protection: Administratorzy systemów będą mogli korzystać z pojedynczego portalu zgodności, aby skonfigurować skanowanie repozytoriów on-premises, zlecić wyświetlanie wyników w eksploratorze aktywności i eksploratorze treści w celu analizy oraz skonfigurować polityki zapobiegania utracie danych (DLP) i etykiety dla skanera Azure Information Protection. Ta funkcja jest w fazie przedpremierowej.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

8.1.12. Microsoft Sentinel pomaga użytkownikom dostrzec i powstrzymać zagrożenia w całym przedsiębiorstwie

Główną zaletą systemu Microsoft Sentinel jest możliwość szybkiego przeszukiwania ogromnych ilości danych dotyczących zabezpieczeń i łatwego powstrzymywania naruszeń w szybki i opłacalny sposób. Dzięki nowym, niskokosztowym opcjom pobierania i archiwizacji danych, które są obecnie ogólnie dostępne, klienci mogą gromadzić i przeszukiwać wszystkie dane w systemie Microsoft Sentinel.

Basic Logs jest przeznaczony do pobierania dużej ilości danych ze źródeł w celu skorelowania i zbadania zdarzenia. Archiwalne dzien niki oferują tanie, długoterminowe przechowywanie z możliwością przeszukiwania przez okres do siedmiu lat. Przywracanie dzienników umożliwia przywrócenie ich w razie potrzeby do wysokowydajnych, interaktywnych zapytań dochodzeniowych.

Dodatkowo, dzięki programowi Microsoft Sentinel Migration and Modernization Program klienci mogą uzyskać wskazówki, zasoby i pomoc ekspertów w celu uproszczenia i przyspieszenia migracji ich systemów zarządzania informacjami i zdarzeniami dotyczącymi bezpieczeństwa (SIEM) do Microsoft Sentinel.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

8.1.13. Najnowsza aktualizacja zabezpieczeń sieci Azure wzmacnia bezpieczeństwo i zwiększa zwinność

Opcja niskokosztowej ochrony IP dla Azure DDoS Protection

IP Protection, obecnie w fazie przedpremierowej, jest przeznaczona dla małych i średnich firm i zapewni ochronę klasy korporacyjnej w przystępnej cenie. Klienci będą mogli elastycznie włączyć ochronę przed DDoS na pojedynczym publicznym adresie IP, aby bronić się przed atakami DDoS. Rozwiązanie IP Protection jest ekonomiczne i zapewnia funkcje klasy korporacyjnej, takie jak adaptacyjne dostrajanie polityki w czasie rzeczywistym, szczegółowa analiza ataków i gwarancja umowy o poziomie usług (SLA).

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

8.1.14. Poufne opcje maszyn wirtualnych w całym Azure

Nowe poufne opcje maszyn wirtualnych w całym Azure obejmują:

Poufne pule węzłów maszyn wirtualnych dla Azure Kubernetes Service (AKS): Poufne pule węzłów maszyn wirtualnych (VM) dla AKS wykorzystujące poufne maszyny wirtualne oparte na procesorach AMD EPYC™ trzeciej generacji z funkcjami bezpieczeństwa Secure Encrypted Virtualization-Secure Nested Paging (SEV-SNP) są już ogólnie dostępne. Te poufne pule węzłów na AKS umożliwiają bezproblemowe przeniesienie obciążeń kontenerowych Linux na platformę Azure.

Migracja do AKS oznacza, że organizacje mogą teraz zdecydować się na wysoce skalowalne, pełne parytety funkcji AKS bez kosztów ogólnych zmiany kodu lub pogorszenia wydajności. AKS jest teraz wyposażony w poufne i niepoufne pule węzłów w pojedynczym klastrze. W rezultacie aplikacje przetwarzające wrażliwe dane mogą rezydować w puli węzłów Trusted Execution Environment (TEE) na poziomie maszyny wirtualnej z kluczami szyfrowania pamięci generowanymi przez sam chipset.

Opcja poufnej maszyny wirtualnej dla Azure Virtual Desktop: Opcja poufnej maszyny wirtualnej (VM) dla Azure Virtual Desktop jest teraz w fazie przedpremierowej. Użytkownicy Microsoft Azure Virtual Desktop będą mogli wybrać poufną maszynę wirtualną do wirtualizacji pulpitu. Ta możliwość zapewnia, że obciążenia robocze uruchomione na wirtualnym pulpicie użytkownika są szyfrowane w pamięci i mogą chronić dane w użyciu. Pulpity te są zasilane przez najnowszy procesor AMD EPYC™ trzeciej generacji z technologią SEV-SNP, która obsługuje szyfrowanie sprzętowe i wykorzystuje klucze szyfrujące generowane przez dedykowany bezpieczny procesor wewnątrz procesora AMD.

Opcja poufnej maszyny wirtualnej dla SQL Server on Azure Virtual Machines już ogólnie dostępna: Uruchamianie SQL Server na poufnych maszynach wirtualnych (VM) Azure umożliwia klientom SQL Server on Azure VMs pewne przeniesienie wrażliwych danych do Azure. Poufne maszyny wirtualne Azure zapewniają silną, wymuszoną sprzętowo granicę, która wzmacnia ochronę systemu operacyjnego gościa przed dostępem operatora hosta. W przypadku klientów SQL Server, poufne maszyny wirtualne Azure zostały zaprojektowane tak, aby zarówno dane w użyciu (dane przetwarzane w pamięci serwera SQL), jak i dane w stanie spoczynku przechowywane na dyskach maszyny wirtualnej nie były dostępne dla nieautoryzowanych użytkowników z zewnątrz maszyny wirtualnej.

Atestacja gości dla poufnych maszyn wirtualnych AMD: Funkcja atestacji gości dla najnowszych procesorów AMD EPYC™ trzeciej generacji z technologią SEV-SNP jest już ogólnie dostępna. Dzięki atestacji gości klienci mogą mieć większą pewność, że ich oprogramowanie wewnątrz poufnej maszyny wirtualnej (VM) firmy AMD działa w sprzętowym zaufanym środowisku wykonawczym (TEE) z włączonymi funkcjami bezpieczeństwa.

Dowiedz się więcej o poufnych maszynach wirtualnych dla Azure Virtual DesktopSQL Server na poufnych maszynach wirtualnych Azure i atestacji gości.

Kobieta siedzi przy biurku i pracuje na komputerze

9. Windows 9.1. Windows

9.1.1. Windows 365 wciąż się rozwija

Windows 365 wciąż się rozwija, a ekspansja na nowych odbiorców trwa dzięki dodawaniu nowych produktów i aktualizacji do usługi, w tym:

 • Windows 365 Government, nowa oferta dla organizacji Government Community Cloud i Government Community Cloud High, umożliwia amerykańskim kontrahentom rządowym - oraz obsługiwanym przez nich klientom lokalnym, stanowym i federalnym - bezpieczne przesyłanie aplikacji, danych, treści i ustawień systemu Windows z chmury Microsoft na dowolne urządzenie, w dowolnym czasie. Windows 365 Government jest już ogólnie dostępny.
 • Aplikacja Windows 365 zapewni bezpośrednią ścieżkę do Windows 365 z paska zadań lub menu Start z osobistym, spersonalizowanym doświadczeniem, które można dostosować do każdego użytkownika. Aplikacja Windows 365, obecnie w wersji preview, będzie dostępna w Microsoft Store w systemie Windows.
 • Citrix HDX Plus dla Windows 365 pomaga zespołom IT zapewnić obsługę szerszej gamy urządzeń końcowych i peryferyjnych, zaawansowane zabezpieczenia i kontrolę polityk oraz lepsze wrażenia w środowiskach o niskiej przepustowości. W sekcji Tenant admin w centrum administracyjnym Microsoft Endpoint Manager nowa opcja dla Windows 365 pozwoli administratorom włączyć integrację i umożliwić licencjonowanym pracownikom dostęp do ich komputerów w chmurze Windows 365 w środowisku Citrix, z którego korzystają obecnie. Ta aktualizacja jest w wersji preview.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

9.1.2. Update Compliance przeprojektowany z Azure Workbooks

Update Compliance zapewnia szczegółowe monitorowanie wdrożeń funkcji klienta Windows i aktualizacji jakości. Update Compliance migruje raporty do Azure Workbooks, aby uczynić je bardziej modularnymi i możliwymi do dostosowania. Nowe rozwiązanie, raporty Windows Update for Business, jest zgodne z marką Windows Update for Business, aby jasno określić, że raporty dotyczą aktualizacji i serwisowania systemu Windows.

Ta zmiana, dostępna w listopadzie, zapewni prostszy i bardziej spójny produkt, a jednocześnie stworzy ramy, które pozwolą użytkownikom dostosować doświadczenia do ich unikalnych potrzeb biznesowych. Wykorzystując Azure Active Directory (Azure AD), nowe raporty zapewnią bardziej spójne dane, które płynnie integrują się z ekosystemem Microsoft 365 i innymi rozwiązaniami, takimi jak Microsoft Intune.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.

9.1.3. Test Base dla Microsoft 365 udostępnia nowe funkcje w wersji preview

Test Base to oparte na chmurze rozwiązanie do inteligentnego testowania, opracowane z myślą o pomocy organizacjom w unowocześnieniu sposobu sprawdzania poprawności aplikacji pod kątem wydań systemu Windows. Na podstawie informacji zwrotnych firma Microsoft dodaje nowe funkcje, aby jeszcze bardziej ułatwić testowanie aplikacji i rozszerzyć zakres aplikacji, z którymi można je testować. Funkcje te obejmują:

 • Obsługa aktualizacji w miejscu instalacji: Umożliwia klientom ocenę gotowości aplikacji podczas migracji do systemu Windows 11 poprzez sprawdzenie poprawności działania aplikacji w systemach Windows 10 i Windows 11 na tej samej maszynie wirtualnej. W ten sposób organizacje otrzymują kompleksową ocenę gotowości do uaktualnienia i pewność, że po uaktualnieniu aplikacja będzie nadal działać zgodnie z oczekiwaniami. Premiera tego rozwiązania odbędzie się w listopadzie.
 • Testowanie aplikacji Microsoft 365 Apps: Wsparcie dla testowania działania aplikacji w kanale comiesięcznych aktualizacji aplikacji Microsoft 365. Ta funkcja jest obecnie w wersji preview.

Dowiedz się więcej na temat tej aktualizacji, kontaktując się z zespołem Microsoft Media and Analyst Events Team.

9.1.4. Wewnątrzproduktowe komunikaty organizacyjne w podglądzie

Pracownicy często otrzymują informacje od IT za pośrednictwem poczty elektronicznej, Microsoft Teams i innych kanałów komunikacji. Ważne komunikaty nie zawsze są czytane, co skłoniło Microsoft do opracowania innego sposobu przekazywania informacji pracownikom. Wiadomości organizacyjne zapewnią nowy kanał komunikacji dla IT, aby połączyć się z pracownikami bezpośrednio poprzez powierzchnie Windows, w tym nad paskiem zadań, w centrum powiadomień i w aplikacji Get Started. Dzięki tym ukierunkowanym wiadomościom kontekstowym, skonfigurowanym i zarządzanym za pośrednictwem Microsoft Intune, IT może zaoferować informacje do wprowadzenia pracowników na rynek lub zapewnić przypomnienia o ważnych szkoleniach, które w przeciwnym razie mogłyby zostać utracone. Ta funkcja będzie dostępna w wersji preview w listopadzie.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji. 

9.1.5. Universal Print zapowiada nowe funkcje zarządzania

Universal Print, bezpieczne rozwiązanie do drukowania w chmurze firmy Microsoft, wprowadza dwa nowe dodatki ułatwiające zarządzanie drukiem.

Delegowany administrator pozwala zespołom IT w oddziałach zarządzać drukarkami tylko w ich lokalizacjach. Dzięki temu zespoły te będą mogły szybko zarejestrować nowe drukarki w usłudze Azure Active Directory (Azure AD) i wspierać pracowników bez konieczności polegania na centralnym zespole IT. Obsługa Delegated admin będzie dostępna w wersji preview do pierwszego tygodnia listopada.

Aby pomóc administratorom w diagnozowaniu problemów z drukarką, strona zadań drukarki zostanie wzbogacona o informacje, takie jak nazwa i rozmiar elementu, czas potrzebny na każdym etapie oraz kod błędu dla zadań zakończonych niepowodzeniem, wraz z odnośnikami do odpowiednich stron pomocy. Funkcja ta będzie ogólnie dostępna do końca października.

Dowiedz się więcej o tej aktualizacji.