Ledergruppen i Microsoft Danmark

Her kan du se de mennesker, som står i spidsen for vores medarbejdere.

Marianne Dahl SteensenMarianne Dahl SteensenMarianne Dahl Steensen
Marianne Dahl Steensen – Administrerende direktør

masteen@microsoft.com

 

Frank ViumFrank ViumFrank Vium

Frank Vium – Direktør for Enterprise Commercial

frvium@microsoft.com

 

Peter SkovPeter SkovPeter Skov
Peter Skov – Direktør for Public Sector

pskov@microsoft.com

 

Frederik BraunFrederik BraunFrederik Braun
Frederik Braun – Direktør for Solutions

fbraun@microsoft.com

 

Simon HøgsbroSimon HøgsbroSimon Høgsbro
Simon Høgsbro – Direktør for Customer Success

sihoegsb@microsoft.com

 

Crilles JansenCrilles JansenCrilles Jansen
Crilles Jansen – Direktør for Enterprise Services & Support

crilles.jansen@microsoft.com

 

Claus Jul ChristiansenClaus Jul ChristiansenClaus Jul Christiansen
Claus Jul Christiansen – Direktør for Partner og SMB

clausj@microsoft.com

 

Nana BuleNana BuleNana Bule
Nana Bule – Direktør for Marketing & Operations

nanab@microsoft.com

 

Stabsfunktioner

Camilla HillerupCamilla HillerupCamilla Hillerup
Camilla Hillerup – HR-direktør

cahille@microsoft.com

 

Mikaël Zakarian – Finansdirektør

mizakari@microsoft.com

 

Katrine PrienKatrine PrienKatrine Prien
Katrine Prien – Kommunikationsdirektør

kaprie@microsoft.com

 

Anders ThomsenAnders ThomsenAnders Thomsen
Anders Thomsen – Direktør for politik og strategi

athomsen@microsoft.com

 

Ole KjeldsenOle KjeldsenOle Kjeldsen
Ole Kjeldsen – Teknologi- & Sikkerhedsdirektør

olek@microsoft.com

 

Anders BondeAnders BondeAnders Bonde
Anders Bonde – Chief Architect Officer

anbonde@microsoft.com

 

Fozia JabbarFozia JabbarFozia Jabbar
Fozia Jabbar – Juridisk direktør

fojabbar@microsoft.com