Як зробити дистанційне навчання ефективним та захоплюючим із ресурсами для освіти від Microsoft

Education / Remote Learning

За тижні, відколи спалах COVID-19 вперше відбувся у Китаї, наші клієнти зі сфери навчання в регіоні зробили дивовижні речі для того, щоб забезпечити учням усі умови під час переходу на дистанційне навчання. Від eLearning інновацій до підтримки їхнього духу за допомогою фото та кулінарних челенджів — вчителі та учні виявили надзвичайну стійкість у цей непростий час. 

Зараз, коли країни у всьому світі вживають заходів щодо стримування вірусу, багато шкіл та університетів переходять на заняття в онлайн режимі. Однак викладання та навчання вдома — це велика зміна для більшості учнів та освітян. Без фізичного кабінету, як можна перевірити, чи учні займаються та прогресують? Як педагогам та факультетам залишатися на зв’язку? 

Ми хочемо допомогти полегшити перехід, тому ми попросили досвідчених у викладанні онлайн педагогів, включно із викладачами із Католицької освіти Західної Австралії (CEWA) та Старшої школи O’Dea в Сіетлі, — поділитися порадами, які вони збирали протягом багатьох років практики дистанційної освіти.

Але ми також хочемо зробити більше. Microsoft Teams доступний для навчальних закладів безкоштовно через пропозицію Office 365 A1. Він забезпечує абсолютно безкоштовний індивідуальний хаб для класної роботи в команді в Teams, та містить відео зустрічі, онлайн-версії додатків Office 365, разом із інструментами для виконання завдань із забезпеченням захисту інформації. 

Переїзд у віртуальний клас 

По мірі того, як школи переходять до дистанційного навчання, Teams може забезпечити онлайн-аудиторію, яка об’єднує онлайн-зустрічі, завдання, файли та розмови на єдиній платформі, доступній на мобільному пристрої, планшеті, ПК чи у браузері. 

Щоб зробити цей процес максимально простим, ми створили посібник із найкращими практиками для шкільних керівників та ІТ, щоб швидко розпочати роботу з Teams, аби їхні учні та співробітники почали спілкуватися дистанційно. Після встановлення Teams вчителі та співробітники мають можливість створювати свій власний клас у Teams, додавати вибраних учнів, ділитися уроками, створювати завдання, співпрацювати віртуально в режимі реального часу, а також оцінювати та надавати персоналізований зворотний зв’язок — все на одній платформі. 

Ось декілька порад від експертів зі сфери освіти, які допоможуть вам розпочати роботу: 

 • Проведіть інтерактивні дискусії зі своїм класом, поділившись записом з екрана, щоб презентувати свій урок та заохотити учнів ставити питання за допомогою функції чату. 
 • Ви можете показати фільм, поділившись системним аудіо на зустрічі. 
 • Під час уроку ви можете модерувати дискусію на уроціобирати доповідачів, приглушуючи інших учнів, або, якщо потрібно, вилучаючи їх із зустрічі. Ви можете записати урок, щоб учні могли його переглянути самостійно. 
 • Запишіть будь-яке заняття на випадок, якщо деякі студенти не можуть приєднатися під час сеансу. 
 • Для оцінювання ви можете легко створювати вікторини в Teams за допомогою Microsoft Forms.
 • Повідомте своїх учнів про ваші робочі години та коли вони можуть звернутися до вас із питаннями. 
 • Заохочуйте учнів до використання Immersive Reader у Teams, щоб читати повідомлення та краще розуміти умови завдання, аби вони за ними слідували при виконанні  
 • Створіть цікавий канал. Створіть віртуальну наукову ярмарку чи групу для читання віршів. Це зіграє важливу роль для учнів будь-якого віку. 

Отримання підтримки та навчання для освітян та персоналу 

Ми хочемо підтримати педагогів практичними посібниками для професійного розвитку та інформацією, яка допоможе їм та їхнім учням залишатись вмотивованими та зацікавленими у навчанні. Ми створили серію вебінарів, до якої освітяни за запитом можуть отримати доступ, щоб почати роботу в Teams, а також додали нові ресурси в нашому навчальному центрі Microsoft, щоб допомогти вчителям працювати. Ми також пропонуємо вам приєднатися до нашої нещодавно створеної спільноти дистанційного навчання (Remote Learning Community), де викладачі, які запускають програми дистанційного навчання, з усього світу обмінюються найкращими практиками, а наша команда Microsoft Education відповідає на питання в режимі реального часу. 

Допоможіть учням залишатися залученими до навчального процесу 

Продовження підтримки учнівської залученості та зосередженості на навчанні може бути проблемою, особливо для тих, хто вперше переходить на дистанційне навчання. Тому педагоги та батьки потребують підтримки. Щоб допомогти батькам та опікунам підтримувати своїх дітей, ми створили Дистанційний навчальний посібник для учнів та батьків. Для освітян — такі інструменти, як FlipgridSkype in the Classroom та Minecraft: Education Edition, що дають учням змогу спілкуватися та навчатися по-новому. 

Крім того, ось кілька порад, які ми почули від педагогів, які допомогли створити здорові та ефективні умови навчання, що дозволяють учням процвітати у віртуальних умовах: 

 • Будьте здорові та енергійні: навчання вдома може стати новим досвідом для учнів. Заохочуйте їх робити перерви між уроками, щоб розім’ятись, випити води або просто від’єднатись. 
 • Будьте зосереджені: знайдіть тихе місце, де вони зможуть зосередитись на уроках, не відволікаючись. 
 • Залишайтеся на зв’язку: школа важлива з соціального погляду. Не бачити друзів віч-на-віч може бути важко для учнів. Допоможіть їм налаштуватись, заохочуючи їх запланувати віртуальний обід для однокласників, щоб вони залишалися на зв’язку. Якщо вони хворі або не можуть приєднатися до уроку через зустріч, нагадайте їм змінити статус або встановити повідомлення про стан, щоб їх однокласники також знали. 
 • Мотивуйте свій клас: Використовуйте Teams, щоб заохочувати цікаві челенджі протягом тижня, створюючи канал «Потішні заняття». Наприклад, проведіть кулінарний конкурс і попросіть учнів поділитися своїми витворами на каналі. Відмітьте своїх учнів, надіславши їм знак «нагороди» на каналі, надихнувши більше студентів до участі. 
 • Пожвавлення уроків: зробіть урок інтерактивним, увімкнувши дошку в Teams під час уроку в прямому ефірі. Запропонуйте учням підійти до дошки та розв’язати математичну задачу чи продемонструвати свої навички мистецтва так, як це було б у фізичному класі. 
 • Спілкуйтеся зі студентами індивідуально: Може бути важко оцінити, як працюють учні, не бачивши їх особисто, тому індивідуальне спілкування дуже важливе. Ви можете підтримати учнів 1:1 у чаті, створивши безпечний простір для студентів, щоб поставити їм питання та отримати додаткову допомогу, яка їм потрібна. 

Я сподіваюся, що ці поради від нашої педагогічної спільноти допоможуть вам створити сприятливе середовище дистанційного навчання, в якому й учні, й викладачі можуть залишатися на зв’язку. Ми усвідомлюємо, що навігація у цьому способі навчання може здаватися складною. Наша команда готова відповісти на питання, які ви маєте щодо дистанційного навчання у новій спільноті з дистанційного навчання. Ми сподіваємось допомогти зробити цей перехід максимально легким для вас. Залишайтеся на зв’язку і повідомте нам, що ще ми можемо зробити. 

Source: Making remote learning effective and engaging with Microsoft Education resources

Tags:

Related Posts