Atbalsts skolotājiem un skolēniem, pārejot uz attālinātu mācīšanos

Education / Remote Learning

Džareds Spataro (Jared Spataro), Microsoft 365 korporatīvais viceprezidents 

Pēdējo divu nedēļu laikā esam publicējuši vairākus bloga ierakstus, lai palīdzētu mūsu klientiem COVID-19 uzliesmojuma laikā. Vienā no tiem es publicēju vēstuli no mūsu draudzenes un kolēģes Šanhajā Lilijas Žengas (Lily Zheng). Lilija vēstulē bija iekļāvusi padomus, apkopjot to mūsu izglītības nozares klientu pieredzi Ķīnā, kuri jau februārī pārgāja uz pilnībā attālinātu mācību procesu. Saprotot, ka mācību process varētu aizkavēties, šīs skolas sāka rīkoties un, ilgi negaidot, pārcēla visu savu mācību procesu tiešsaistē. Tā kā slimības uzliesmojums ietekmē valstis visā pasaulē, daudzām citām izglītības iestādēm būs jāseko šim piemēram.  

Mēs vēlamies palīdzēt. Mana kolēģe Barbara Holcapfela (Barbara Holzapfel) un viņas komanda koncentrējas uz skolām un universitātēm nepieciešamo tehnoloģiju radīšanu; viņu klientu vidū ir vairāki tālmācības pasniedzēji. Viņa lūdza dažus no šiem ekspertiem dalīties ar savām gadu gaitā gūtajām atziņām un padomiem par attālinātu mācību procesu. Lūk, Barbaras apkopojums ar ieteikumiem, kas  noderēs jebkurai izglītības iestādeipārejot uz mācībām tiešsaistē, – no skolēnu un skolēnu tikšanās tiešsaistē līdz mācību stundu iedzīvināšanai virtuālajā klasē.  

Efektīva attālināta mācīšanāar Microsoft for Education  

Kopš COVID-19 uzliesmojums pirms vairākām nedēļām skāra Ķīnu, mūsu izglītības nozares klienti ir paveikuši neticamas lietas, lai skolēni un studenti turpinātu izglītotiesnodrošinot pāreju uz attālinātu mācīšanos. Sākot ar e-apmācības jauninājumiem un beidzot ar skolēnu un studentu noskaņojuma uzlabošanu ar fotogrāfiju un ēdiena gatavošanas izaicinājumiemskolotāji un skolēni šajā grūtajā laikā ir demonstrējuši apbrīnojamu izturību.  

Tagad, kad visas pasaules valstis veic pasākumus vīrusa ierobežošanai, daudzas skolas un universitātes pielāgo mācību darbu tiešsaistes videi. Gan mācīšana, gan mācīšanās no mājām ir liels izaicinājums lielākajai daļai studentu un izglītotājuKā iespējams pārbaudīt, vai skolēni iesaistās un gūst sekmes mācību procesā bez klātienes darba klasē? Kā pedagogi un pārējie darbinieki izglītības iestādē uztur saziņu? 

Mēs vēlamies palīdzēt atvieglot pārejas procesu, tāpēc esam lūguši pieredzējušiem tiešsaistes izglītotājiem no Austrālijas  Catholic Education Western Australia (CEWA) un Sietlas, ASV, O’Dea High School mācību iestādēm dalīties ar savāgadu gaitā gūtajām atziņām un padomiem tiešsaistes izglītības īstenošanā. 

Mēs vēlamies darīt vēl vairāk. Microsoft Teams ir pieejams bez maksas izglītības iestādēm, izmantojot Office 365 A1 piedāvājumu. Tas nodrošina pilnībā pielāgojamu bezmaksas tiešsaistes mācību platformu darbam klasē ar Teams, kas ietver video sapulces, Office 365 lietojumprogrammu tiešsaistes versijas, kā arī atbalsta rīkus un informācijas aizsardzību.  

Pāreja uz tiešsaistes klasi 

Skolām pārejot uz attālinātu mācību vidi, Teams var nodrošināt tiešsaistes klasi, kurā vienuviet apvienoti video saziņas rīki, uzdevumi, datnes un sarunu iespējas, Lietojumprogramma pieejama mobilajā telefonā, planšetdatorā, datorā vai pārlūkprogrammā. 

Lai palīdzētu padarīt šo procesu pēc iespējas vienkāršāku, esam izveidojuši labās prakses rokasgrāmatu skolu vadītājiem un IT speciālistiem, lai ātri izveidotu un uzsāktu attālinātu mācību procesu.   

Tiklīdz Teams ir uzstādīts, pedagogiem un citiem darbiniekiem ir iespēja izveidot savu klasi Teams, pievienot izglītojamosvadīt mācību stundas, veidot darba uzdevumus, praktiski sadarboties tiešsaistē, vērtēt un sniegt personalizētu atgriezenisko saikni vienā platformā. 

Daži pieredzējušu pedagogu ieteikumiar ko sākt: 

 • Izveidojiet interaktīvu diskusiju ar savas klases skolēniem, koplietojot savu ekrānu, lai iepazīstinātu ar mācību stundas saturu un mudinātu skolēnus uzdot jautājumus, izmantojot tērzēšanas funkciju. 
 • Parādiet filmu, kopīgojot sistēmas audio sanāksmes laikā. 
 • Nodarbības laikā vadiet klases diskusiju, liekot kādam skolēnam prezentēt, atslēdzot pārējo skolēniem mikrofonu skaņu vai, ja nepieciešams, atslēdzot atsevišķus dalībniekus. Visbeidzot, ierakstiet stundu, lai skolēni to varētu pārskatīt patstāvīgi. 
 • Ierakstiet mācību stundu gadījumam, ja nu kāds skolēns nevar pieslēgties tiešsaistes nodarbībai. 
 • Skolēnu novērtēšanai Teams vidē veidojiet testus un pārbaudes darbus, izmantojot Microsoft Forms. 
 • Informējiet skolēnus par savu konsultāciju laiku. 
 • Mudiniet skolēnus izmantot Immersive Reader in Teams lietotni, lai lasītu ziņojumus un izprastu uzdevumu risinājuma pavedienus, tādā veidā palīdzot viņiem iesaistīties un sekot tēmai. 
 • Izveidojiet izklaides kanālu. Sāciet virtuālu zinātnes izstādi vai dzejas grupu – tas patiks visu vecumskolēniem un studentiem. 

Atbalsts un mācības izglītotājiem un darbiniekiem  

Mēs vēlamies palīdzēt izglītotājiem, sniedzot praktiskas vadlīnijas, profesionālās pilnveides iespējas un informāciju, lai stiprinātu gan izglītotāju, gan izglītojamo motivāciju un iesaisti mācību procesā. Esam izveidojuši tīmekļa semināru sēriju, kurai pedagogi var piekļūt, kad vien vēlas, lai sāktu vai pilnveidotu darbu ar Teams un citiem Microsoft Educator Center resursiem. Mēs aicinām ikvienu pievienoties mūsu nesen izveidotajai Tālmācības kopienai (Remote Learning Community), kurā pedagogi no visas pasaules dalās ar labo praksi attālināta mācību procesa organizēšanā, savukārt mūsu Microsoft Izglītības komanda atbild uz jautājumiem tiešsaistē.  

Palīdziet skolēniem iekļauties mācību procesā 

Nodrošināt skolēnu iesaisti un mērķtiecīgu mācību darbu ārpus klases telpām var būt diezgan izaicinoši, jo īpaši tiem, kas pirmo reizi pāriet uz attālinātu mācīšanos. Gan vecākiem, gan pedagogiem nepieciešams skolas atbalsts, lai to nodrošinātu 

Lai palīdzētu vecākiem un aizbildņiem atbalstīt savus bērnus, esam izveidojuši Tālmācības rokasgrāmatu studentiem un vecākiemPedgogiem arī tādi rīki kā FlipgridSkype in the Classroom un MinecraftEducation Edition var ieviest daudzveidību mācību un saziņas procesā.

Papildus tam, lūk, daži izglītotāju padomi par to, kā radīt veselīgu un efektīvu mācību vidi, kas rosina skolēnu izaugsmi jaunajos – tiešsaistes mācību apstākļos.  

 • Domājiet par veselību un enerģijas atjaunošanu: mācīšanās no mājām skolēniem var būt jauna pieredze. Mudiniet viņus paņemt pārtraukumus starp nodarbībām, lai izstaipītos, padzertos vai vienkārši atpūstos. 
 • Koncentrēšanāsbūtu jāatrod klusa vieta, kur skolēni var koncentrēties nodarbībai bez uzmanības novēršanas. 
 • Stipriniet savstarpējos kontaktus: skola ir svarīga arī no socializācijas skatpunktaSkolēniem var būt grūti neredzēt un nesatikt savus draugus ikdienā. Palīdziet viņiem pielāgoties jaunajai realitātei, mudinot ieplānot kopīgu virtuālu pusdienu sesiju. Ja skolēni ir slimi vai nevar pievienoties tiešsaistes nodarbībai kāda cita iemesla dēļ, atgādiniet viņiem nomainīt savu statusu vai iestatīt statusa ziņojumu, lai arī klases biedri ir lietas kursā. 
 • Motivējiet savu klasiizmantojiet Teams, lai mācību nedēļas laikā mudinātu piedalīties dažādos interesantos izaicinājumos, izveidojot izlaides aktivitāšu kanālu. Piemēram, rīkojiet ēst gatavošanas konkursu un aiciniet studentus dalīties ar rezultātu. Tiem studentiem, kuri piedalās, izsakiet īpašu atzinību, izmantojot Praise rīku.  
 • Atdzīviniet nodarbības: padariet stundu interaktīvu ar Whiteboard in Teams tiešsaistes stundas laikā. Aiciniet skolēnus nākt pie tāfeles un atrisināt matemātikas uzdevumu vai parādīt savas radošas prasmes gluži tāpat kā tas notiktu klases telpā.  
 • Sazinieties ar skolēniem individuālinovērtēt, kā skolēniem sokas ar mācību procesu, var būt sarežģīti, ja nav iespējas viņus redzēt klātienē, tāpēc individuāla saziņa ir ļoti svarīga. Jūs varat palīdzēt saviem skolēniem, izveidojot drošu individuālu sarunu vietu tiešsaistē, kur skolēni var uzdot jautājumus un saņemt palīdzību, ja tas nepieciešams. 

Ceru, ka šie mūsu izglītotāju kopienas padomi palīdzēs jums izveidot iesaistošu attālinātu mācību vidi, kurā gan izglītojamie, gan izglītotāji var sazināties un sadarboties. Mēs apzināmies, ka apgūt jauno mācību realitāti ir izaicinoši ikvienam iesaistītajam. Mūsu komanda ir gatava atbildēt uz jūsu jautājumiem saistībā ar attālinātām mācībām mūsu Tālmācības kopienā – Remote Learning CommunityNovēlam pēc iespējas vieglāku pāreju uz attālinātu mācīšanos.

Source: Helping teachers and students make the switch to remote learning

Tags:

Related Posts