COVID-19 novērtēšanas virtuālais asistents sniedz informāciju un atslogo veselības aprūpes sistēmu

Delivering information

COVID-19 pandēmijas izraisītajā krīzes situācijā ir svarīgi nodrošināt ne tikai medicīnisko aprūpi, bet arī informācijas pieejamību, lai palīdzētu cilvēkiem pieņemt lēmumus un novērstu veselības aprūpes sistēmas pārslodzi 

Microsoft palīdz risināt šo izaicinājumu, piedāvājot Healthcare Bot Service jeb veselības aprūpes botu pakalpojumukas darbojas Microsoft Azure vidē. Platforma domāta tām organizācijām, kas atrodas COVID-19 cīņas priekšgalā. Virtuālais asistents jeb čatbots palīdz pārbaudīt iespējamo inficēšanos un aprūpes nepieciešamību 

Piemēram, ASV Slimību Kontroles un profilakses centri (CDC) nupat laida klajā COVID-19 novērtēšanas virtuālo asistentu, kas var ātri novērtēt simptomus un riska faktorus cilvēkiem, kurus uztrauc infekcija. Tas sniedz informāciju un spēj ieteikt tālāko rīcību, piemēram, sazināties ar ārstu. Tiem, kuriem nav nepieciešama medicīniskā aprūpe klātienē, tas sniedz ieteikumus, kā droši pārlaist slimību mājās. Virtuālais asistents, kurš izmanto Microsoft veselības aprūpes botu pakalpojumu, sākotnēji būs pieejams ASV CDC mājaslapā. 

Sabiedrības veselības organizācijām, slimnīcām un citām organizācijām, kuras cīnās pret COVID-19, jāspēj atbildēt uz jautājumiem, sniegt sabiedrībai aktuālo informāciju par slimības uzliesmojumu, sekot slimības izplatībai, kā arī operatīvi reaģēt uz atklātajiem saslimšanas gadījumiem un sniegt turpmākās rīcības vadlīnijasTas raisa nopietnas bažas par COVID-19 radīto milzīgo slodzi uz veselības aprūpes resursiem. 

Nepieciešamība pārbaudīt pacientus ar jebkādiem saaukstēšanās vai gripai līdzīgiem simptomiem, lai noteiktu, kuriem ir pietiekami lieli riska faktori, lai saņemtu pieeju ierobežotajiem medicīnas resursiem, un kuri var parūpēties par savu veselību mājās, rada īpaši lielu slodzi veselības aprūpes sistēmai cīņā ar krīzi. 

Microsoft Healtcare botu pakalpojums ir viens no risinājumiem, kas izmanto mākslīgo intelektu (MI), lai palīdzētu CDC un citām organizācijām, atslogojot ārstus, medmāsas, administratīvos darbiniekus, kā arī citus veselības aprūpes jomas darbiniekus, lai tie spētu sniegt medicīnas aprūpi tiem, kuriem tas ir visvairāk nepieciešams.  

Veselības aprūpes botu pakalpojums ir mērogojams, Azure bāzēts mākoņpakalpojums, kas ļauj organizācijām ātri izveidot MI virtuālo asistentu interneta lapām vai lietojumprogrammām, piedāvājot pacientiem un plašākai sabiedrībai personalizētu informāciju sarunu veidā. To var viegli pielāgot organizācijas vajadzībām un rīcības scenārijiem.  

Lai palīdzētu klientiem ātri izveidot savus COVID-19 čatbotus, Microsoft nodrošina COVID-19 atbilžu veidņu komplektu, ko klienti var izmantot un pārveidot savām vajadzībām: 

  • COVID-19 riska novērtējums, pamatojoties uz CDC vadlīnijām, 
  • COVID-19 klīniskā profilēšana, kuras pamatā ir CDC protokoli, 
  • COVID-19 atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem, 
  • COVID-19 rādītāji pasaulē. 

Pružanje informacija i uklanjanje uskih grla u zdravstvu uz pomoć COVID-19 bota za procjenu simptoma

Providence, viena no lielākajā ASV veselības aprūpes iestādēm ar galveno mītni netālu no Sietlasapkalpo septiņas Rietumu pavalstis. Jau iepriekš tā bija izmantojusi Microsoft Veselības aprūpes botu pakalpojumu Azure vidē, lai izveidotu čatbotu vārdā Greisa atbildēm uz pacientu jautājumiem tiešsaistē. Izmantojot CDC vadlīnijas un savus klīniskos protokolus, Providence trīs dienu laikā izveidoja Koronavīrusa novērtēšanas rīku, lai palīdzētu saviem klientiem novērtēt, vai viņiem nepieciešams griezties pēc medicīniskas palīdzības elpceļu saslimšanas simptomu gadījumā.  

Šis rīks, kurš nāca klajā marta sākumā, potenciālo pacientu nogādā virtuālā vizītē pie ārsta, lai viņš nekavējoties saņemtu aprūpi. Tā mērķis ir arī novērst veselu cilvēku un cilvēku ar viegliem saslimšanas simptomiem ierašanos klīnikās un neatliekamās palīdzības nodaļās, tādejādi ierobežojot infekcijas izplatību sabiedrībā un ietaupot slimnīcu gultasvietas un aprīkojumu tiem, kuriem tas nepieciešams.  

Starp citiem pakalpojumu sniedzējiem, kas izmanto Microsoft veselības aprūpes botu pakalpojumu, lai atbildētu uz jautājumiem, kas saistīti ar COVID-19, ir: 

ASV Virdžīnijas Masonas veselības aprūpes iestāde, kas atrodas Sietlā un apkalpo Klusā okeāna Ziemeļrietumu reģionu, ir izveidojusi pacientu novērtējuma čatbotu, lai palīdzētu saviem pacientiem saprast, vai nepieciešama aprūpe. Rīks ir pieejams tiešsaistē, un tam ikdienā ir tūkstošiem lietotāju. 

Novant Health, veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējs četrās ASV Dienvidaustrumu pavalstīs, ir izveidojis veselības aprūpes virtuālo asistentu informācijai par COVID-19, kas dažu dienu laikā kopš tā parādīšanās mājaslapā jau pulcē tūkstošiem lietotāju ik dienu 

Microsoft veselības aprūpes botu pakalpojums saņem vairāk nekā 1 miljonu ziņu dienā no cilvēkiem, kurus satrauc COVID-19 infekcija, turklāt mēs prognozējam, ka šis skaits strauji augs. Mēs ceram, ka sniegtās atbildes spēs mazināt neziņas raisīto satraukumu un glābs dzīvības, paātrinot aprūpes pieejamību tiem, kuriem tas visvairāk nepieciešams.

Source: Delivering information and eliminating bottlenecks with CDC’s COVID-19 assessment bot

Tags:

Related Posts