Kuidas juturoboti abil levitada olulist infot koroonaviirusest ja samal ajal kaardistada tekkinud kitsaskohad?

Delivering information

COVID-19 pandeemiale sarnase kriisi ajal on lisaks meditsiiniteenuste toimimisele oluline tagada inimestele otsuste tegemiseks vajalik informatsioon. See aitab vältida tervishoiusüsteemide ülekoormamist, mis on kriisi ajal kriitilise tähtsusega. 

Microsoft aitab nende väljakutsetega toime tulla ja pakub eesliini organisatsioonidele Tervishoiu Juturoboti teenust, mis aitab kaardistada patsientide nakatumist. 

Näiteks avaldas CDC ehk USA Haiguste Tõrje ja Ennetamise Keskus äsja COVID-19 hindamisroboti, mis võimaldab kiiresti hinnata nakkuse pärast muret tundvate inimeste sümptomeid ja riskifaktoreid. Lisaks pakub lahendus patsientidele soovitusi järgmisteks sammudeks – kas jääda koju või pöörduda arsti juurde. Kergemate sümptomite puhul annab robot  nõu, kuidas ennast kodus efektiivselt ravida.  

Teenus, mille rakendamiseks kasutatakse Microsoft Healthcare Bot-i, on esialgu saadaval CDC kodulehel. 

Kriisi ajal peavad eesliinil olevad avalikud meditsiini valdkonna organisatsioonid, haiglad ja muud asutused olema võimelised vastama järelepärimistele, pakkuma avalikkusele ajakohast teavet haiguspuhangute kohta, jälgima viiruse kulgu, tegelema koheselt uute juhtumitega ja andma nõu edasiste tegevuste osas. Paljud neist on väljendanud suurt muret tohutu nõudluse järele, mida koroonaviirus tekitab nii erakorralisele meditsiinile kui ka intensiiv- ja hooldusravi osakondadele. 

Kitsaskohaks osutub eelkõige võimekus kaardistada patsiente, kellel on mistahes külmetuse või gripilaadsed sümptomid. Peamiseks pudelikaelaks on vajadus teha kindlaks inimeste tervislik seisund – kas nad vajavad meditsiinilist sekkumist või piisab kodusest ravist. Selle olukorraga pistavad hetkel rinda enamus meditsiiniasutusi ja see võib ülekoormata tervishoiusüsteeme.  

Microsofti Tervishoiu Juturoboti lahendus kasutab tehisintellekti (AI) abi, et aidata CDC-l ja teistel meditsiinivaldkonna organisatsioonidel vastata taolistele päringutele, et arstidel, õdedel ja teistel tervishoiutöötajatel oleks rohkem aega kriitilise abi osutamiseks neile, kes seda tõesti vajavad. 

Tervishoiu Juturobot töötab Azure pilveteenuse kaudu ja võimaldab organisatsioonidel kiiresti luua ja paigaldada tehisintellekti toega juturoboti veebisaitidele või rakendustele, mis pakuvad isikustatud ligipääsu isikliku tervisega seotud informatsioonile. Juturobot mõjub kui loomulik vestluspartner ja seda saab hõlpsasti kohandada vastavalt organisatsiooni enda reeglitele ja suhtlusstiilile. 

Klientide abistamiseks ja uue abivahendi kiiremaks juurutamiseks tegi Microsoft kättesaadavaks modifitseeritava stampvastuste komplekti: 

  • COVID-19 riskihindamine, mis põhineb CDC juhistel 
  • COVID-19 patsientide triaaž, mis põhineb CDC protokollidel 
  • COVID-19 ajakohased vastused korduma kippuvatele küsimustele 
  • COVID-19 ülemaailmsed mõõdikud 

Pružanje informacija i uklanjanje uskih grla u zdravstvu uz pomoć COVID-19 bota za procjenu simptoma

USA üks suuremaid tervishoiusüsteeme, seitset osariiki teenindav Providence,  mille peakorter asub Seattle’i lähedal, kasutas varem vestlusprogramm Grace’i töös hoidmisel Microsofti Tervishoiu Juturoboti lahendust ja patsiendid said eelkonsultatsiooni veebi kaudu. Vaid kolme päeva jooksul suutis Providence vastavalt CDC juhistele ja enda haigla ettekirjutustele luua sarnase hindamise tööriista koroonaviiruse vastu võitlemiseks. Selliselt saavad kohalikud kiirelt ilma järjekorrata teada, kas nad peavad haigusnähtude ilmnemisel pöörduma arsti juurde. 

Märtsi alguses kasutusele võetud tööriist suunab potentsiaalse ravi vajava patsiendi videosilla vahendusel otse tervishoiutöötaja vastuvõtule. Lahenduse eesmärk on takistada tervete või kergemate sümptomitega inimeste kohalolu meditsiiniasutustes. See aitab piirata kogukondlikku nakatumist ja jätta haiglavoodid ning seadmed kättesaadavaks nende jaoks, kes neid tõesti vajavad. 

Veel kasutavad Microsofti Tervishoiu Robotit koroonaviiruse kriisis: 

  • Seattle’is asuv Virginia Masoni tervishoiusüsteem, mis lõi patsientide hindamiseks COVID-19 pandeemia ajal oma vestlusroboti, mis aitab välja selgitada meditsiinilise sekkumise vajalikkust. Tööriist on online’is aktiivne ja seda kasutab igapäevaselt tuhandeid kliente. 
  • Neljas osariigis tervishoiuteenust pakkuv Novant Health, mis on ka riigi üks suurimaid meditsiiniühendusi, on loonud virtuaalse abimehe koroonaviiruse teabe jaoks. See ilmus nende kodulehel mõni päev tagasi ja ka neil on juba tuhandeid igapäevaseid kasutajaid. 

Tervishoiu Roboti teenuse vastused jõuavad juba hetkel päevas enam kui miljoni inimeseni ja abivajajate number kasvab kiiresti. Loodame, et roboti poolt pakutavad vastused suudavad maandada murelike inimeste ärevust ja aidata inimesi, kelle elu on päriselt ohus.

Source: Delivering information and eliminating bottlenecks with CDC’s COVID-19 assessment bot

Tags:

Related Posts