TOP 5: Azure AD parimad kaugtöö lahendused

Top 5 ways your Azure AD can help you enable remote work

Koroonakriisi ajal on kaugtöö muutunud hädavajalikuks ja vältimatuks. Hoolimata sellest on kontorist eemal töötamine kaasaegsetes töökeskkondades olnud juba ammu täiesti tavaline nähtus. Epideemia taustal on kaugtöö muutunud võtmetähtsusega tegevuseks töötajate, klientide, partnerite ja kogu ühiskonna tervena ning turvalisena hoidmisel.

Neile, kes kasutavad Azure Active Directoryt ehk Azure AD-d (mis on automaatselt kõigil Office 365 kasutajatel) on mitmeid võimalusi kaugtöö tegemiseks ja oma töökoha turvalisena hoidmiseks.

Viis peamist soovitust edukaks kaugtööks:

  1. Kasuta ühist koostöö keskkonda (Microsoft Teams, Cisco Webex, Slack, Workplace by Facebook või Zoom)

Kui teie ettevõte ei kasuta veel laialdaselt ühte ja kindlat koostöö keskkonda, siis vähendab ja lahendab kaugtöö ühisele platvormile suunamine kindlasti erinevaid takistusi. Kui teil veel pole Microsoft Teamsi kasutamiseks litsentsi, siis tutvu tasuta litsentiga siin. 

Kui eelistate kasutada teisi tööriistu nagu Cisco Webex, Slack, Facebook Workplace või Zoom, pakub Azure AD ühilduvus ühekordset sisselogimist (SSO) ning automaatset kasutajate ümberseadistust, mis aitab hõlpsasti kohandada kõik kasutajad süsteemiga ning pakkuda selle kaudu neile mugavat ligipääsu. Vaata siit, kuidas  Azure AD-d erinevate rakendustega ühildada.

  1. Võimalda kasutajatele turvaline ligipääs pilverakendustele väljaspool ettevõtte ühisvõrku

Pilverakendustele ligipääsu võimaldamisel töötajate isiklikest arvutitest ja erinevatest asukohtadest  on oluline pöörata eriti suurt rõhku organisatsiooni turvalisusele. Kui te juba kasutate Azure AD tingimuslikku ligipääsu (Conditional Access), siis teate, et selle kaudu saab määrata lõppkasutajate seadmetele ligipääsud. Neid turvanõudeid on võimalik laiendada kõikide rakenduste kaitseks ja lisada juurde ülesandeid nagu MFA väljakutse lahendamine või ühilduva seadme kasutamine. Tingimusliku ligipääsu kohta loe rohkem siit. Kui te seda ei kasuta, saate turvalisuse vaikesätete kaudu sellegipoolest hoida kasutajaid ja rakendusi kaitstuna (loe lähemalt siit).

Kui teil on organisatsioonis tingimuslik juurdepääs kasutusel, soovitame üle vaadata seaded ja veenduda, et need ei takistaks ligipääsu väljastpoolt. Sellised vaikeseadistused on tavapärased ja põhjustavad kaugtöö tegemisel asjatult probleeme. Võite leida alternatiivse kombinatsiooni tingimusliku ligipääsu seadetest, mis lubavad kaugtööd teha selliselt, et samal ajal on täidetud ka vajalikud turvanõuded.

  1. Taga turvaline ligipääs asutusesisestele rakendustele väljaspool ühisvõrku

Enamik organisatsioonidest kasutab äriliselt olulisi asutusesiseseid programme, mida väljaspool ettevõtte ühisvõrku pole võimalik kasutada. Azure AD Application Proxy on lihtne tööriist, mis lubab interneti juurdepääsu asutusesisestele rakendustele, avamata laialdast ligipääsu teie võrgule. Seda saab hõlpsasti kombineerida Azure AD autentimise ja tingimusliku ligipääsu seadistustega. Samal ajal on kasutajad ja andmed turvalises keskkonnas. Täpsema info App Proxy kohta leiad siit.

Microsoft pakub partnerlust ka alternatiivsete lahenduste kasutajatele ehk  organisatsioonidele, kes töötavad Akamai Enterprise Application Accessi (EAA), Citrix Application Delivery Controlleri (ADC), F5 BIG-IP Access Policy Manageri (APM) või Zscaler Private Accessi kaudu. Lisateave turvalise hübriid-ligipääsu kohta on siin.

  1. Tee koostööd partneritega

Kuna paljud ettevõtted tühistavad hetkel vähemtähtsaid ärireise, võib äripartneritega tiheda koostöö tegemine muutuda keerulisemaks. Azure AD B2B koostöövõimalused aitavad teil kasutada valitud koostöötamise rakendust turvaliselt ja ettevõttesiseselt, olgu selleks valitud rakenduseks SharePoint, Teams, Box, Dropbox või Google Drive. Lisateavet on võimalik lugeda siit.

  1. Toeta isiklike seadmete kasutamist

Kahjuks ei ole igal organisatsioonil võimalik pakkuda omalt poolt seadmeid kaugtööks, kuid Microsoft Intune’i kaudu saad võimaldada töötajate isiklikele seadmetele ligipääsu ettevõtte tähtsamatele andmetele. Seda võimaldab Azure AD tingimusliku ligipääsu turvanõuete ühildamise funktsioon.

Rakenduste turvanõuete kohta loe siit.

Pilve jõud võimaldab uusi viise töö tegemiseks ja pakub paindlikkust rasketel aegadel. Loodame, et Azure AD aitab kasutajaid hoida produktiivsena ja firmal edasi tegutseda. Olge hoitud ja turvatud.

Tags:

Related Posts