Top 9 veidi, kā Microsoft IT nodrošina attālinātu strādāšanu saviem darbiniekiem

The top 9 ways Microsoft IT is enabling remote work for its employees

Pagājušajā nedēļa, COVID-19 inficēšanās gadījumiem turpinot izplatīties visā pasaulē, miljoni cilvēku pārgāja uz attālinātu darbu. Mēs bijām viņiem līdzās. No Milānas līdz Pudžetsaundai desmitiem tūkstošu Microsoft darbinieku pandēmijas skartajās vietās ir sākuši strādāt no mājām. Daudzi klienti mūs ir lūguši dalīties ar informāciju par to, kā mēs nodrošinām attālinātu darbu tik lielam cilvēku skaitam. Mana kolēģe Natālija D’Hers zina, kā.

Natālija un viņas komanda ir daļa no Microsoft Core Services Engineering and Operations (SCEO) – mūsu iekšējās IT komandas, kas veido un pārvalda sistēmas, kurās darbojas Microsoft. Pēdējos gados liels darbs investēts lietotāju produktivitātes nodrošināšanā visā uzņēmumā, ļoti daudz mācoties šajā procesā. Natālija iepazīstina mūs ar galvenajiem veidiem, kā CSEO nodrošina attālināto darbu.

Kad cilvēki man jautā par manu darbu, es viņiem saku, ka es ar savu komandu pārliecinos, ka katram Microsoft darbiniekam ir rīki, resursi un risinājumi, lai viņi būtu pēc iespējas produktīvāki, radošāki un drošāki, strādājot no jebkuras vietas un jebkuras ierīces. Dažu pēdējo gadu laikā tas nozīmē Microsoft pāreju uz mākoņa vidi. Lai to īstenotu, mums ir jāpārvalda gan lietotāju identitātes, gan piekļuve – jāpalīdz nodrošināt tas, ka ierīces, kuras tiek izmantotas, lai piekļūtu tīklam, ir drošas, kā arī jānodrošina piekļuve lietotājiem nepieciešamām, produktivitāti veicinošām lietotnēm.

Zemāk esmu identificējusi dažus galvenos veidus, kā mēs veicinām attālinātu darbu Microsoft. Es ceru, ka jums tie noderēs, taču es arī saprotu, ka Microsoft rīcībā ir IT vadītājiem var arī nebūt pieejami. Turklāt katrs uzņēmums atrodas atšķirīgā tehnoloģiju attīstības stadijā. Varbūt identitātes un ierīču pārvaldība ir jūsu galvenā prioritāte, vai arī jūs strādājat ar ilgtermiņa projektiem, piemēram, daudzpakāpju autentifikācija (MFA) vai darbvirsmas virtualizācija. Varbūt jūs fokusējaties uz piekļuvi resursiem, izmantojot interneta pārlūku. Katram IT vadītājam jādefinē prioritātes, lai nodrošinātu produktivitāti ikvienam organizācijas darbiniekam. To mēs saprotam un vēlamies palīdzēt. Šī ieraksta apakšā atradīsit saiti uz mūsu jauno Enabling Remote Work Tech Community (attālinātā darba veicināšanas tehnoloģiju kopiena). Es ceru, ka jūs pievienosieties un dalīsieties ar savu pieredzi. Lūk, 9 galvenie veidi, kā mūsu komanda nodrošina attālināto darbu.

  1. Lietotāju identitāte un pieeja

Viss sākas ar identitāšu pārvaldību. Mums ir hibrīda vide, kas mums palīdz gan saglabāt, gan paplašināt esošās sistēmas, vienlaikus izmantojot mākonī balstītu vadības risinājumu, lai cilvēki varētu produktīvi un droši strādāt. Neatkarīgi no tā, vai viņi ir darbinieki, partneri vai piegādātāji, katrs lietotājs, kuram nepieciešams piekļūt korporatīvajam tīklam, saņem primāro kontu, kas sinhronizēts ar Azure Active Directory (Azure AD). Lai uzzinātu vairāk par mūsu identitātes un piekļuves pārvaldības praksi, apskatiet mūsu IT Showcase, kas ietver lietotāju identitāti un drošu piekļuvi.

  1. Daudzpakāpju autentifikācija (MFA)

Daudzpakāpju autentifikācija ir nepieciešana, lai piekļūtu jebkādiem Microsoft uzņēmuma resursiem. Kad lietotājs attālināti izveido savienojumu ar mūsu domēnu, izmantojot viņa Microsoft darba pilnvaras un datus mūsu pārvaldītā ierīcē, daudzpakāpju autentifikācija ir skaidra un pārredzama. Mēs piedāvājam trīs autentifikācijas metodes: sertificētas virtuālās un fiziskās viedkartes, Windows Hello for Business (ar PIN vai biometrisko pierakstīšanos) un Azure Multi-Factor Authentification (Azure daudzpakāpju autentifikācija). Lai uzzinātu airāk par Azure Multi-factor Authentification iespējošanu, lai atbalstītu attālināto darbu, noskatieties šo pamācību.

  1. Ierīču pārvaldība

Microsoft mēs pārvaldām plašu ierīču klāstu, ieskaitot Windows, Mac, Linux, iOS un Android. Tāpat kā daudzi no jums, mēs veicam pāreju uz pilnībā mākonī balstītu pārvaldības vidi. Veicot šo maiņu, mēs izmantojam līdzpārvaldes pieeju ar Microsoft Endpoint Manager (MEM). MEM integrē Microsoft Intune un Configuration Manager vienā konsolē, kurā varat pārvaldīt visus savus parametrus un lietotnes un kur varat nodrošināt to drošību un uzticamību.

Tā kā aizvien vairāk darbinieku strādā attālināti, izmantojot dažādas ierīces, ir svarīgi atļaut darbiniekiem strādāt ar savām personīgajām ierīcēm. Mēs piedāvājam reģistrāciju, ar kuru katrs pats var ātri un ērti pievienoties Azure AD un reģistrēties MEM, lai piekļūtu uzņēmuma resursiem. Pēc reģistrācijas MEM izmanto atbilstošas politikas, piemēram, lai nodrošinātu, ka ierīce tiek šifrēta ar spēcīgu paroli un tai ir sertifikāti piekļuvei konkrētām vietā un lietām kā virtuālie privātie tīkli (VPN-virtual private networks) un WiFi. MEM var arī pārbaudīt ierīču atbilstību tehniskajām prasībām Azure AD, kamēr tā apstrādā lietotāja autentifikāciju. Norādījumus par MEM izvietošanu un lietošanu jūsu komandas var apskatīt mūsu MEM dokumentācijā un pamācībās.

  1. Produktivitātes lietojumprogrammas

Kad pamats ir izveidots, mēs virzām savus darbiniekus strādāt mākonī. Tas ir īpaši nozīmīgi mūsu lielajam, attālināti strādājošajam informācijas darbinieku skaitam. Microsoft 365 ļauj lietotājiem piekļūt resursiem un koplietot failus ar Office lietotnēm tīmeklī, mobilajās ierīcēs un darbvirsmā, pēc noklusējuma saglabājot viņu saturu mākonī. Outlook mobile, Microsoft Teams un OneDrive ir ievietoti visās mūsu korporatīvajās ierīcēs, lai cilvēki varētu piekļūt saviem e-pastiem, kalendāriem un failiem ar File Explorer Windows, Finder vai Mac operētājsistēmām un Office lietotnēm mobilajās ierīcēs. Mēs lietotājiem esam atvieglojuši savu failu saglabāšanu OneDrive tāpat kā viņi tradicionāli saglabāja failus savā cietajā diskā – tā ir bijusi mūsu veiksmes atslēga failu ievietošanai mākonī. Tagad mūsu lietotāji var kopā mākonī veidot un komentēt dokumentus reāllaikā, kas ir izrādījies ārkārtīgi noderīgi izkliedētai komandai.

  1. Sanāksmes un sadarbība

Mēs visi katru dienu izmantojam Teams tērzēšanai, sapulcēm, zvaniem un sadarbībai. Tagad, ka strādājam attālināti, esam spējuši palikt produktīvi, jo esam pieraduši pie digitālas darbavietas. Katra sanāksme tagad ir Teams sanāksme, bieži vien izmantojot video. Mēs izmantojam tādas funkcijas kā fona izpludināšana, lai “paslēptu” mūsu nerātnos bērnus, rejošos suņus un nesaderīgās mēbeles. Steidzoties palīgā mūsu klientiem sagatavoties attālinātam darbam, esam secinājuši, ka iespēja ierakstīt sanāksmes ir kļuvusi ļoti būtiska. Visi dalībnieki var piekļūt nokavēto sanāksmju ierakstiem un pēc tam noklausīties nozīmīgākās daļas. Mēs paļaujamies arī uz Microsoft 365 vidi, lai iedrošinātu darbiniekus sadarboties, izveidojot Office 365 grupas vai komandas Teams lietotnē, vienlaikus nodrošinot atbilstošu drošību, atbilstību un pārvaldību. Lai uzzinātu vairāk par mūsu pieredzi, kas ļauj attālināti strādāt ar Teams, iepazīstieties ar mūsu IT Showcase ziņu.

  1. Piekļuve uzņēmējdarbības jomas (LOB) lietojumprogrammām.

Esam pārvietojuši lielāko daļu mūsu līdzšinējo lietojumprogrammu uz mākoni. Bet lai arī  lielākā daļai lietojumprogrammu ir pieejamas mākonī, dažām joprojām ir nepieciešams VPN. Turklāt mēs šorīd sākam Windows Virtual Desktop ieviešanu un paplašinām šo piedāvājumu, lai atbalstītu ierīces, kuras mūsu izstrādātāji vēlas izmantot (vairāk par to vēlāk ierakstā). Lai sāktu darbu ar Windows virtuālo darbvirsmu, varat dalīties ar savām komandām ar šo pamācību.

  1. Pakalpojumu uzraudzība

Palielinoties slodzei un lietošanai daudzu attālināti strādājošu cilvēku dēļ, pakalpojumu uzraudzība ir izrādījusies ļoti svarīga, lai pārliecinātos, ka viss darbojas tā, kā vajadzētu. Mēs uzraugām lietojumprogrammu un tīkla veiktspēju un esam izstrādājuši produktu telemetrijas uzraudzību katrā risinājumā, lai varētu pārbaudīt pārskatus par lietotāju apmierinātības rādītājiem un pakalpojumu darbības izmaiņām.

  1. Kultūras un pārmaiņu vadība

Attālināts darbs var radīt izaicinājumus veselīgas darba kultūras uzturēšanai un pārmaiņu vadībai. Mūsdienu sociālās un iesaistes platformas var palīdzēt pārliecināties, ka ziņojumi tiek sadzirdēti, vadība ir redzama un uzņēmumā dalās ar labāko praksi. Mūsu uzņēmumā Satja Nadella (Satya Nadella) un citi vadītāji sazinās ar organizāciju, izmantojot tiešraides un Yammer. Nesen mūsu komanda rīkoja 18 stundu ilgu globālu tiešraides pasākumu, lai veicinātu darbinieku iesaisti un mācīšanos. Mēs mācām darbiniekus izmantot Yammer, lai veidotu kopienas, kas saista cilvēkus no visdažādākajām komandām. Piemēram, nesen izveidojām grupu “darbs no mājām” Yammer lietotnē ar padomiem un ieteikumiem, kā pāriet uz attālināto darbu.

Šeit ir daži galvenie punkti, kurus uzsvērām mūsu gala lietotāju izglītošanā:

  • Saglabājiet failus mākonī, lai varētu kopīgi darboties Office 365 vidē. Lietotājiem vajadzētu saglabāt atsevišķus dokumentus un melnrakstus OneDrive, kur faili pamatā vienmēr ir privāti, bet tos var koplietot. Viņiem būtu jāsaglabā koplietotie dokumenti darba grupas Teams vai SharePoint vietnēs.
  • Koplietojiet saites, nevis e-pasta pielikumus, lai pārliecinātos, vai visi izmanto dokumenta jaunāko versiju.

Izmantojiet Teams pilnībā. Mēs lietotājiem iesakām domāt par Teams kā par virtuālo biroju. Veiciet katru zvanu un sarunu Teams. Izmantojiet savas komandas sarunām saziņas kanālus nevis e-pastus vai grupas tērzēšanu. Ieslēdziet kameru, lai jūs būtu vienotāki sapulču laikā. Izmantojiet tiešraides lielākām sapulcēm. Ja jūsu organizācija atļauj, ierakstiet sanāksmes, lai vēlāk varētu piekļūt to atšifrējumiem. Mēs arī vēlamies atgādināt, ka Teams sanāksmes nav tikai divu cilvēku vai mazu grupu savstarpējai saziņai. Šīs sanāksmes var būt, sākot ar neformālām kafijas pauzēm savos kanālos, līdz pat ciešam kopīgam simts un vairāk cilvēku darbam ceturkšņa plānošanai neklātienē.

Tags:

Related Posts