Pagalba mokytojams ir studentams: kaip pereiti prie nuotolinio mokymosi?

Per pastarąsias dvi savaites paskelbėme daugybę tinklaraščio įrašų, skirtų padėti mūsų klientams per COVID-19 protrūkį. Viename jų pasidalinome mūsų draugės ir kolegės iš Šanchajaus Lilly Zheng laišku. Šiame laiške Lilly aprašė patirtis, surinktas Kinijoje esančių švietimo srities klientų, visiškai perkėlusių edukacijos procesą į nuotolinį mokymąsi. Privalėdamos atidėti atsiskaitymų terminus, šios mokymo įstaigos ėmėsi veiksmų ir skubiai perkėlė visą savo mokymosi programą į skaitmeninę erdvę. Kadangi protrūkis paveikė viso pasaulio šalis, tą patį netrukus turės padaryti ir daugiau švietimo organizacijų. 

Mes taip pat norime padėti. Mano kolegė Barbara Holzapfel ir jos komanda sutelkė visą dėmesį į reikalingų technologijų mokykloms ir universitetams kūrimą. Tarp jų klientų – ir nemažai pedagogų, kurie specializuojasi nuotolinio mokymo srityje. Barbara paprašė šių ekspertų pasidalinti per ilgus darbo metus surinktais patarimais, kaip mokytis nuotoliniu būdu. Šie patarimai padeda išsaugoti tiesioginį mokinio ar studento ir mokytojo ryšį, taip pat pagyvinti pamokas virtualioje erdvėje. Be to, ji dalinasi ir kitais naudingais patarimais bet kuriai švietimo organizacijai, kuri planuoja perkelti mokymosi programą į internetinę erdvę. 

Education / Remote Learning

Nuotolinio mokymosi suefektyvinimas ir „Microsoft for Education“ panaudojimas 

Nuo tada, kai Kinijoje prasidėjo pirmasis COVID-19 protrūkis, mūsų regiono klientai švietimo srityje priėmė puikius sprendimus, siekdami tęsti mokymo procesą, kol mokiniai ir studentai pereina prie mokymosi nuotoliniu būdu. Nuo skaitmeninio mokymosi naujovių iki bandymo pakelti mokiniams nuotaiką su specialiais nuotraukų ar maisto gaminimo iššūkiais – mokytojai, mokiniai ir studentai šiuo sunkiu laikotarpiu parodė nepaprastą atsparumą sunkiu periodu. 

Dabar, kai viso pasaulio šalys imasi priemonių viruso protrūkiui sustabdyti, daugelis mokyklų ir universitetų visame pasaulyje perkelia klases į virtualią erdvę. Mokymas ir mokymasis iš namų yra didelis pokytis daugumai studentų ir pedagogų. Kaip, nesant galimybės susitikti realybėje, įvertinti mokinių progresą ir įsitraukimą? Kaip dėstytojai ir mokymo įstaigos palaiko ryšį? 

Norėdami palengvinti šį pokytį, paprašėme patyrusių mokymo nuotoliniu būdu specialistų pasidalinti sukauptomis žiniomis. Tarp jų – Catholic Education Western Australia“ (CEWA) ir Sietlo „O‘Dea“ vidurinės mokyklos specialistai. 

Bet norime padaryti dar daugiau – nuo šiol mokymo įstaigos gali nemokamai naudotis „Microsoft Teams“ platforma per „Office 365 A1“ planą. Šio įrankio pagalba moksleivių ar studentų grupės galės vykdyti komandines užduotis per vaizdo susitikimus, taip pat suteikiamos „Office 365“ programėlių internetinės versijos, atitikties įrankiai ir informacijos apsauga. 

Persikėlimas į virtualias klases 

Mokykloms pereinant į nuotolinę mokymosi aplinką, „Microsoft Teams“ suteikia galimybę pasinaudoti „internetine klase“, kurioje virtualūs tiesioginiai ryšiai, užduotys, failai ir pokalbiai sujungiami į vieną platformą, prieinamą mobiliajame įrenginyje, planšetiniame kompiuteryje, asmeniniame kompiuteryje ar naršyklėje. 

Siekdami padaryti šį procesą kuo paprastesnį, paruošėme specialų patarimų vadovą mokyklų specialistams ir IT ekspertams. Jis padės technologijas mokslo procesuose įsivesti greičiau, kad mokiniai ir darbuotojai galėtų pradėti patogiai bendrauti nuotoliniu būdu. 

Kuomet „Teams“ programa įdiegta, pedagogai ir darbuotojai vienoje vietoje gali pradėti burti virtualias klases, pridėti atrinktus mokinius, dalintis pamokomis, paskirti užduotis, bendradarbiauti realiu laiku, skirti įvertinimus ir suteikti asmeniniams poreikiams pritaikytą grįžtamąjį ryšį.  

Štai keletas ekspertų patarimų, padėsiančių pradėti diegti šiuos pokyčius: 

 • Užmegzkite interaktyvią diskusiją su mokiniais, pasidalindami su jais savo ekrano vaizdu, kuriame – jūsų pamokos pristatymas. Paskatinkite mokinius diskutuoti susirašinėjant bendrame pokalbyje. 
 • Mokiniams galite parodyti filmą,  vaizdo susitikime pasidalinę savo sistemos garso šaltiniu. 
 • Pamokos metu galite valdyti diskusiją, išjungdami tuo metu nekalbančių mokinių garsą, paskirdami juos moderatoriais ar, jei reikia, pašalindami juos iš susitikimo. Galiausiai, įrašykite pamoką, kad mokiniai galėtų ją prireikus peržiūrėti vėliau. 
 • Įrašykite pamoką ir tuo atveju, jei kažkuris mokinys negali prisijungti prie tiesioginės pamokos. 
 • Įvertinimams galite naudotis „Microsoft Forms įrankiu, kuris padės patogiai sukurti ir pažymiais įvertinti testus. 
 • Informuokite mokinius apie savo darbo laiką ir kada jie gali kreiptis į jus iškilus klausimams. 
 • Paskatinkite mokinius naudoti „Microsoft Teams“ „Immersive Reader įrankį, kad jie galėtų skaityti pranešimus ir lengviau suprasti užduotis, įsitraukti ir prisidėti prie jų sprendimo. 
 • Sukurkite atskirą kanalą smagioms veikloms. Surenkite virtualią mokslo šventę ar poezijos skaitymo būrelį – tokie užsiėmimai pasiteisina įvairiose amžiaus grupėse. 

Pagalba ir apmokymai pedagogams ir kitiems darbuotojams 

Norime padėti mokytojams, paremdami juos praktiniais vadovais, profesinio tobulėjimo ir kitais patarimais, kurie padėtų jiems ir besimokantiems išlikti motyvuotiems ir įsitraukti į mokymosi procesą. Sukūrėme internetinių seminarų seriją, pradedantiems naudotis „Microsoft Teams“ funkcijomis, kurią mokymo įstaigų darbuotojai gali naudoti pagal poreikį, taip pat dalinamės „Microsoft Educator Center“ ištekliais, kad naujiems ir esamiems vartotojams pradėti darbus būtų kuo paprasčiau. 

Taip pat kviečiame prisijungti prie mūsų naujai įkurtos nuotolinio mokymosi bendruomenės, kurioje pedagogai, pradedantys nuotolinio mokymosi programas visame pasaulyje, dalijasi gerąja patirtimi, o mūsų „Microsoft Education“ komanda reaguoja į jiems iškilusius klausimus: 

Paskaityti plačiau apie darbą nuotoliniu būdu galite čia. 

Paskatinkite mokinių ir studentų įsitraukimą 

Išlaikyti mokinių įsitraukimą ir tikslingą mokymąsi už mokymo įstaigos ribų gali tapti tikru iššūkiu. Ypač tiems, kurie pirmą kartą išgyvena perėjimą į mokymąsi nuotoliniu būdu. Ir pedagogams, ir tėvams reikalinga pačių švietimo institucijų parama, kuri padėtų teisingai įvykdyti šį pokytį. Norėdami padėti, sukūrėme nuotolinį mokymosi gidą, skirtą ir tėvams, ir moksleiviams. Tokios priemonės, kaip „Flipgrid“, „Skype in the Classroom“ ir „MinecraftEducation Edition“ mokytojams gali padėti paįvairinti dieną ir suteikti mokiniams naujų būdų bendrauti bei pademonstruoti mokymąsi netipiniais būdais. 

Pateikiame ir keletą patarimų, kurių sulaukėme iš pedagogų, padėjusių sukurti sveiką ir veiksmingą mokymosi aplinką, leidžiančią mokiniams klestėti naujoje virtualioje aplinkoje: 

 • Likite sveiki ir žvalūs: mokymasis studentams ir mokiniams gali būti visiškai nauja patirtis. Skatinkite juos daryti pertraukas tarp užduočių, išnaudoti jas mankštai, stiklinei vandens ar tiesiog poilsiui. 
 • Būkite susikaupę: patarkite susirasti ramią vietą, kurioje mokinių neblaškytų pašaliniai veiksniai. 
 • Palaikykite ryšį: mokykla itin svarbi socialiniu požiūriu. Mokiniams gali būti sunku kiekvieną dieną akis į akį nepamatyti savo draugų. Padėkite jiems prisitaikyti prie šios naujos realybės, paskatindami suplanuoti bendrus pietus nuotoliniu būdu, kad klasės draugai išsaugotų brangų ryšį. Jei mokinys serga ar negali prisijungti prie klasės susitikimo, priminkite jiems pranešti apie tai kitiems pakeičiant prisijungimo būseną, kad ir klasės draugai būtų informuoti. 
 • Motyvuokite: „Microsoft teams“ platformoje paskatinkite linksmus iššūkius, sukurdami atskirą linksmų užsiėmimų kanalą. Pavyzdžiui, suorganizuokite maisto gaminimo konkursą ir paprašykite, kad vaikai pasidalintų savo kūriniais su kitais. Įvertinkite savo mokinius, siųsdami jiems pagyrimus, įkvėpdami ir daugiau mokinių rodyti iniciatyvą. 
 • Pagyvinkite pamokas: paverskite nuotolinę tiesioginę pamoką interaktyvia, naudodamiesi „Microsoft Teams“ „Whiteboard funkcija. Mokiniai, visai kaip tikroje pamokoje, šioje lentoje galės spręsti matematikos uždavinius ar pademonstruoti savo piešimo įgūdžius. 
 • Užmegzkite individualų ryšį: gali būti sunku įvertinti, kaip sekasi mokiniui, jei nematote jo gyvai, todėl svarbu su kiekvienu palaikyti ir individualų ryšį. Galite bendrauti su mokiniais asmeniškai, naudodami atskirą pokalbį, kuriame mokinys galės saugiai užduoti rūpimus klausimus ir gauti reikalingą papildomą pagalbą. 

Tikiuosi, šie mūsų pedagogų bendruomenės patarimai padės sukurti patrauklią nuotolinio mokymosi aplinką, kurioje ir mokiniai, ir pedagogai galės nuolatos palaikyti ryšį. 

Suprantame, kad šio naujo mokymosi būdo pradžia gali kelti naujus ir anksčiau nepažintus iššūkius. Mūsų komanda visus jums kylančius klausimus, susijusius su nuotoliniu mokymu, gali atsakyti naujoje nuotolinio mokymosi bendruomenėje. Tikimės, kad padėsime jums padaryti šį perėjimą kuo lengvesnį. 

Source: Helping teachers and students make the switch to remote learning

Tags:

Related Posts